Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Головна сенсація Євробаскету! Польща, яка вибила Україну, не дала Словенії захистити титул чемпіонів

В Понітки історичний тріпл-дабл, а Дончича вилучили.

15 вересня 2022, 09:30
5

До перспектив Польщі на цьому чемпіонаті Європи ставилися скептично ще напередодні матчу проти збірної України у 1/8 фіналу. Поляки перемогли, потрапили до вісімки найкращих команд турніру, а у чвертьфіналі зустрілися із Лукою Дончичем та його Словенією. Тут їх, м’яко кажучи, теж не вважали фаворитом, а вони не просто дали бій чинним чемпіонам Європи, а й створили головну сенсацію усього Євробаскету-2022.

Підопічні Ігора Мілічича з перших хвилин матчу розпочали дуже жваво: майже не втрачали м’яч, виграли робочу першу чверть і просто знищили Словенію у другій – її поляки закінчили з рахунком 29:13, а половину із солідними «+19» (58:39).

Уся збірна Словенії загалом і Лука Дончич зокрема були тільки блідою тінню самих себе. Суперзірку «Далласа» поляки взагалі «знищували» цілеспрямовано – атакували переважно через нього, поки сам Лука ніяк не міг знайти себе у захисті, та ще й зазнав пошкодження, через яку накульгував до кінця гри.

Та і в нападі Лука увімкнувся більше у другій половині, як і вся його команда. Словенці розтрощили Польщу у третій чверті, вигравши її із рахунком 24:6. А поляки видали майже 10-хвилиний відрізок часу, протягом якого не могли набрати очок з гри. Це, щоправда, не стільки заслуга захисту словенців, скільки результат необдуманих рішень та дивних, складних кидків поляків.

Наприкінці матчу Польща зуміла зібратися та грати у той баскетбол, який вдавалося показувати у першій половині – не завадили навіть п’ять фолів Александра Бальцеровського та фол-трабл Александра Дзєви, адже апогеєм усього матчу став п’ятий фол та вилучення Луки Дончича – він закінчив матч за 3:02 до кінця четвертої чверті. І як би словенці не намагалися повернутися в гру, врятувати матч і увесь турнір, відновити інтригу – Польща вистояла, перемогла (90:87) та оформила найгучніший апсет цього Євробаскету.

Головним героєм Польщі у чвертьфіналі став Матеуш Понітка. Хоч всі й очікували тріпл-даблу від Дончича (Лука був близьким, зібрав 14+11+7, не вистачило трьох асистів), його оформив саме лідер польської збірної. Понітка набрав 26 очок, 16 підбирань та 10 передач. Це перший тріпл-дабл на Євробаскеті-2022 і всього четвертий в історії чемпіонатів Європи.

На післяматчевій пресконференції Лука взяв всю провину за поразку на себе:

«Можливо, я не був готовий на 100%. Мені зробили укол, але справа не в цьому. Я грав жахливо. Я підвів свою команду. Я підвів всю країну, яка нас підтримувала. Це моя провина. Я проаналізую цей матч та стану кращим», – сказав Дончич.

Чинні чемпіони їдуть додому, а поляки продовжують боротися за титул – вже 16 вересня у півфіналі вони зустрінуться проти Франції. Інший фіналіст визначиться у протистоянні Німеччини та Іспанії.