Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Знову захоплюємося Мбаппе – тепер він найкращий бомбардир в історії «ПСЖ». І це у 24 роки!

Ще одне унікальне досягнення француза.

5 березня 2023, 20:00
13

Суботній матч «ПСЖ» проти «Нанта» був доволі цікавим – господарі пішли у відрив 2:0 вже на 17-й хвилині, проте гості зненацька зрівняли ще до свистка на перерву. У другому таймі Данило знову вивів парижан уперед, але звання героя вечора відібрав у нього Кіліан Мбаппе, який зробив рахунок 4:2 на другій компенсованій хвилині. Здавалося, нічого особливого – чому Кіліан герой? Але цей гол став історичним – тепер 24-річний француз найкращий бомбардир у 53-річній історії «ПСЖ». Що символічно, Кіліан зробив це з капітанською пов'язкою на руці.

«В останні п'ять хвилин я не хотів тиснути сам на себе. Я знав, що можу побити рекорд, але не хотів форсувати події. І те, що в кінці вдалося забити, чудово.

Грати за «ПСЖ» – привілей. Я додав, як футболіст. Я помітно помінявся. Грати за цей клуб – щось особливе. Якби мені сказали, що я заб'ю рекордний гол, носячи капітанську пов'язку, не повірив би.

Це індивідуальне досягнення, але я тут заради командних. Я дякую всім партнерам, тренерам, керівництву, фанатам, які усім мене забезпечили», – сказав Мбаппе.

У клубі заздалегідь підготувалися – відразу після матчу Мбаппе пішов не в роздягальню, а взяв участь у церемонії нагородження. Йому вручили спеціальну статуетку, влаштували коридор та овації.

«На жаль, я не можу сьогодні разом з вами відзначити цей історичний для клубу та Кіліана момент. Мбаппе – такий гравець, який дуже любить рекорди, а рекорди дуже люблять його. Це підкреслює його стабільність та фантастичну ефективність. Його подорож після переходу до нас складається чудово, він забив багато голів, завоював багато трофеїв і пережив багато емоційних моментів», – сказав президент клубу Нассер Аль-Хелайфі.

Привітав одноклубника і Ліонель Мессі. Незважаючи на чутки про невдоволення аргентинця вибором клубу будувати проект навколо Кіліана, після історичного досягнення Лео виклав у своєму інстаграмі окремий пост. Цікаво, що у цьому ж поєдинку аргентинець сам встановив велике досягнення, коли відкрив рахунок – тепер він має 1000 очок за системою гол+пас!

Але повернемося до Кіліана. Забитий м'яч у ворота «Нанта» був для нього 201-м у футболці «ПСЖ». На те, щоб стати володарем такого досягнення, французові знадобилося 247 матчів та неповних 6 сезонів. Звір.

Ну і тепер п'ятірка найкращих бомбардирів в історії столичного клубу виглядає ось так – самі легенди.