Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/«Рівер Плейт» та «Бока» влаштували бійню. Масові вилучення – вже звична справа для аргентинського футболу

Гарячий південноамериканський футбол.

8 травня, 22:00
6

Матч 15-го туру аргентинської Прімери між «Рівер Плейт» та «Бокою» (1:0) закінчився епічно: головний арбітр матчу унаслідок бійки вилучив одразу 7 осіб (6 футболістів та головного тренера «Боки»). Попередній матч «Хуніорс» у чемпіонаті, з «Расінгом» (3:1), теж мав по вилученню у кожної з команд.

І це норма для місцевого футболу. Підтверджуємо фактами.

Аргентинські клуби регулярно вриваються у заголовки з червоними: 10 червоних перед ЧС, останній матч «Боки», запалюють у Копа Лібертадорес

Аргентинські клуби лише за останній час нерідко вривалися у заголовки саме через масові вилучення.

Ще раз коротко розповімо про те, що сталося в останньому матчі «Рівер Плейт» – «Бока». На 90+3-й хвилині Мігель Борха з «Рівера» забив з пенальті єдиний гол у матчі – фактично, вирвав перемогу. Це, звісно ж, викликало емоції у гравців «Боки», яка нині йде у чемпіонаті 13-ю.

Зрештою, фінальний свисток пролунав за 20 хвилин після завершення основних 90 хвилин.

Гучною була й історія напередодні ЧС з півфіналу Трофею чемпіонів Аргентини між «Расінгом» та усе тією ж «Бокою». Тоді арбітру взагалі довелося припиняти матч достроково – на 120+8-й (компенсовано було 10) «Бока» лишилася вшістьох.

Хронологія вилучень була тоді такою:

90+5 – Себастьян Вілья («Бока»), Хоан Карбонеро («Расінг»)

100 – Алан Варела («Бока»)

120+4 – Карлос Алькарас (тоді «Расінг»)

120+5 – Луїс Адвінкула («Бока»)

120+8 – Франк Фабра, Даріо Бенедетто («Бока»)

Також поза межами поля були вилучені тренер «Боки» Уго Ібарра, гравці «Боки» Карлос Самбрано та Дієго Гонсалес, а також гравець «Расінга» Хонатан Гальван.

Окрім того, в останні роки було щонайменше три матчі чемпіонату, де були одразу по три вилучення:

• «Атлетіко Тукуман» – «Сан-Лоренсо» 2:1 за червоними, 1:3 за голами.

Огляд матчу:

• «Росаріо Сентраль» – «Арсенал Саранді», 1:2 за червоними, 2:1 за голами.

• «Бока» – «Велес», 1:2 за червоними, 1:0 за голами.

У Кубку Лібертадорес клуби з Аргентини теж запалюють – за перші три тури групового етапу цього сезону разом зібрали 7 вилучень, стільки ж, скільки усі інші клуби не з Бразилії та Аргентини разом узяті.

Причому «Бока» вже у першому турі отримала дві червоні, «Расінг» та «Рівер Плейт» – по червоній у другому та третьому турах, ще одна – на рахунку «Аргентінос Хуніорс».

Символічно, що головна сучасна зірка аргентинського футболу, Ліонель Мессі, у свій дебют за збірну у товариському матчі з Угорщиною, отримав червону за дві хвилини після виходу на поле.

Аргентинські арбітри теж люблять червоні: легендарна історія про 36 вилучень тим, хто хотів розійняти бійку, рефері світового класу тримають темп

Легендарною вже стала історія про арбітра Даміано Рубіо та матч пʼятої ліги Аргентини між «Клайполе» та «Вікторіано Аренас» у 2011-му. Чому згадуємо саме його? Бо арбітр примудрився дати 36 (!) червоних!

Так, він вилучив усіх 22 польових гравців, а також 14 осіб серед запасних та членів штабу. Це світовий рекорд у дорослому футболі – але вже й не дивно, що стався саме в Аргентині.

Що цікаво, тренер «Клайполе» Серхіо Мічіеллі стверджував, що щонайменше частина з тих вилучень була помилковою: «Більшість гравців намагалася розійняти бійку. Рефері заплутався».

Але якщо взяти найвищий рівень аргентинського суддівства, то показники червоних теж дуже високі. Ми узяли арбітрів, які працювали на останніх ЧС-2022 та Копа Амеріка-2021 – усі вони «тримають темп» чемпіонату Аргентини: