Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/❌ Фелікс отримав червону в першому матчі за «Челсі». Згадали інші вилучення в дебютах – Мессі, Суарес, Ігнатенко

Один «щасливчик» узагалі зіграв лише 3 хвилини!

13 січня 2023, 18:03
2

Жоау Фелікс дебютував за «Челсі» у перенесеному матчі 7-го туру АПЛ, який його команда програла «Фулгему» 1:2.

Дебютував своєрідно – вже на 58-й хвилині отримав пряму червону картку. Португалець невдало обробив мʼяч, той вже вибив далі Кенні Тете – а Фелікс небезпечно вʼїхав йому в ногу. Тепер португалець пропустить три матчі.

На честь цього згадали ще кілька цікавих вилучень у дебютні матчі – підбірка не претендує на вичерпність.

Останній до Фелікса в АПЛ – Федеріко Фасіо у 2014-му

Востаннє саме в АПЛ вилучення у дебютному матчі в лізі було доволі давно. Тоді гравець «Тоттенгема» Федеріко Фасіо за рахунку 1:2 на користь «Ман Сіті» у штрафному майданчику грубо скинув на землю Серхіо Аґуеро. Результат – вилучення й пенальті (на 1:36).

Найшвидше вилучення у дебюті АПЛ – за три хвилини

І Феліксу, і Фасіо далеко до іншого гравця «Ман Сіті», Крістіана Негуая. Мартініканець, який виступав за «синьо-блакитних» ще дошейхівської епохи, дебютував в АПЛ лише 26 грудня 2004-го – попри те, що на контракті в клубі був ще з 2001-го. Сталося це в матчі з «Евертоном» – Негуай вийшов на заміну на 80-й, а вже за три хвилини вʼїхав ногою у гомілку Маркуса Бента (момент з 35:38).

А Кевін Кіган, який тоді тренував містян, називав до того Негуая «найбільш вражаючим підписанням»...

Найкумедніше вилучення в дебют – воротар Тернер у першому матчі за «Евертон» на 9-й хвилині

2006-й рік, «Евертон» зіштовхнувся з воротарською кризою – не могли зіграти ані Найджел Мартін, ані Річард Райт, який його підміняв. В основі вийшов Іан Тернер, але на полі побув лише 9 хвилин. Вилучення максимально тупе – він узяв мʼяч в руки за межами штрафного майданчика.

Автогол + червона – дебют Вудгейта за «Реал» не міг бути гірше

Улюбленець фанатів «Ньюкасла» Джонатан Вудгейт улітку 2004-го перебрався до «Реала» за великі тоді 13,4 млн фунтів. Через травми дебютував лише за рік – у матчі проти «Атлетіка» Більбао.

Він перетворився на жах: спочатку на 25-й хвилині він безглуздо відправив мʼяч головою у ворота свого ж голкіпера Ікера Касільяса (на 2:05). А потім отримав дві жовті – причому в епізоді з другою ситуація взагалі не вимагала штовхати суперника (на 6:42).

Мессі теж вилучався у дебют – за збірну

Ліонель Мессі вперше зіграв за збірну Аргентини 17 серпня 2005 року у товариському матчі з Угорщиною – на 63-й хвилині замінив Лісандро Лопеса. Вже через дві хвилини отримав червону – Вільмош Ванцак потягнув Лео за футболку, той намагався відмахнутися і вдарив угорця. Арбітр потрактував це як удар ліктем і вилучив Мессі.

Суарес теж вилучився у першому матчі за збірну

У майбутньому друг Ліонеля Мессі, Луїс Суарес, теж отримав червону у дебюті за національну команду. Він, щоправда, був банальніший – просто друга жовта за незгоду з арбітром (на 1:41:20).

Серед українців теж є герой – Ігнатенко з 9-хвилинним дебютом за «Бордо»

Цей епізод міг навіть забутися через те, що синхронно з цим «перформанс» в Італії за «Сампдорію» влаштовував Владислав Супряга. Тоді ще орендований у «Шахтаря» Данило Ігнатенко вийшов на заміну на 63-й хвилині, коли його «Бордо» вже програвало «Реймсу» 0:4. А вже на 72-й ось так вʼїхав у кістку суперникові – абсолютна і безсумнівна червона.