Tribuna/Хокей/Блоги/Нефильтрованное. Не холодное/Швеція епічно пролетіла повз медальні матчі ЧС з хокею. Дозволила Канаді повернутися з 0:3 та програла в овертаймі

Четвертий поспіль великий турнір без нагород для «Тре Крунур».

Автор — Андрей Белик
26 травня 2022, 19:30
1

Останнім часом великі змагання національних збірних складаються для шведських хокеїстів не дуже вдало. Після перемоги на чемпіонаті світу 2018 року, де команда виграла усі десять матчів та у фіналі виявилася сильнішою за швейцарців у серії буллітів, «Тре Крунур» не здобули жодної медалі на дорослому рівні.

А ось невдач вистачало. Був сенсаційний невихід з групи на попередньому ЧС (шведи несподівано програли Данії в основний час, позбавивши себе чвертьфіналу), було «дерево» на Олімпіаді у Пекіні – команда Йохана Гарпенльова ніби взагалі не вийшла на поєдинок за бронзу, програвши його словакам із рахунком 0:4.

Тому на пересічний постолімпійський ЧС шведи зібрали досить пристойний склад – із 12 гравцями НХЛ, які не потрапили до розіграшу Кубка Стенлі чи вилетіли у першому раунді, на чолі із зірковими захисниками Олівером Екманом-Ларссоном із «Ванкувера» та Расмусом Даліном із «Баффало».

Швеція впевнено подолала попередній раунд, жодного разу не програвши в основний час (єдина поразка – від американців в овертаймі), і з другого місця у групі вийшла у чвертьфіналі на канадців.

Винахідники хокею, як і завжди останнім часом, до зустрічей основного раунду (та й взагалі до ЧС) поставилися не дуже серйозно – програли данцям, отримали шість шайб від Швейцарії та лише у заключні десять хвилин основного часу дотиснули Казахстан. Чвертьфінал Канада розпочала так, ніби хлопці вже засумували по домівках та друзях: на заключну перерву «Кленові» пішли, поступаючись із рахунком 0:3, пропустивши від Макса Фріберга у другій двадцятихвилинці з єдиного кидка по воротах Кріса Дріджера.

Але потім канадці взялися за справу серйозно і розтрощили шведів, які традиційно погано тримають потрібний результат. Це просто потрібно бачити:

Цікаво, що для автора переможної шайби в овертаймі Дрейка Батерсона це лише перший офіційний міжнародний турнір у складі дорослої збірної Канади. Раніше 24-річний форвард «Оттави» надягав джерсі із кленовим листом лише одного разу, на молодіжному ЧС-2018 – і тоді канадці стали чемпіонами, здолавши на шляху до золота зокрема і шведів.

Чи привезе Батерсон нагороду додому і цієї весни, ми дізнаємося вже у неділю.