Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Бельгія підтвердила слова де Брюйне: отримали два від Марокко й подарували чергову сенсацію

Марокканці виграли на ЧС утретє в історії!

27 листопада 2022, 17:35
5

Збірна Бельгії програла свій матч проти Марокко у другому турі групового етапу ЧС-2022 – 0:2.

• Ще в першому таймі бельгійці пропустили – Хакім Зієш забив прямим ударом зі штрафного. Але арбітр після перегляду ВАР справедливо його скасував: Хакімі та Аґер, перебуваючи в офсайді, відверто заважали Тібо Куртуа.

• У другому таймі марокканці усе ж добилися свого: на цей раз зі штрафного забив Абдельхамід Самірі, який зʼявився на полі лише за 5 хвилин до цього.

Дії Куртуа у цьому епізоді – ???

• А на 90-й Закарія Абухляль, замкнувши класну передачу Хакіма Зієша, ще й подвоїв перевагу Марокко. І справедливо – вони були ближчими до цього голу, аніж Бельгія до того, щоб зрівняти рахунок.

• Це справді болюча поразка для Бельгії: на груповому етапі ЧС вони востаннє програвали у 1994-му (Саудівській Аравії), не вигравали – у 2002-му (нічия з Тунісом).

Як тут не згадати слова Кевіна де Брюйне, який сказав, що вони вже надто старі, щоб вигравати ЧС.

• Марокко, своєю чергою, не вигравало на ЧС із 1998-го (!) – тоді з рахунком 3:0 здолали Шотландію. Потому були 2 поразки та нічия у 2018-му та нічия з Хорватією цьогоріч.

Це їхня третя перемога на ЧС в історії.

• Враховуючи якість гри з Канадою, Бельгію, здається, вже остаточно списали з переліку фаворитів ЧС-2022. Вже посипалися меми, у яких порівнюють безтрофейність країни із «Тоттенгемом»:

«Якби Бельгія була клубом».

• Однак шанси на вихід у плей-оф лишаються: команда нині (поки що) лишається другою з трьома очками. І нічия Хорватії з Канадою, певне, для неї – найкращий варіант.