Tribuna/вид спорта не определен/Блоги/Повісточка/«Вердер» вирвав перемогу у «Боруссії», програючи 2:0 на 88-й. Згадуємо ще чотири епічні камбеки у компенсований час

Свого часу таке робила сама «Боруссія».

Блог — Повісточка
21 серпня 2022, 18:42
4

20 серпня дортмундська «Боруссія» отримала одну із найболючіших поразок, які лише можна уявити. Ще на 88-й хвилині команда Терзича вела 2:0, однак пропустила від «Вердера» тричі.

Kicker знайшов два веселих статистичних факти про цей матч:

• жодній команді в історії Бундесліги не вдавалося забити тричі після 89-ї хвилини;

• «Вердер» став першою командою в історії топ-5 ліг, який програвав з різницею у два м'ячі на 89-й хвилині й виграв. До цього подібний сценарій розвивався у 8529 (!) випадках, з яких 8511 закінчилися поразками для таких команд і ще 18 раз матчі закінчилися внічию.

Однак камбеки в компенсований час вже ставалися – згадаємо останній нещодавній та три, які увійшли в історію.

Нещодавній: «Лестер» - «Тоттенгем» - 2:3, 19-й тур АПЛ-21/22

Рахунок станом на 90-ту хвилину: 2:1

Цей камбек ще доволі свіжий у нашій пам’яті. Обидві команди грали на рівних, однак «Лестер» усе-таки зміг дотиснути «шпор» на 76-й хвилині голом Медіссона й майже завдати Конте першої поразки на чолі нового клубу.

Але тим, хто дотис, став саме «Тоттенгем». На 90+5-й Бергвейн зрівняв рахунок, опинившись у потрібному місці у потрібний час. А ще за дві хвилини вибіг на побачення із Шмейхелем та переграв його.

«Тоттенгем» завдяки цій перемозі піднявся на 5 сходинку, попри те, що програвав ще на відмітці 94:52 – й оформив найпізнішу перемогу в історії АПЛ.

Знаковий 1: «МЮ» - «Баварія» - 2:1, фінал ЛЧ-98/99

Рахунок станом на 90-ту хвилину: 0:1

Програючи з 6-ї хвилини, у «МЮ» майже не було шансів на перемогу: 4-й арбітр вже показав про три додані хвилини. Однак спочатку кутовий, який закінчився розіграшем й ударом Шерінгема, а потім замикання іншого кутового Сульшером на 90+3-й зробили команду Фергюсона переможцем Ліги чемпіонів.

Знаковий 2: «Ман Сіті» - «КПР» - 3:2, 38-й тур АПЛ-11/12

Рахунок станом на 90-ту хвилину: 1:2

«Агуерооооооооо!» Цей камбек вже увійшов в історію як найепічніший в історії англійського футболу. «Сіті» змагалися до останнього з «Юнайтед» за своє перше чемпіонство, і поразка аутсайдерам з «КПР» точно не входила в їхні плани.

Однак биття об стіну гостей (40:3 за ударами) усе ж принесло свої плоди: спочатку забив Джеко, а потім – той самий гол, який не треба ще раз описувати.

Знаковий 3: «Боруссія» - «Малага» - 3:2, 1/4 ЛЧ-12/13

Тодішня «Малага», нафарширована грошима шейхів та відомими іменами (Хоакін, Іско, Кабальєро, Демічеліс та інші), сенсаційно дійшла до чвертьфіналу ЛЧ. Ще сенсаційніше вона вистояла удома безгольову нічию, тож усе вирішувалося у Дортмунді.

Там іспанці теж були близькі до сенсації, але «Боруссія» ну дуже хотіла пройти далі. На 90+1-й хвилині рахунок зрівняв Ройс, а за дві хвилини Сантана забив один із найбільш суперечливих зарахованих голів в історії ЛЧ – повтори чітко показують, що він знаходився в офсайді.

Що було далі, ви знаєте: дортмундці дійдуть до фіналу ЛЧ й триматимуть планку клубу рівня європейського топа, «Малага» ж доволі швидко розвалиться й чахнутиме на дні Сегунди.