Tribuna/Футбол/Блоги/Cactus_club/«Звичайний хлопець, який всього досягає своєю працею». Підсумки року для Артема Довбика

2021 рік — найуспішніший рік для Артема Довбика як в збірній, так і в «Дніпрі-1».

Блог — Cactus_club
29 грудня 2021, 19:12
3

Цей рік точно піде в «актив» 24-річному форварду «Дніпра-1». Артем дебютував за збірну, забив вирішальні голи у важливих поєдинках національної команди, став найкращим гравцем УПЛ у 2021 році, відзначившись 14 забитими м'ячами.

«Я з третьої спроби таки зумів дебютувати у складі національної збірної України»

У національну збірну Артема почали викликати ще з 2017, але до 2021 року футболісту так і не вдалось вийти на поле у формі синьо-жовтих. Довбик дебютував у складі національної команди на останніх хвилинах матчу кваліфікації до Чемпіонату світу-2022 проти Казахстану (1:1) у березні. Артем вийшов на поле на 81-ій хвилині поєдинку і був близький до забитого м'яча, але голкіпер казахів зреагував на простріл, а головний арбітр Матей Юг не призначив пенальті за фол проти українця. Нападник «Дніпра-1» став першим гравцем клубу, який зіграв за національну збірну.

«Я з третьої спроби таки зумів дебютувати у складі національної збірної України. Це прекрасно, коли мрія збувається. Звичайно, дуже хотілося відзначити цю історичну для мене подію забитим голом. Зрозуміло, я засмучений нічийним підсумком, але дуже сподіваюся, що коли мені випаде можливість ще раз зіграти за збірну, то обов'язково заб'ю», — прокоментував свій дебют Артем.

Наступний вихід Довбика на футбольне поле у складі збірної відбувся у товариському матчі проти Бахрейну (1:1). Артем вийшов на заміну Бєседіну в другому таймі і знову ледь не відзначився голом. Футболіст пройшов воротаря, але влучив в штангу. У компенсований час Довбик і Циганков врятували збірну від поразки. Віктор забив гол з передачі Артема.

«Сказав дружині, що хочу на Євро. Вона подумала, що я — божевільний»

На Євро-2020 Артем Довбик значився в заявці, але до матчу із шведами жодного разу не з'явився на полі. Саме потрапляння в заявку збірної для Артема було щасливим випадком. Футболіст розумів, що його можуть прибрати зі збірної перед Євро-2020. Але травмувався Мораєс і Довбику випав шанс стати третім нападником після Яремчука і Бєседіна, і він ним скористався.

«Нещодавно згадував із дружиною, як узимку ми їхали у відпустку, а команда йшла на останньому місці. Я сказав, що хочу поїхати на Євро-2020. Я не знав, як це зробити, але якось треба поїхати. Вона, мабуть, подумала, що я — божевільний. Але я казав, що хочу потрапити на Євро, і це буде моя ціль номер один. То була моя мрія, яку я загадав у новорічну ніч», — розповідає Артем про бажання на 2021, яке здійснилось, в інтерв'ю.

До матчу зі шведами Артем Довбик зіграв 55 хвилин без забитих м'ячів у футболці збірної. В 1/8 фіналу проти Швеції футболіст вийшов на поле на 106-ій хвилині, замінивши Ярмоленка, коли гра досягла самого піку.

У кінці другого овертайму всі вже готувались до серії пенальті. Але на 120+1хв, мабуть, чи не вся країна прокинулась від крику Віктора Вацка: «Довбиииик! Артееем Довбиииик!» Артем Довбик ударом головою замкнув передачу Зінченка і точно запустив переможного у ворота шведів, тим самим, вперше вивів українську збірну до чвертьфіналу Євро. Пропоную ще раз згадати момент, коли вся Україна забула про сон.

Футболіст розповідає, що історія Євро для нього казкова, а гол у ворота шведів — найпам'ятніший в кар'єрі. Та сама футболка з переможного матчу на Хемпден Парк зберігається вдома у батьків Артема. Довбик розповідає, що футболку з 26-м номером навіть не прали і на ній досі можна знайти сліди від трави зі стадіону.

«Найкращий гол у кар’єрі? Звісно, ​​це було на Євро-2020. Той м’яч у ворота шведів дав стільки емоцій і став таким важливим, що мені часом не віриться, що це я його забив. Сподіваюся, що в моїй кар’єрі ще будуть голи і крутіші, але поки що цей на першому місці», — ділиться емоціями футболіст в інтерв'ю.

Екс-півзахисник збірної та одноклубник Артема упевнений, що цей гол Довбика українці запам'ятають назавжди.

«Цим своїм голом він назавжди вписав своє ім'я в історію українського футболу. Адже раніше нам не доводилося пробиватися в чвертьфінал європейського чемпіонату», — сказав Сергій Назаренко.

Сам Артем запевняє, що ця ніч, хоч і була довгою і щасливою, ніяк не змінила його: «Зі збірної повернувся той самий Артем Довбик, нічого не змінилося».

«Виходжу та забиваю у відповідальний момент. Як джокер»

З приходом у збірну Петракова Довбик продовжує викликатись в національну команду. Під керівництвом Олександра Васильовича футболіст вперше вийшов у стартовому складі української збірної в товариському матчі проти Болгарії (1:1).

У матчі кваліфікації проти Боснії та Герцеговини (2:0) Довбик  отримав свій ігровий час і ще раз підтвердив статус «джокера» національної збірної. Футболісту знадобилось всього 4 хвилини після виходу на заміну, щоб забити гол.

«Так виходить, що виходжу та забиваю у відповідальний момент. Як джокер. Добре, що такий гравець є», — говорить Артем.

Манерою гри і холоднокровністю Довбика на полі захоплюється чимало чинних та екс-футболістів.

«Довбик мені дуже подобається. Його рухи, його брутальність, його нахабство — це той нападник, який легко розкривається, прискорюється, штовхається. Довбик прийшов, побачив, переміг», — ділиться думкою про футболіста Євген Левченко.

«У ризику лежить формула успіху». Артем Довбик — найкращий футболіст УПЛ у 2021 році за результатами опитування футболістів й тренерів

У 2021 році Артем запалював не лише в збірній, а і в УПЛ. За результатами першої частини сезону в його активі 14 голів і 5 гольових передач — він посідає першу сходинку в числі бомбардирів чемпіонату. Із 37-ми поєдинків «Дніпра-1» Артем провів 17 повних матчів — це хороший показник довіри від тренерського штабу. У цій частині сезону Довбик не забив ані «Динамо», ані «Шахтарю», ані «Зорі», але, як говорить сам футболіст, — голи не пахнуть.

«Головна мета нападника — забивати м'ячі, тому я завжди націлений на ворота. Гол, як то кажуть, не пахне. Головне — опинитися в потрібний час у потрібній точці», — розповідає гравець.

Артем сильно додав у результативності та ефективності ударів, має добрий відсоток обведень, любить йти в дриблінг. Футболіст комфортно себе почуває в контратаках. Може пробити здалеку, часто реалізовує штрафні робочою лівою. Хоч одного разу забив правою і тричі — головою (у тому числі й м'яч, який українські вболівальники навряд забудуть).

Головний тренер «Дніпра-1» вважає, що успіх нападника в тому, що він не боїться ризикувати.

«Наразі такого форварда в Україні немає. Довбик – найкращий! Він завжди хоче прогресувати. Кожен тренер хоче мати в команді такого футболіста, щоб досягати мети», —  говорить про свого підопічного Ігор Йовічевіч.

Вийти у лідери перегонів бомбардирів УПЛ Довбику допоміг дубль, який він оформив у ворота «Олександрії» (3:1). Футболіст забив другий м'яч через дві хвилини після реалізованого пенальті. До речі, та ж сама історія з дублем у матчі з «Ворсклою» (5:1). Довбик не реалізував пенальті, через дві хвилини забив, ще через дві — знову відзначився голом у ворота Різника.

Артем не лише забивний форвард, а й скромний лідер. У матчі «Дніпра-1» з Маріуполем (3:0) не реалізував три виходи один на один. Тим не менше, право пробити пенальті гравець віддав своєму парнеру по команді Піхальонку.

Зараз Довбик у вогні і статус найкращого гравця в УПЛ точно заслужений. Саме Артему тренери і футболісти віддали статус найкращого цьогоріч. Це вперше нагороду отримує гравець «Дніпра-1». Дніпровський форвард набрав 245 очок (32% від максимальної кількості). На перше місце Довбика поставили 54 особи, на друге — 29, на третє — 25. Уперше за 8 років титул забрав не футболіст «Динамо» чи «Шахтаря», що й стало приємною несподіванкою для Дубінчака — одноклубника Довбика.

«Своєю грою та голами в УПЛ він це заслужив, хоча, обираючи найкращих футболістів, кожен із нас напевно згадував і його гол на Євро-2020. Мені завжди приємно грати проти нього, адже цей форвард відрізняється не лише своєю непоступливістю, а й коректністю та солідністю», — прокоментував перемогу Довбика захисник донецького «Шахтаря» Микола Матвієнко.

«Я Артем Довбик. Звичайний хлопець, який всього досягає своєю працею»

Цей рік однозначно був роком Довбика. Він здійснив прорив у «Дніпрі-1», став найкращим бомбардиром першої частини сезону УПЛ і найкращим футболістом 2021 року, дебютував у збірній і упевнено здобув звання «джокера» національної команди. Артем і сам зізнається, що 2021 рік для нього був найщасливішим, найемоційнішим та найвдалішим у сенсі досягнень та результативності у футбольній кар'єрі.

«Говорять, що ділитися своїми планами краще не варто. Але три найближчі футбольні цілі я готовий озвучити: перемоги у плей-офф відбору чемпіонату світу та путівка до Катару, завоювання бронзових медалей УПЛ, титул найкращого бомбардира чемпіонату. Поки що вистачить»,  — ділиться своїми цілями футболіст.

Уже в березні Довбик повернеться на свій щасливий стадіон — Хемпден парк. Футболіст має передчуття, що збірна поїде в Катар. Осмілюся зробити свій прогноз: Артем заб'є у плей-офф вирішальний м'яч, що виведе нас на Чемпіонат світу.