Tribuna/Футбол/Блоги/Deutscher Fußball/Всі очі на Вестфаленштадіон: Борусія зустрічається з Баварією

Всі очі на Вестфаленштадіон: Борусія зустрічається з Баварією

Блог — Deutscher Fußball
Автор — Vlad_1610
6 жовтня 2022, 17:36

Напружене обличчя Ніко Ковача, переможний гол Пако Алькасера і літаючі стакани пива з всесвітньо відомої Südtribune. Таким було найкраще Дер Классікер останніх років, у листопаді 2018-го. З усіх вищеперерахованих героїв того матчу залишилася лише дортмундська південна трибуна, яка ніколи не підводить у підтримці своєї команди. Навіть у найскрутніші часи. Вже в суботу на «Вестфаленштадіоні» відбудеться найважливіший матч осінньої частини сезону Бундесліги. І хоч «Борусія» з «Баварією» на даний момент не посідають лідерські місця в таблиці, за медійною складовою зустріч цих команд стане найбільш привабливою серед усіх інших протистоянь. Звісно, якщо не згадувати про рейнське дербі.

Міць жовтої стіни

В нинішньому сезоні дортмундська «Борусія» в типовому для себе стилі виграє більшість домашніх поєдинків. З «Вестфаленштадіону» пункти вдалося вивезти тільки бременському «Вердеру». Підопічні Оле Вернера створили справжнє диво, вперше в історії Бундесліги відігравшись і здобувши перемогу після 0:2 протягом декількох останніх хвилин матчу. «Жовто-чорні» напевно не хотіли би згадувати прикру поразку з «Бременом», але в контексті виїзних поєдинків подібних випадків дещо більше, ніж уявляли собі функціонери і вболівальники клубу. Розгромне фіаско з «Ляйпцигом» (0:3) було схоже на випадкову помилку системи, але поразці від Кельна минулої суботи навряд чи можна знайти адекватне виправдання. Підопічні Едіна Терзіча пішли на перерву з мінімальною перевагою, а ось другий тайм був одним з найгірших (за виключенням останніх хвилин матчу проти «Вердера» в 3-му турі) відрізків «Дортмунда» в цьому сезоні. Віце-чемпіон країни буквально розсипався на початку другої половини гри і прийшов до тями, коли рахунок був вже 1:3. Це точно не чемпіонська гра у виконанні претендента на титул. Тим паче, коли «дортмундці» мали шанс підійти до матчу проти «Баварії» з 3-очковою перевагою.

Сезон на плюс

До поєдинку Ліги Чемпіонів з іспанською «Севільєю» футболісти Едіна Терзіча підійшли з трьома виїзними поразками поспіль в усіх турнірах. Кризова «Севілья» була чудовим опонентом, аби перервати цю неприємну полосу, тому «жовто-чорні» вирушили вперед з перших хвилин зустрічі. До перерви три м’ячі Геррейру, Беллінгхема і Адейємі забезпечили «Борусії» комфортну перевагу над суперником, тому в 2-му таймі «Дортмунд» міг зосередитися на підготовці до суботнього Дер Классікер. Остаточним результатом цієї зустрічі стала впевнена звитяга німців з рахунком 4:1, завдяки якій 8-кратні чемпіони Німеччини майже гарантували собі місце в 1/8 фіналу турніру. Якщо «Борусії» вдасться закріпити свій успіх, то це буде серйозний прогрес у порівнянні з минулорічним розіграшом Ліги Чемпіонів, коли команда Марко Розе навіть не вийшла з відносно «легкої» групи, поступившись португальському «Спортінгу».

Повільно і впевнено до мети

На відміну від «Дортмунда», який на початку сезону діяв найбільш прагматично в Бундеслізі і стабільно набирав очки, «Баварія» видала божевільну гру і результати в перших турах чемпіонату. Підопічні Юліана Наґельсманна вирішили налякати своїх прямих конкурентів, громлячи «Франкфурт» (6:1) і «Бохум» (7:0) на їх стадіонах. Утім, рок-н-рольний футбол «мюнхенців» закінчився достатньо рано: в 4-му турі не вдалося дотиснути «Гладбах» (1:1), потім провели нудну гру з «Уніоном» (1:1) і не змогли подолати перед власними трибунами «Штутгарт» (який в цьому сезоні ще не перемагав) – 2:2. Врешті-решт, «Зірка півдня» поступилася «Аугсбургу» 0:1 і в жахливому настрої пішла на міжнародну паузу, не вигравши у вересні жодного матчу на рівні внутрішніх змагань. Перед поєдинком з «Леверкузеном» журналісти запитали Олівера Кана про його ставлення до невдалих результатів команди, на що легендарний голкіпер відповів досить просто: ми повільно і впевнено йдемо мети і розраховуємо на вихід з кризи в найближчому часі. Гравці в червоних футболках підтвердили слова одного з керівників клубу безпосередньо на полі, знищивши «Байєр» з рахунком 4:0 і вплинули на звільнення швейцарця Херардо Сєоане (спеціаліст втратив працю після поразку в ЛЧ від «Порту», а замість нього призначили Хабі Алонсо).

Повернувшись на переможний шлях в чемпіонаті, «Баварія» продовжила знущатися над опонентами в Лізі Чемпіонів. Після впевнених звитяг з ідентичним рахунком 2:0 над «Інтером» і «Барселоною», футболісти Наґельсманна повторили успіх кількарічної давності і знову розбили чеську «Вікторію» - 5:0. Груповий етап ЛЧ давно став для «Баварії» полігоном для розваг. В цьому сезоні у «мюнхенців» є серйозні шанси зайти далеко. Особливо, враховуючи факт відсутності в турнірі іспанського «Вільярреалу».

Модестом на Баварію?

Статистика особистих протистоянь «Дортмунда» і «Баварії» виглядає занадто неприємно для перших. «Борусія» програла 8 останніх Дер Классікер, регулярно дозволяючи супернику підтверджувати свою домінацію на внутрішній арені. Востаннє «жовто-чорні» були сильнішими за «червоних» більше ніж три роки тому. Тоді 8-кратні чемпіони Німеччини перемогли в Суперкубку (2:0). В чемпіонаті «Дортмунд» не перемагає «Баварію» з моменту вищезгаданого поєдинку в листопаді 2018-го. Враховуючи нинішнє турнірне положення в таблиці, виникає абсолютно зрозуміле питання: як зараз Едін Терзіч вирішив обіграти чемпіона Німеччини?

Центр поля «жовто-чорних» виглядає дійсно перспективно. Пара Джуд-Йозжчан спроможна провести суботню зустріч на найвищому рівні. Атакуючі гравці Адейємі і Брандт перебувають у чудовій формі. А хто вийде на позиції нападника? Серйозне захворювання тільки-но придбаного Себастьяна Аллера змусило Едіна Терзіча докорінно змінювати плани на сезон, тому в екстреному порядку довелося домовлятися про трансфер Ентоні Модеста з сусіднього Кельна. 34-річний француз забив чимало голів минулої кампанії і був улюбленцем місцевої публіки, але перехід хоч і до дружньої «Борусії» (фанати клубів мають товариські відносини протягом десятиліть) серйозно зіпсував репутацію Модеста в середовищі прихильників «Кельна», тому нападник відчув на собі всі можливі способи на проявлення неповаги під час матчу минулого туру в Кельні. Цікаво, що посеред тижня в Іспанії Терзіч поставив на Юссуфа Мукоко, який нещодавно забив переможний гол в Рурському дербі. Важко передбачити, хто вийде в основному складі на поєдинок проти «Баварії», але можу спрогнозувати вибір головного тренера на користь Модеста.

Ще одним важливим кадровим питанням перед Дер Классікер залишається позиція голкіпера. Грегор Кобель отримав травму і не виходив на футбольне поле з 2 вересня. Весь цей час основним воротарем «Дортмунда» був Александр Майєр. Кобель вже відновився і навіть полетів з командою до Іспанії, де на полі не з’являвся. На кого поставить Терзіч? На стабільно першого номера, який не грав більше місяця чи на голкіпера, який провів у воротах шість останніх матчів?

All (half) in

Дер Классікер – це справжня реклама німецької Бундесліги. Люди, які не дивляться німецький чемпіонат щотижня, вмикають це протистояння, аби подивитися на те, що «популярне» на повістці дня. «Борусія» і «Баварія» зараз мають однакову кількість пунктів, ніхто з них не є лідером таблиці, тому однозначно варто приділити увагу цьому поєдинку. Однак, не варто говорити про цю подію як про найважливішу гру сезону. Як мінімум, буде другий матч навесні. Саме тому суботнє протистояння можна охарактеризувати лише як „half in”. В жодному разі не „all in”. Однак футбольні емоції і палкі суперечки гарантовані.

Хочеться також нагадати, що окрім видовища в Дортмунді на неділю заплановане рейнське дербі. «Гладбах» програв три останні принципові зустрічі, а «Кельн» буде втомлений після поєдинку Ліги Конференцій з сербським «Партизаном». Дербі Рейну очікується не менш цікавим, ніж Дер Классікер, тому запрошуємо до перегляду.

Джерело фото: bayernfootballworks.com; zeit.de; sportsglitz.com; sport.tvp.pl; dw.com;