Tribuna/Футбол/Блоги/Bohemianrhapsody/Шевченко із пластинами в обличчі, опіки Діда і одне з найвідоміших фото в історії футболу – таким було останнє міланське дербі в ЛЧ

Класика.

Блог — Bohemianrhapsody
10 травня, 20:10
22

Як тільки стало відомо, що «Мілан» та «Інтер» зможуть зустрітися у півфіналі ЛЧ, вболівальники одразу почали ловити потужні флешбеки початку 2000-х. Тоді міланське дербі у плей-оф ЛЧ відбувалося аж двічі: у сезоні 2002/03 команди зіграли в півфіналі, а у сезоні 2004/05 зустрілись вже у чвертьфіналі. Саме останній двобій увійшов в історію, як величне протистояння «Дербі делла Мадонніна» на інфернальному «Сан-Сіро». З того часу минуло 18 років.

Той сезон був одним з останніх для прекрасної італійської епохи. Через рік Серію А наче попіл Везувія накриє Кальчополі. Чемпіонство здобув «Ювентус», але після обвинувачень у підкупі суддів скудетто у туринців відібрали. «Мілан» фінішував другими, та «россонері» теж були замішані у скандалі, тому цей сезон й досі офіційно залишається без переможця.

У «міланістів» впродовж усього розіграшу ЛЧ головною ударною силою був володар «Золотого м’яча» Андрій Шевченко, який забив 6 м'ячів. На один гол більше забив форвард «Інтера» Адріано. Обидві команди впевнено пройшли груповий етап, а «Мілан» випередив «Барселону» та «Шахтар».

Перед жеребкуванням чвертьфінальних пар Адріано Галліані говорив, що найбільше не хоче грати проти «Інтера», тому що для тих, хто живе в Мілані, це буде справжнім пеклом. Тиждень дербі у 2003-му він згадував, як один з найгірших за напругою. Президент «Інтера» Моратті, навпаки, чекав на помсту: «В нашій пам’яті залишився півфінал 2003 року. Тепер у нас є можливість перемогти і забути про це».

Перед початком плей-оф Шевченко зламав вилицю. Все могло бути дуже серйозно

Андрій Шевченко якраз перед початком найважливішого відрізка сезону отримав свою наймоторошнішу травму. 19 лютого в матчі проти «Кальярі» Шева зіткнувся головами із захисником суперника. Український форвард отримав перелом вилиці, а лікарі говорили, що якби удар відбувся бодай на сантиметр вище, то наслідки могли б бути фатальними для здоров’я. Відео зіткнення можна глянути тут.

Андрій переніс операцію, яку йому зробили одразу ж у Мілані. У це важко повірити, але на те, щоб повернутися на поле, йому знадобилося всього два тижні. Без Шеви «Мілан» двічі обіграв «МЮ», але матчі проти «Інтера» бомбардир не міг пропустити.

«Мені довелося грати той матч з п’ятьма металевими пластинами у вилиці. В тунелі перед виходом на поле Марко Матерацці розповідав неприємні речі, що може статися з моїм обличчям, а я у відповідь лише посміхався йому. Це не через те, що я зарозумілий, а тому, що знав – він не такий в реальному житті. Ми всі – частина шоу, а Марко повинен був зіграти свою роль», – згадував через багато років форвард.

Захисник «Інтера» теж пригадував той епізод: «Так, я використовував жорсткі прийоми і міг завдати йому травми, але ні про що не жалкую. Коли Шевченко виходив на поле зі сталевими пластинами в щелепі, я сказав йому, що із ним станеться щось погане. А він розсміявся мені в обличчя, він такий же боєць, як і я». Марко любив повторювати, що пожертвував би ниркою заради перемоги в дербі, але у першому матчі Роберто Манчіні вирішив випустити на поле Івана Кордобу та Сінішу Михайловича.

Шевченко відповів Матетарцці у своєму стилі – відзначився у воротах Тольдо, забивши головою (!) після пасу Кафу. Українець проводив поєдинок без спеціальної захисної маски, яку використовують у таких випадках, а перед матчем з ним працювали психологи. Ще в першому таймі, також головою, відзначився Яп Стам, а «россонері» свій домашній матч виграли 2:0.

«Інтер» також мав чимало моментів: зі штрафних лупив Михайлович, пробивали Крус та Верон, але команді дуже не вистачало травмованого лідера атак Адріано. Мартінс та Вієрі так і не змогли пробити Діда.

Вболівальники «Інтера» зірвали матч та ледь не покалічили Діда

У матчі-відповіді Манчіні вже міг розраховувати на Адріано, але на зорі своєї тренерської кар'єри Роберто був надто імпульсивним і запросто міг розсваритися із гравцями. Перед другим поєдинком на «Сан-Сіро» тренер був у контрах із Давідсом, Емре, Рекобою, Зе Марією, Матерацці та Адріано. Це явно не йшло на користь команді, якій треба було відігрувати два голи.

У Карло Анчелотті через перебір карток не міг зіграти Гаттузо, але навіть із Амброзіні команда була надпотужною.

Поява Адріано не сильно допомогла «Інтеру»: він виявився не готовим, тож вже на 50-й хвилині його замінили. А ще в першому таймі Шевченко поклав чудовий гол у ворота Тольдо, чим де-факто вбив інтригу у протистоянні. Господарям треба було забивати вже аж чотири голи.

На 71-й хвилині після кутового від Михайловича Естебан Камб'яссо відквитав один гол, але арбітр Маркус Мерк його скасував. Його бригада побачила фол Круса проти Діда. Усе, що було далі, виглядало як портал у пекло.

Фанати «Інтера» почали закидувати поле фаєрами. Але деякі летіли прямо у гравців, найбільше дісталося бразильському голкіперу Діда. Гравець отримав опіки, а німецький суддя вирішив призупинити поєдинок.

Через 25 хвилин матч відновився, а замість Діда з'явився Абб'яті, проте вистачило лише 30 секунд, щоб зрозуміти, що грати далі буде помилкою. Фани «Інтера» не думали зупинятися, тому матч завершили, а господарям присудили технічну поразку 0:3.

Десь у цей час італійський фотограф Стефано Релландіні намагався зробити знімок, на якому б знаходились гравці обох команд, з фокусом на дим. Матерацці та Руй Кошта стояли поруч, в якийсь момент захисник «нерадзуррі» поклав лікоть на плече португальцю. Це тривало всього декілька секунд, але фотографу цього вистачило, аби зробити одну із найвідоміших світлин в історії Ліги Чемпіонів.

В результаті «Інтер» дискваліфікували на чотири домашніх матчі та виписали штраф у 300 тисяч швейцарських франків. Для багатьох це здалося доволі м’яким покаранням, адже за декілька років до того фани «нерадзуррі» вже хуліганили на матчі проти «Алавеса» в Кубку УЄФА. У кваліфікації до наступної ЛЧ «Інтер» приймав «Шахтар» за пустих трибун, але гірникам це не сильно помогло. В Донецьку вони програли 0:2, а в Мілані зіграли 1:1.

«Мілан» після перемоги над «Інтером» зустрівся у півфіналі із «ПСВ» Гуса Хіддінка. Італійці не без проблем пройшли далі, щоб у Стамбулі зіграти той самий фінал з «Ліверпулем».

Цьогоріч попереду знову Стамбул, але поки невідомо, хто з міланських грандів там опиниться.