Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Шалені німці винесли Янніса з Євробаскету-2022 у 1/4 фіналу. Забили 17 трійок з відмінним відсотком

Ще одна суперзірка НБА їде додому ні з чим.

Автор — Андрей Белик
14 вересня 2022, 08:15
2

Перший день чвертьфінальних поєдинків чемпіонату з Європи з баскетболу подарував нам нову велику сенсацію. Після зустрічі з господарями турніру німцями Євробаскет-2022 залишив Янніс Адетокумбо – один з найзірковіших його гравців, чемпіон та дворазовий MVP НБА.

Як і Нікола Йокич у 1/8 фіналу, Янніс просто зустрів на своєму шляху більш гарячу команду – Німеччина провела фантастичну гру у неймовірно важливий момент, та вперше з 2005 року (тоді Дірк Новіцкі привів рідну збірну до срібних нагород) пробилася у півфінал континентальної першості.

Головний хайлайт зустрічі створив грецький захисник Костас Слукас – він закрив першу половину крутим влучанням з центру майданчику під сирену:

Але це був ледь не єдиний момент для команди Дімітріса Ітудіса у всьому матчі, коли бодай щось пішло так, як їй треба. Німці вели в рахунку 36 з 40 хвилин ігрового часу, а вирішальний внесок у перемогу зробили у третій чверті, яку розпочали неймовірним ривком 20:1 – проти одного з найкращих баскетболістів планети тут і зараз.

До півфіналу господарів чемпіонату вивели, перш за все, шутери – за два дні після перемоги над Чорногорією в 1/8 фіналу німецькі медики поставили на ноги Франца Вагнера (19 очок за 26 хвилин, 5/7 триочкових), і німці влучили 17 дальніх спроб з 55-відсотковою реалізацією.

Захисникові «Орландо» допомагали всі потроху: Денніс Шредер, Йоганнес Фогтманн та навіть Даніель Тайс влучили у потрібні моменти. Але найкрутішим з допоміжної бригади став Андреас Обст – 19 очок за 21 хвилину, ті самі, що й у Вагнера, 5/7 триочкових, і другі у команді «+22» корисності.

А що ж Янніс? Німці зупиняли атлетичного монстра справжньою стіною, фундаментом якої став Тайс, не завадили найзірковішому з братів Адетокумбо набрати свої 30+ очок – але цього грекам було недостатньо, бо саме в частині командної гри в нападі суперник був на декілька порядків кращим.

За п’ять хвилин до фінальної сирени суперзірку «Мілвокі» вилучили за два неспортивних зауваження, але на результат це майже ніяк не вплинуло: на той момент Німеччина мала навіть більшу перевагу в рахунку («+14»), аніж зберегла до фінальної сирени.

У півфіналі на господарів чемпіонату чекає Іспанія, і те, що одна з цих двох збірних гарантовано буде у фіналі, можна вважати великою несподіванкою.

Але домашній Євробаскет німці проводять просто чудово, за два дні до півфіналу долікують Ніка Вайлера-Бебба (він грав і проти греків, але небагато і з видимим дискомфортом) – а там хай «Червона фурія» ще спробує вимкнути їхній напад. Відтепер – найрезультативніший на усьому турнірі взагалі.