Tribuna/Хокей/Блоги/Нефильтрованное. Не холодное/💔😭 Прикрий фінал латвійської казки на ЧС з хокею: двічі вели з самою Канадою – але не втримали перевагу
Відео

Пропустили два шедеври від молодих зірок і поборються лише за бронзу.

Автор — Андрей Белик
27 травня, 17:15

Перший півфінал чемпіонату світу з хокею в елітному дивізіоні, що проходить у Тампере та Ризі, завершився справжньою драмою.

Суперсенсаційні латвійці, що вперше у власній історії дійшли до медальних поєдинків, взагалі не злякалися потужної збірної Канади – і замахнулися на ще один історичний апсет.

У це складно повірити, але після 40 хвилин ігрового часу команда Харійса Вітоліньша вела з рахунком 2:1 – закинула першою у дебюті, а після того, як канадці наприкінці другого періоду зрівняли, всього за хвилину повернула собі перевагу.

Рудолфс Балцерс зробив все сам (щедрі хокейні статистики не знайшли йому навіть одного асистента), і це було красиво:

Втім, на заключний період Канада вийшла не гратися у хокей, а доводити, хто є найсильнішою нацією планети у цьому виді спорту.

Тут у Латвії вже просто не було шансів – навіть за чергової шедевральної гри Артурса Шиловса (32 сейви). Все вирішила майстерність канадських зірок.

Спочатку Джек Квінн поклав ось таку лялечку з від’ємного кута – бездоганне виконання задумки з відскоком від голкіпера:

А потім топ-проспект драфту-2023 Адам Фантіллі показав, чому йому прогнозують велику кар’єру в НХЛ. Закинув свою першу шайбу на турнірі, пошивши захисника у дурні:

Фінального штурму за порятунок матчу у латвійців не вийшло. За три хвилини до закінчення основного часу вони вилучились, порушивши у зоні атаки (Маккензі Вігара сьогодні били дуже багато і дуже болісно – він дивом дограв до сирени), а на останніх секундах ще й отримали в порожні від Скотта Лоутона – 4:2 на користь Кленових:

Для латвійців це точно сум, але ще не трагедія – у неділю в них буде шанс поборотись за бронзу і здобути свою першу в історії нагороду хокейного ЧС.

Канада ж чекає свого суперника по фіналу: ним буде або яскрава збірна США (і тоді на нас чекає дуже видовищний фінал із боротьбою стилів), або інша сенсація першості, Німеччина.