Tribuna/Футбол/Блоги/Англія, Англія/«Евертон» без шансів програв дербі «Ліверпулю». Команда Миколенка – в зоні вильоту

Автор — Tribuna.com
24 квітня 2022, 22:40
5

Чекає складна боротьба за виживання.

* Матчі «Ліверпуля» та «Евертона» – це завжди принципово. Достатньо згадати, що в мерсісайдському дербі найбільша кількість вилучень в історії чемпіонату Англії – 22. Але сам факт дербі на «Енфілді» – далеко не єдина інтрига цього матчу.

* Перемога будь-якої з команд суттєво ускладнювала життя іншої. «Ліверпуль» не мав права втрачати очки, бо знаходиться в чемпіонській гонці з «Манчестер Сіті». У якій і до матчу з «Евертоном» команда Юргена Клоппа відставала за втраченими очками від головного конкурента.

«Евертон», своєю чергою, як раз перед матчем з «Ліверпулем» через перемогу «Бернлі» опустився в зону вильоту. І хоч і мав два матчі в запасі в порівнянні з конкурентами – одним з цих матчів був як раз з «Ліверпулем». Команді Френка Лемпарда потрібно було брати очки.

Турнірна таблиця АПЛ до матчу:

* Додаткова інтрига була і для українських вболівальників. Віталій Миколенко потрапив до стартового складу «Евертона». І повинен був зіграти проти чи не найнебезпечнішої флангової зв’язки світового футболу – Мохамеда Салаха та Трента Александера-Арнольда.

Салах – найкращий бомбардир та найкращий асистент АПЛ (22+12 перед цим туром). ТАА ділив з єгиптянином перше місце серед найкращих асистентів (12).

* В першому таймі в «Ліверпуля» була тотальна перевага у володінні м’ячем, але жодній з команд так і вдалося влучити в отвір воріт. «Евертон» надійно захищався.

Найяскравішим епізодом стало закінчення тайму, коли Рішарлісон вже втретє довго страждав на газоні, але гравці «Ліверпуля» не зупинились та продовжували розігрувати м’яч. Через це Дукуре навмисно збив Фабіньо та на полі ледь не зав’язалась бійка:

* В другому таймі «Ліверпуль» збільшив оберти та «Евертону» стало значно складніше. Ще в першому таймі мерсісайдці намагались декілька разів створювати ізоляції для Салаха з Миколенком, але в більшості таких випадків український захисник відіграв надійно:

«Ліверпуль» посилив тиск на лівий фланг захисту «Евертона» – і саме після однієї з таких атак відкрив рахунок.

Салах віддав м’яча в штрафний майданчик, Миколенко, здається, занадто відволікся на м’яч та не проконтролював рух єгиптянина, той забіг Віталію за спину, отримав передачу назад та віддав гольову на Робертсона:

Важко винити в цьому голі одного Миколенка, бо в цій ситуації весь захист «Евертона» провалився. Але на ривок Салаха, проти якого Миколенко грав весь матч, він проконтролювати не зміг. Інша справа, що й далі був цілий ланцюжок помилок інших людей.

* На 85-й хвилині «Ліверпуль» остаточно закрив питання по переможцю – відзначився Орігі. 2:0.

* «Евертон» занадто мало створив біля воріт суперника та програв цілком заслужено. «Ліверпуль» домінував майже у всіх статистичних показниках, хоч і не так багато пробив в отвір воріт:

* «Ліверпуль» знов наблизився до «Манчестер Сіті» на відстань одного очка та продовжує боротьбу за титул. «Евертон» опинився в зоні вильоту, хоч ще має один матч в запасі. Розклад «ірисок» на фініш сезону не з простих. З 6 матчів два – з «Челсі» та «Арсеналом»:

Команду Миколенка чекає дуже складна боротьба за виживання.

* Віталій Миколенко отримав найвищу оцінку в «Евертоні» за версією SofaScore. Але завжди не варто забувати, що такі оцінки – механічний кількісний підрахунок статистики. А в цьому матчі українцю довелось чимало попрацювати на своєму фланзі:

В Миколенка 7 з 8 виграних єдиноборств, 5 відборів, 2 виноси, 2 перехоплення та 15 з 25 точних передач (60%). Але в цьому матчі Віталій особливо і не думав про атаку, враховуючи рівень опонентів на фланзі. Лише один раз Салах пройшов українця на дриблінгу.