Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Хорватія – команда екстратаймів. Зіграла 120 хвилин у 8 з 9 останніх матчів плей-оф великих турнірів та має 100% перемог у серіях пенальті на ЧС

У їхньому півфіналі одразу готуйтеся до марафону.

9 грудня 2022, 22:30
1

Збірна Хорватії влаштувала найгучніший апсет цього ЧС-2022: у серії пенальті вибила збірну Бразилії вже на стадії чвертьфіналу та втретє у власній історії пробілася до четвірки найсильніших команд планети.

Симптоматично, що сталося це саме у серії пенальті. Адже грати понад 90 хвилин у великих матчах стало вже національною традицією хорватів у 21 сторіччі.

Лиш нещодавно отримавши незалежність від Югославії, Хорватія вийшла у чвертьфінал Євро-1996, де програла Німеччині 1:2. На ЧС-1998 взяла третє місце – пройшла Румунію (1:0), Німеччину (3:0), програла Франції (1:2) й у матчі за третє місце виграла у Нідерландів (2:1).

А далі – кожен вихід у плей-оф великого турніру збірних (і чемпіонатів світу, і чемпіонатів Європи) супроводжувався екстратаймами. Не склалося лише у фіналі ЧС-2018 – його хорвати програли французам в основний час.

І якщо на Євро у хорватів із серіями пенальті не дуже-то й складається, то на чемпіонатах світу вони у цьому аспекті взагалі непереможні: виграли кожну з чотирьох серій, у яких брали участь. Про це варто буде пам'ятати їхньому супернику у півфіналі – не схоже на те, що Лука Модрич та його співвітчизники збираються зупинятися на досягнутому.