Tribuna/Футбол/Блоги/Дух часу/Три хвилини Коноплянки на «Вемблі»: відпрацював у захисті, заробив фол, отримав оцінку вище, ніж у Мудрика

І на мить повернув нас у 2012-й.

Блог — Дух часу
27 березня 2023, 10:55
27

Перший матч збірної України у кваліфікації на Євро-2024 так і міг би залишитися сірим та сумним – наша команда програла 0:2, завдала всього трьох ударів у бік воріт Пікфорда та нуль ударів у площину воріт. Однак на 90-й хвилині сталася подія, яка дала привід для обговорень у коментарях на Tribuna.com – Руслан Ротань таки випустив на поле Євгена Коноплянку.

Це була перша 2,5 роки поява півзахисника у футболці національної команди. Востаннє він виходив 3 вересня 2020 року у матчі проти Швейцарії. Символічно, що повернення легенди збірної України (без жартів та іронії) сталося саме на «Вемблі» – стадіоні, на якому він забив свій найвідоміший гол у кар'єрі. До речі, той удар був останнім результативним для нашої команди у протистояннях проти Англії.

Можливо, Євген і сам міг би перервати суху серію України, але суддя додав лише три хвилини до другого тайму. Але навіть цього Коноплянці вистачило, щоб встигнути проявити себе.

Дивимося.

90+1 хв. У першій же атаці збірної України Євген на кілька мілісекунд повернув усіх нас у 2012-й. Він демонстрував, що готовий забігати за спину Вокеру, очікуючи, що Буяльський запустить м'яч у простір на лівому фланзі. Але людина, яка могла б прочитати такий задум Коноплянки, цього разу перебувала на тренерській лаві. Буяльський вирішив віддати Соболю.

Коли Едуард таки доставив м'яч у ноги десятки, класним загострюючим варіантом була лише діагональ на Циганкова, але Євген вирішив зіграти простіше та надійніше – віддав Судакову.

90+2 хв. Вже за 5 секунд молодий хавбек «Шахтаря» втратив м'яч. Збірна Англії вибігла у швидку контратаку, яку ударом завершував Ґріліш після пасу Галлахера. Трубін відбив, але небезпека не минула, бо на добиванні цілком могли зіграти Сака або Тоуні. Могли, але Коно, який пробіг половину поля, був першим на м'ячі – і виніс його на кутовий.

Англія розіграла стандарт. Гендерсон обігрався із Сака, потім хотів загострити, прокинувши м'яч повз Коноплянку, але українець відібрав, чудово підставився та заробив на собі фол.

90+3 хв. Перший та єдиний невдалий момент ветерана. Після розіграшу штрафного 10-й номер збірної України головою скинув на хід Соболю. Непоганий задум, але Вокер і Галлахер були першими на м'ячі, а Едуарду довелося фолити.

Ну і насамкінець – Євген знову не дав Гендерсону загострити. Після розіграшу штрафного Джордан мав варіант закинути на Сака, який забігав за спину Соболю, але Коноплянка закрив таку нагоду.