Піша прогулянка Єреваном

Автор — Фанат
24 вересня 2022, 19:29

Це, мабуть, була найлегша гра за останні роки. Дуже вчасно команда такого рівня як Вірменія, опинилася у нашому календарі. А далі Шотландія. Як кажуть горці:"Повинен залишитися тільки один".

Матч можна розділити на 3 частини, відносно гри. Дві з них, ми дивилися у першому таймі.

Part 1, Part 2

Кинувши погляд на склад перед грою, я був здивований не оновленим складом, а гравцями центру. Я як людина, яка полюбляє інтерактивний футбол, не міг не тріснути себе по лобі, намагаючись уявити собі те, як ми будемо будувати гру. "OH MY GOD!!!" - подумав я. Невже знову?

Гра вимальовувалася дуже примітивно. Це повільне тримання м'яча на чужій половині, що виглядало далеко не найгіршим варіантом. Чи швидкі улюблені Петраковські вертикальні контратаки, які складалися з 3-4 передачі, що в результаті завершувалися неточністю на Циганкова чи Яремчука.

Повертаючись до першого варіанту, то атаки були повільні, все через фланги, та як вже звично без залучення гравців центру. Тільки в останній треті з'являлася динаміка з додаванням стінок і прострілів. Ця в'ялість у динаміці пояснювалася основним фактором - АБСОЛЮТНА відсутність пресингу у вірмен. Коли на тебе не тиснуть, то і ти не поспішаєш. Вся гострота надходила лише після того, як ми набирали 15+ передач. Чому це так важливо? Тому що кожен рух м'яча - це рух гравців команди суперника. Суперник має певні оборонні побудови та чим частіше ці побудови рухати, тим швидше з'явиться простір між гравцями. Це вже не новизна в сучасному футболі, тому поспішний вертикальний (я наголошую - поспішний) футбол, оборонні редути не зламає.

На фото ми бачимо, як ігноруються гравці центра поля (на верхньому можливі варіанти, на нижньому обраний варіант)

Part 3

Заміни у другому таймі змінила темп. В кращу сторону. Також суперник вже важко переходив половину поля, що в сумі і дали цифри на табло. Також з'явилася і певна інтерактивність, яку задавав Ярмоленко (зміщуючись в центр поля при перехідних фазах), та гра Піхальонка. Показовою стала атака на 60й хвилині. Хто не бачив, або забув - обов'язково передивіться. Ну а другий гол Довбика - це fatality сьогоднішнього дня.

Але, що ми маємо перед вирішальною грою з Шотландією? Головна проблема, як на мене, це перехідні фази. Гра буде відрізнятися від матчу Хємпден Парку. Ми повинні взяти м'яч під свій контроль та за допомогою мобілізації (як би дивно воно зараз не звучало) гравців у межах 5-7 метрів один від одного, з високою лінією оборони, вести гру. Тобто зіграти дзеркально так, як грала проти нас Шотландія. Обов'язково залучати Маліновського та Піхальонка в центрі, підіймати фулбеків як у матчі з вірменами, а головне темп. З таким темпом передач як сьогодні, результату не буде. Шотландці будуть нас пресингувати і якщо ми будемо приймати рішення так само повільно, як це сьогодні робив Кривцов, нам "гайки".

Це остання гра в цьому році, так давайте чекати на шоу!