Tribuna/Футбол/Блоги/DE ANALYTIQUE/"Не завжди лаконічні думки, завжди маленької людини". 23.08. Шахтар - Металіст 1925, Бенфіка - Динамо та ін.

Блог — DE ANALYTIQUE
24 серпня 2022, 10:17
2

В цих короткий матеріалах (або не дуже), будуть запропоновані думки автора щодо переглянутих матчів за день. Ці думки стосуватимуться, як безпосередньо подій в матчі, так і біляфутбольних моментів, на які варто звернути увагу.

Шахтар 0:0 Металіст 1925

Гравець матчу: Олег Мозіль (10 сейвів).

Антигерой матчу: Михайло Мудрик

В процесі перегляду матчу, склалось таке відчуття, що Михайло вже зловив зірку:

- тричі в першому таймі, на свіжих ногах, Михайло відмовився бігти за м’ячем, який можна було зберегти у грі;

- бездумні удари в той момент коли можна було продовжити позиційний наступ. Варто відзначити, що це не стосується абсолютно всіх ударів Михайла, адже деякі з його понад десятка ударів несли справжню загрозу та виглядали логічним продовженням атаки;

- апофеозом став момент на 77-ій хвилині, коли Мудрик відмовився йти виконувати кутовий удар. В результаті подача Тейлора вийшла зовсім невдалою та після неї Сергій Кривцов висловив своє невдоволення «хотелками» Михайла.

Металіст 1925 та особисто Валерія Кривенцова варто похвалити за цей матч. Структура гри в обороні була добре злагодженою, а на наявність повних проблем тренер успішно реагував. В першому таймі у Шахтаря був один тип атак, який успішно проходив. Михайличенко витягував з позиції правого захисника Шершня глибше у фланг, Сікан відволікав правого центрального захисника, як результат з’являвся простір в напівфланзі, який намагались використовувати Мудрик і Судаков.

В першому таймі саме через цю зону Шахтар найбільш успішно заходив в штрафну гостей. В другому таймі Кривенцов змінив модель оборони змусивши Русина грати нижче, а Шершня грати в лінії з ЦЗ, як результат Металіст 1925 часто опинявся з п’ятіркою захисників позаду, а Шахтарю прийшлось шукати інші варіанти для свої атак.

У Шахтаря хотів би ще виділити Артема Бондаренка, який вийшов в середині другого тайму та додав нестандартних рішень 14-ій зоні.

Чорноморець 0:1 Верес

Гравець матчу: Дмитро Кльоц.

Антигерой матчу: Роман Григорчук.

Стадіон НТК ім. Баннікова у тому вигляді, як це було вчора, не підходить для якісних трансляцій матчів. З того ракурсу, який був на матчі одеситів, неможливо досконально розібрати, що відбувається на протилежній половині поля. Сподіваюсь в ході чемпіонату буде змінено кут трансляції та покращено якість сигналу на даному стадіоні.

Верес не показав нічого надзвичайного, у команди були помилки, пощастило що Чорноморець ними не скористався, тому ще рано «закривати рот» хейтерам, як це було зроблено у соцмережах рівненського клубу. Чекаємо матчу з Ворсклою тоді тільки будемо робити висновки.

Дві незрозумілі дії Чорноморця та самого Романа Григорчука:

- в першому таймі Максим Брагару був мало не єдиним хто давав швидкості в атаці та намагався загострювати. В другому таймі Максима було відправлено на фланг захисту та в атаці ми його більше не бачили;

- на 83-їй хвилині на поле вийшов Максим Войтіховський. В результаті у Чорноморця в центрі нападу грали Гладкий з ростом 188 см та Войтіховський – 198 см. Скільки було передач верхом за останні 13 хвилин – одна.

Колос 1:0 Кривбас

Гравець матчу: Роман Гончаренко.

Антигерой матчу: Юрій Іванов.

У мене є підозра, що таких матчів ми будемо бачити більше в цьому сезоні. Брак на браку, з Кривбасом це було більш помітно, адже у криворіжців м’яч був частіше в ногах. Колос з гри нічого не створив, вся небезпека йшла після стандартів, де гравці Кривбасу давали величезний простір в себе в штрафній.

Колос в міжсезоння підписав якісного універсала Сергія Болбата. Хтось бачив сьогодні Сергія на полі? Як на мене, сумнівне рішення загравати Болбата в парі нападників, під кінець матчу, після заміни Мякушка на Ісаєнка, Болбат змістився на свою звичну позицію на фланзі атаки, але йому не вистачило часу себе проявити.

Юрій Веридуб зламав свого тезку Іванова, який судив цей матч. Гра була контактною всі 90 хвилин, але арбітр першу годину не хотів садовити всіх гравців на жовті. Після дуже бурхливих емоцій тренера Кривбасу, який побачив упередженість у діях арбітра та почав нецензурно висловлювати думки з цього приводу, жовті картки полетіли повним ходом, як результат 8 ЖК за останні 30 хвилин матчу.

Бенфіка 3:0 Динамо

Гравець матчу: Давід Нереш.

Антигерой матчу: Динамо.

0 ударів у площину воріт в матчі, який вирішує ваші майбутні преміальні. Найбільш небезпечний момент це удар Сидорчука з середини поля.

Динамо досі не навчилось грати під пресингом. До помилки, яка призвела до другого пропущеного голу Сирота виконав три точно такі самі поперечні передачі але четверта виявилась невдалою. Що від Забарного, що від Попова не спостерігалось таких передач на 20-30 метрів поперек ворів. Зазвичай якщо потрібно було перевести м’яч з флангу на фланг коли поруч є суперники Попов із Забарним використовували Бущана або півзахисника, який спускався нижче. А Сирота в двох матчах виходив в старті і в двох матчах можна було спостерігати такі поперечні передачі.

Я вважаю що Яремчука не люблять у Бенфіці. Згадайте травму голови, яку отримав Гонсало Рамос на початку другого тайму. Після заміни, всі, повз кого Рамос проходив, доторкнулись до його голови і побажали видужання, лише від доторку українця португалець демонстративно відхилився.

Яремчуку варто вже зараз шукати варіанти продовження кар’єри, навіть якщо Рамос залишить Бенфіку в це трансферне вікно, не факт що саме Роман буде основним нападником. Є підозра що Петар Муса займе це місце, і те що саме його випустили на заміну в матчі з Динамо, може свідчити, що його будуть награвати все частіше. Але поки не робимо поспішних висновків, адже хорват не проявив себе як слід у вчорашньому матчі, спостерігаємо хто вийде на вістрі атаки в суботньому матчі Бенфіки проти Боавішти.

Слава Україні! Слава нації! І кожному відоме продовження!