Tribuna/Біатлон/Блоги/Crazy=genius/Дудченко видав другий найкращий результат у кар'єрі у пасьюті Контіолахті. Якби всі стартували одночасно – став би 4-м

Поки жіночий український біатлон стагнує – у чоловіків ростуть нові герої.

Блог — Crazy=genius
4 грудня 2022, 14:30
2

Перша гонка переслідування біатлонного сезону подарувала напружену та цікаву медальну розв'язку. Йоганнес Бо перед вирішальною стрільбою віз переслідувачам 35 секунд – проте двічі схибив на стійці. Але ні Жаклен, ні Лагрейд шансом не скористалися – також пішли на штрафні кола.

У підсумку Йоганнес переміг, Стурла взяв срібло, а Емільєн розбавив норвезький подіум та приніс Франції бронзу.

Але українських вболівальників також порадував Антон Дудченко. Українець видав найкращий прогрес в гонці серед всіх учасників. Він відіграв 41 (!) позицію та посів 18-те місце, хоч і стартував передостаннім. Цимбал завершив гонку 34-м, Лесюк – 40-й, Прима – 41-й.

Ця гонка – другий найкращий результат в кар'єрі Дудченка

18 місце – точно не феноменальний результат. Але водночас 25-річний українець лише раз заїжджав на вищі позиції – ставав 5-м у пам'ятній індивідуалці Анхольца у минулому році.

Пасьют Контіолахті показав, за рахунок чого Антон готовий боротися за високі результати: швидка стрільба та вдалий розподіл сил дистанцією. Хоча з психологією треба допрацьовувати – такий класичний для українського біатлону останній хибний постріл на вирішальній стійці був зайвим та не дозволив поборотися за топ-15.

Щодо статистики, то Антон показав топову швидкострільність – він 4-й за часом, проведеним на рубежі. Та непогану, як для старту сезону, швидкість – 24-й час, хвилина програшу Йоганнесу Бо.

Але примітно, що найкращим відтинком ходом для Антона стало фінішне коло – українець пробіг його краще за Фийона-Має, Жаклена, Лагрейда, Самуельссона й на рівні з молодшим Бо. Зрозуміло, що вони не викладались на повну, бо розуміли свою перевагу над переслідувачами. Але цифри все одно показові – лише 15,8 секунди програшу першому місцю.

А якщо ж враховувати лише чистий час пасьюту (без гандикапів, які склалися після спринту), то українець взагалі став 4-м. Краща за нього тільки трійка призерів гонки. Йоганнесу Бо Дудченко програв лише 14,8 секунди за цим показником.

Що далі?

Попри ситуативний успіх, прогнозувати потенціал Антона по сезону зарано – незрозуміло, чи буде він стабільним на дистанції. Але динаміка позитивна, у кожній зі стартових гонок Дудченко додавав у швидкості.

Плюс чоловіча збірна за Юрая Санітри традиційно виглядає сіро на старті сезону і вкочується на другий триместр – доведено Підручним та Примою.

У чоловіків на фоні абсолютного провалу жінок проглядаються результати системної роботи. Попри проблеми в Підручного, нове покоління в особах Дудченка, Цимбала та Лесюка втримало перший удар та показало певний рівень та запас міцності – є від чого відштовхнутися, а не впасти у прірву.