Tribuna/Футбол/Блоги/Філіжанка футбольної кави/«Саме за це ми і любимо АПЛ». Просто неймовірний день в англійському чемпіонаті. Коротко оглядаємо усі матчі

28 серпня 2022, 09:00
3

«Ліверпуль» поснущався над «Борнмутом», «Манчестер Сіті» зробили камбек, «Евертон» втратив перемогу, «Манчестер Юнайтед» знову виграє без Роналду, а «Арсенал» обіграв «Фулгемом» з мінімальним рахунком.

Зупиніть хтось цю англійську прем‘єр-лігу. 28 cерпня в АПЛ - це просто щось з чимось. По-іншому сказати не можна, хіба що використати ненормативну лексику.

Отож, розбираємо по порядку.

1. «Манчестер Юнайтед» - «Саутгемптон» (1:0)

Бруну Фернандеш врятував команду Еріка тен Гага, відзначившись єдиним голом на 55-їй хвилині. У 4-му турі «Саутгемптон» приймав «Манчестер Юнайтед». Зустріч відбулася на стадіоні «Сент-Мері» у Саутгемптоні. Результативну передачу віддав захисник манкуніанців Діоґу Дало. Ця перемога стала другою поспіль для підопічних Еріка тен Гага у нинішньому розіграші чемпіонату Англії. Разом з тим, статистика бажає кращого. У обох команд було майже однакове володіння м‘ячем: 49 проти 51. Саутгемптон завдав 15 ударів по воротах, а «МЮ» тільки 8. До того ж, «червоні дияволи» цілих 5 разів були буквально за метр від воріт і не забили жодного голу. Проте, перемога є перемога, навіть з мінімальним рахунком. А манкуніанцям пора задуматися над тим, хто все-таки веде їх на дно. "Манчестер Юнайтед" набрав шість очок і піднявся на шосте місце у турнірній таблиці англійської Прем'єр-ліги сезону-2022/2023. "Саутгемптон" (4) - на 13-му місці.

2. "Евертон" - "Брентфорд" (1:1)

«Евертон» все частіше нагадує київське «Динамо».

Так гарно розпочати матч, додати собі перевагу і втратити перемогу в кінці матчу, тим самим задовольнившись одним очком. На 24-й хвилині з передачі захисника Конора Коуді забив хавбек Евертона Ентоні Гордон. «Джмелі» ж змогли відігратися на 84-й хвилині — відзначився півзахисник Віталі Янельт, який вийшов на заміну, асистував йому форвард Кін Льюїс-Поттер. Підопічні Френка Лемпарда поки що не здобули жодної перемоги у новому сезоні АПЛ. Більшість прихильників «Евертона» прогнозують звільнення Лемпарда. У цьому матчі українець Віталій Миколенко провів на полі 86 хвилин. На жаль, український захисник не відзначився результативними діями і не допоміг «ірискам» зберегти свої ворота у недоторканості.

3. "Лідс" - "Брайтон"

«Лідс» зустрічався з командою «Брайтону» у 4-му турі АПЛ. Підопічні Грема Поттера забили єдиний м'яч на 65-й хвилині - відзначився німецький півзахисник Паскаль Гросс, йому асистував нападник Леандро Троссар. До речі, «Брайтон» не програвав «Лідсу» на своєму полі з 2009 року, та і в цілому досить добре почали сезон: на виїзді обіграли «МЮ» (1:2) і зіграли внічию вдома. «Лідсу» теж є чим похвалитися на початку сезону - команда вдома обіграла «Челсі» з рахунком 3:0. Правда, на виїзді «Лідс» грає поки не так впевнено.

4. "Челсі" - "Лестер" (2:1)

27 серпня «Челсі» у меншості обіграв «Лестер». Зустріч проходила на стадіоні «Стемфорд Брідж» у Лондоні та завершилася з рахунком 1:0. Головним арбітром на матчі працював Пол Тірні.

Вже на 28-й хвилині зустрічі «аристократи» залишились у меншості. На 22-й хвилині Конор Галлахер отримав першу жовту картку, через шість хвилин — другу і був видалений з поля. Однак «Челсі» вдалося забити навіть у неповному складі — на другій хвилині другого тайму ударом з-за меж штрафного майданчика відзначився Рахім Стерлінг. На 63-й хвилині форвард збірної Англії оформив дубль, а через три хвилини Харві Барнс після передачі Джеймі Варді відіграв один м'яч, встановивш остаточний рахунок - 2:1 на користь підопічних Томаса Тухеля. «Лестер» ще жодного разу не перемагав у новому сезоні АПЛ. Таким чином, після чотирьох турів у лондонців сім очок, у «Лідсу» одне. У наступному матчі "Челсі" зіграє з "Саутгемптоном", а "Лестер" - з "Манчестер Юнайтед".

5. «Манчестер Сіті» - «Крістал Пелас» (4:2)

Ох, як почався цей матч. Вже на 4-їй хвилині зустрічі захисник "містян" Джон Стоунз оформив автогол, а на 21-й хвилині подачу Еберечі Езе з флангу головою замкнув захисник "орлів" Йоакім Андерсен. «Сіті» почав відіграватися вже у другому таймі. На 53-й хвилині гол забив португалець Бернарду Сілва, а потім протягом 20 хвилин хет-трик оформив норвезький нападник Ерлінг Голанд. Його голи принесли команді перемогу - 4:2 на користь "Сіті". Таким чином, в 4 матчах Голанд відзначився 6 голами. Після чотирьох турів у підопічних Пепа Гвардіоли 10 очок, у команди Патріка Вієйра – чотири. У наступному матчі "Манчестер Сіті" зіграє з новачками АПЛ "Ноттінгем Форрест", а "Крістал Пелас" - з "Брентфордом".

6. «Ліверпуль» - «Борнмут» (9:0)

Цю гру як фанати мерсисайдців, так і гравці «Борнмуту» пам’ятатимуть ще дуже довго.

Якщо хочете більше дізнатися про матч, то моя попередня стаття присвячена саме цій грі.

Якщо коротко - вже на 3-й хвилині зустрічі рахунок із передачі Роберто Фірміно відкрив колумбійський нападник Луїс Діас. Через три хвилини перевагу червоних подвоїв Харві Елліотт (асист того ж Фірміно), а на 28-й хвилині третій м'яч забив фланговий захисник Трент Олександр-Арнольд (асист, хет-трик від Фірміно). Через три хвилини бразильський форвард відзначився вже сам, а під кінець першого тайму подачу Ендрю Робертсона замкнув Вірджил ван Дейк. На початку другого тайму валлійський захисник «Борнмута» Кріс Мефам оформив автогол — 6:0. На 62-й хвилині дубль оформив Фірміно, на 80-й відзначився півзахисник Фабіу Карвалью, що вийшов на заміну, а на 85-й хвилині Луїс Діас поставив крапку в цьому матчі — 9:0 на користь «Ліверпуля». Частину б цих голів хотілося б віддати попереднім матчам…

Наразі мерсисайдці розташовуються на 8-їй сходинці, маючи 5 очок.

7. «Фулгем» - «Арсенал» (1:2)

Вишенька на тортику. Сьогодні зустрілися дві команди, які ще жодного разу не програвали в АПЛ. Певно, ніхто не очікував такого старту від новачка цього сезону «Фулгему». Мало того, що вони добряче полоскатали нерви «Ліверпулю», забравши в них два очки, вони ще й умудрилися забити гол Арсеналу і майже вибороти перемогу. Але лондонці таки взяли своє. Після помилки захисника «Арсеналу» Габріеля Магальянса на 56-й хвилині рахунок відкрив сербський форвард «дачників» Олександр Мітрович. "Арсенал" відігрався завдяки голу Мартіна Едегора на 64-й хвилині. Норвежцю асистував хавбек Букайо Сака. Переможний м'яч забив Габріел. Він відзначився на 86-й хвилині. Після чотирьох турів у «канонірів», які виграли у всіх зустрічах чотирьох стартових турів, 12 очок, у «дачників» – п'ять. У наступному матчі "Арсенал" зіграє з бірмінгемською "Астон Віллою", а "Фулгем" - з "Брайтоном". Олександр Зінченко на полі так і не з'явився через ушкодження коліна.

Просто неймовірний день в АПЛ. Що скажете?