Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Україна завершила відбір на ЧС перемогою. Конєв зіграв за збірну вперше з 2018-го, Багатскіс, ймовірно, провів останній матч на чолі команди
Відео

А Санон знову став найрезультативнішим гравцем.

26 лютого 2023, 20:45
1

Збірна України у заключному матчі кваліфікації баскетбольного чемпіонату світу-2023 здолала Нідерланди із рахунком 72:56. Номінально домашня зустріч, яку команда Айнарса Багатскіса проводила у латвійській Ризі, вже не мала ніякого турнірного значення, адже ні Україна, ні Нідерланди шансів на прохід у фінальну частину світової першості не мали.

Тим не менш, матч, що ще 23 лютого після поразки українців Італії перетворився на формальність, запам’ятався кількома цікавими подіями та завершився доволі впевненою перемогою збірної України.

🔹 За збірну вперше з вересня 2018 року зіграв Володимир Конєв. Форвард українського ростеру «Будівельника» – єдиний представник Суперліги у цьому складі збірної України. Перший матч цього вікна проти Італії Конєв пропустив через високу температуру. Востаннє Володимир з’являвся на паркеті у формі національної команди ще 17 вересня 2018-го – у матчі проти Чорногорії, який Україна програла 84:90, він виходив у стартовому складі та відзначився 9 очками.

Проти Нідерландів форвард теж вийшов у старті – за приблизно такий же ігровий час (23 з половиною хвилини) встиг набрати 8 очок, зробити 7 підбирань та віддав 1 асист. І виявився найбільш надійним гравцем команди Багатскіса на триочковій лінії – 2/4 кидків, тобто 50% реалізації.

🔹 Вдруге поспіль за збірну України зіграв проспект Олександр Ковляр. Якщо у матчі проти Італії він вийшов на останні хвилини, коли вже все було вирішено не на нашу користь, то проти Нідерландів Ковляр з’явився вже у першій половині зустрічі. Щоправда, очками, на відміну від попередньої зустрічі, не відзначився (тоді набрав три), і вже у другій половині на майданчик не виходив.

🔹 Хід гри повністю переломила третя чверть. На перерву команди пішли за невеликої переваги України – 34:31. І одразу по перерві підопічні Айнарса Багатскіса видали непоганий ігровий відрізок та відірвалися у рахунку.

Третю чверть українці виграли із рахунком 23:8 і ці 8 очок Нідерландів – повторення їхнього найгіршого результату у цьому відборі (стільки ж було в другій чверті домашнього матчу проти Іспанії у серпні 2022-го).

🔹 Найбільш результативним гравцем збірної України знову став Іссуф Санон. Він набрав 17 очок (проти Італії відзначився 15-ма) і тепер цього вистачило, аби стати головним скорером не тільки своєї команди, а й усього матчу. Іссуф виконав найбільше точних кидків загалом (7/14) та триочкових зокрема (3/7). А ще відзначився 3 підбираннями, 5 асистами, 2 перехопленнями та блок-шотом, припустившись також двох втрат.

🔹 Цілком ймовірно, що це був останній матч Айнарса Багатскіса на чолі збірної України. Контракт латвійського тренера спочатку завершився після Євробаскету, однак було оголошено, що Багатскіс допрацює матчі відбору до ЧС-2023. Вони тепер теж позаду, а інформації щодо продовження чи непродовження контракту поки немає. На пресконференції після матчу проти Італії Айнарс запропонував повернутися до цього питання пізніше.

Отже, чемпіонат світу-2023, який цьогоріч прийматимуть Японія та Філіппіни, пройде без України. Наша збірна ж завершує відбіркову групу на п'ятому місці з шести, здобувши чотири перемоги в десяти матчах. Трійка команд, що поїдуть на ЧС від групи збірної України – Іспанія, Італія та Грузія, яка хоч і програла Ісландії в очному матчі, посіла третє місце у секстеті завдяки додатковим показникам.