Tribuna/Авто/мото/Блоги/«Valtteri, It's James...»/Феєричний Алонсо в Бахрейні: втратив дві позиції, але шикарно обійшов «Мерси» із Сайнсом та фінішував третім!
Відео

41-річний ветеран дав майстер-клас.

6 березня 2023, 08:16
19

Сезон «Формули-1» розпочався з передбачуваної перемоги Макса Ферстаппена – він відірвався від переслідувачів на першому ж колі та спокійно фінішував першим (вперше на цій трасі, до речі). Проте головною подією для нейтральних уболівальників став подіум Фернандо Алонсо. А те, як він його здобув – справжня насолода.

Хоча початок для іспанця був не дуже обнадійливим – вже на першому колі він втратив аж дві позиції, а в одному з поворотів отримав хоч і незначний, але все ж таки удар від партнера по команді Ланса Стролла. Замість 5-ї позиції, яку Фернандо займав за підсумками кваліфікації і на старті гонки, на друге коло він заїжджав вже 7-м. Його обігнали обидва «Мерседеси» – Джордж Рассел і Льюїс Гемілтон. В один момент відставання Алонсо від Рассела досягло 9 секунд, а від Льюїса – аж 15. Однак це не злякало головного ветерана «Формули-1».

На 13-му колі гонки він красиво обійшов Рассела і одразу пішов у відрив від Джорджа.

Ціллю на наступні 22 кола тепер став Гемілтон. Битва дворазового та семиразового чемпіонів відбулася на 38-му колі. Перед 10-м поворотом іспанець зробив класний ривок у внутрішню траєкторію, обійшов Гемілотона на гальмуванні і відразу включив DRS, що дозволило йому відірватися – є 5-е місце! Але це було ще не все.

Справжнім подарунком стали невдачі «Феррарі». Спочатку зійшов Леклер (йшов другим) – через поламку мотора. А потім Фернандо допомогла головна проблема Скудерії старту цього сезону – швидке зношування їхніх шин. Карлос Сайнс майже не мав шансів: до кінця гонки залишалося 15 кіл, а співвітчизників розділяло всього три секунди. На 46-му колі Алонсо та Сайнс мало не зіткнулися, але все знову вирішило пізнє гальмування Фернандо перед 10-м поворотом. Обігнати Карлоса на довгій прямій, яка була після цього, стало легким завданням для такого майстра.

У підсумку Алонсо закінчив гонку третім – чудовий дебют у новій команді. Навряд чи хтось міг уявити, що Фернандо боротиметься за подіуми, коли минулого року він оголосив про перехід з «Альпін», який завжди був десь біля топ-3 команд, в «Астон Мартін», який закінчив сезон на 7-му місці в Кубку конструкторів. Але це реальність: його новий колектив та новий болід дозволять замахнутися на чудові результати у сезоні-2023.

Звичайно ж, саме Алонсо було визнано гонщиком дня за підсумками Гран-прі Бахрейну. А сам іспанець у коментарі після гонки відзначив машину.

«Це неймовірний момент для команди. Було чудово. Приїхати сюди і фінішувати на подіумі в першій же гонці сезону. Те, що «Астон Мартін» вдалося зробити за зиму і побудувати другу за швидкістю машину, це просто вражаюче. Це просто неймовірно! Сьогодні ми не найкраще стартували, нам довелося обганяти суперників на трасі. Це було справді захоплююче, адреналін зашкалював», – сказав Алонсо.

А тепер кілька цікавих фактів:

🔹 це був 99-й подіум у кар'єрі іспанця. Попереду за цим показником лише 5 пілотів, з діючих лише Гемілтон;

🔹 це був лише другий подіум для Фернандо з моменту відходу з «Феррарі» після сезону-2014. За наступні вісім років найкращим його досягненням було третє місце у Катарі 2021-го у складі «Альпін»;

🔹 вперше з 2013-го Алонсо піднявся на подіум за підсумками першої гонки сезону. Тоді став другим в Австралії;

🔹 Фернандо став другим найвіковішим пілотом з часів Міхаеля Шумахера, кому вдалося фінішувати у трійці. У німця було 3 місце у Валенсії-2012 в 43 роки та 173 дні, а іспанець зробив це у 41 рік та 219 днів;

🔹 Алонсо також став другим в історії пілотом після Шумахера, у якого між його першим та останнім подіумом минуло аж 20 років. Вперше іспанець піднявся на нього у 2003-му.

***

Що ще з цікавого:

🔸 Леклер впевнено йшов на друге місце, але зійшов на 41-му колі. Проблеми Скудерії нікуди не зникли з відходом Маттіа Бінотто;

🔸 перемога Макса Ферстаппена стала для «Ред Булл» 11-ю в останніх 12 гонках. А ще це був черговий дубль «биків» – Серхіо Перес приїхав другим;

🔸 П'єр Гаслі прорвався на 9-е місце, стартувавши останнім – чудовий прогрес. А ось його напарник Естебан Окон, який став якраз 9-м за підсумками кваліфікації, завершив гонку передчасно – на 41-му колі. А перед цим отримав аж три штрафи;

🔸 у «Макларен» захочуть стерти цю гонку з пам'яті – новачок Піастрі зійшов уже на 13-му колі, а Норріс фінішував аж 17-м;

🔸 Ніко Хюлькенберг, який повернувся до «Формули-1» після трирічного простою (майже), стартував на 10-му місці, але закінчив аж 15-м.