Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/«Шахтар» втратив перемогу над «Реалом» на 95-й хвилині. Трубін прикро помилився на виході

Зібрали головні факти зустрічі.

Автор — Андрей Белик
12 жовтня 2022, 08:15
9

🔸 «Шахтар» втретє в історії зміг здобути очки у матчі Ліги чемпіонів проти «Реала». Це перша нічия у зустрічах української та іспанської команд – з семи попередніх донеччани виграли дві, зазнавши п’ятьох поразок.

🔸 Усі позитивні результати у поєдинках з «Реалом» футболісти «Шахтаря» здобули за два останніх роки – двічі перемогли у групі ЛЧ у сезоні-2020/21, і сьогодні зіграли внічию. Українська команда принаймні не програла три з останніх шести матчів проти іспанського гранда – це дуже пристойний показник.

🔸 Автором єдиного м’яча «Шахтаря» у зустрічі, яка проходила на стадіоні Війська Польського у Варшаві, став Олександр Зубков. Це другий у його кар’єрі результативний постріл в основній стадії Ліги чемпіонів (був ще м’яч за угорський «Ференцварош» у першому раунді кваліфікації сезону-2019/20), і обидва він забив у ворота «Реала», відзначившись також у програному українською командою тиждень тому матчі на «Сантьяго Бернабеу».

🔸 Зубков пробив українського голкіпера «Реала» Андрія Луніна першим же (та одним з двох за весь матч) ударом у площину воріт іспанської команди у виконанні «Шахтаря». Одразу по перерві після непродуктивного для підопічних Ігора Йовичевича першого тайму.

🔸 Асистував Зубкову Богдан Михайличенко – він проводив свій другий у кар’єрі матч у ЛЧ, і відзначився своєю другою результативною передачею у головному футбольному єврокубку. Тиждень тому він так само асистував Зубкову на «Бернабеу».

🔸 У стартовому складі «Шахтаря» на гру вийшли 10 українців, вісім з яких є вихованцями клубної академії – Трубін, Конопля, Бондар, Матвієнко, Зубков, Бондаренко, Судаков та Мудрик. Семеро з футболістів старту – виконавці віком до 23 років включно, і лише один гравець з тих, кого Йовичевич випустив на поле з перших хвилин – старше 26 років (Тарас Степаненко).

🔸 На відміну від зустрічі у Мадриді, «Шахтар» майже нічого не дозволив іменитому супернику у першому таймі (на «Бернабеу» пропустили двічі за стартові 28 хвилин). «Реал» напрацював на 0,34 очікуваних голи у стартові 45 хвилин – менше, ніж у будь-якому іншому офіційному поєдинку у поточному сезоні.

🔸 Анатолій Трубін зробив чотири сейви за поєдинок – ледь не у три рази менше, ніж тиждень тому на «Бернабеу» (тоді було 11). Але цікавий інший показник: п’ять ударів по воротам «Шахтаря» було заблоковано польовими гравцями. Тим не менше, саме Трубін помилився, коли «Реал» відігрався на 5-й доданій хвилині.

🔸 Турнірний бал для «Реала» врятували німці: Рюдігер забив головою на останній доданій до другого тайму хвилині з передачі Крооса. Це перший за всю історію мадридців м’яч, який було безпосередньо створено двома гравцями з Німеччини.

🔸 Окрім автора голу Зубкова та завжди яскравого у своїх діях Мудрика серед ключових гравців «Шахтаря» варто виділити Георгія Судакова. Півзахисник провів класний матч, що проявляється у статистиці – 90-відсоткова точність передач, 75% (шість з восьми) виграних єдиноборств, одне перехоплення та чотири відбори м’яча (лідер за цим показником у команді).

🔸 Матч у Варшаві відвідали 29 300 вболівальників – на 200 більше, ніж складає офіційна місткість стадіону Війська Польського. Переважну більшість квитків було продано «Шахтарем» у спеціальних пакетах: лише чотири-п’ять тисяч квитків на гру були у вільному продажу.

🔸 Після нічиєї з «Реалом» «Шахтар» - третій у своїй групі F з п’ятьма набраними очками. Українську команду випереджають, окрім іспанців (10 очок), ще й футболісти «Лейпцига», які у четвертому турі здолали «Селтік» з рахунком 2:0.

🔸 Саме з шотландцями «Шахтар» зіграє свій наступний матч у цьогорічній ЛЧ – він відбудеться 25 жовтня у Глазго. Вирішальна гра з «Лейпцигом», який і буде головним конкурентом українського колективу у боротьбі за другу сходинку та путівку у плей-оф, запланована на 2 листопада.