Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Україна програла Польщі у 1/8 фіналу Євробаскету. Повторити найкращий результат в історії не вдалось

Прикро.

Автор — Андрей Белик
11 вересня 2022, 23:35
8

🔹 Напередодні зустрічі з Польщею Україна була невеличким, але все ж фаворитом першого протистояння неділі в 1/8 фіналу чемпіонату Європи. Поляки нічим особливим не здивували на груповій стадії – крупно поступилися двом лідерам свого пулу D («-27» від Сербії та «-30» від Фінляндії), гідно зігравши лише у тих зустрічах, перемога у яких гарантувала їм путівку до плей-оф.

🔹 У такому розподілі сил та акцентів по турнірній дистанції була своя логіка: у Польщі не дуже багато гравців пристойного європейського рівня. Натуралізований американський захисник Ей Джей Слотер, форвард Матеуш Понітка із досвідом виступів у Євролізі та 21-річний бігмен Олександр Бальцеровський, який у попередньому сезоні був бекапом Артема Пустового у «Гран-Канарії» – і це більш-менш вичерпний перелік гравців польської збірної, до нейтралізації яких треба було поставитися максимально серйозно.

🔹 На післяматчевій прес-конференції Айнарс Багатскіс заявив, що не має жодних претензій до гри українців у захисті, акцентуючи це тим, що Слотер (24 очки) та Понітка (22) реалізували менше 50% своїх спроб з гри. Але, насправді, у найважливіші моменти зустрічі лідери польської збірної зробили різницю.

35-річний натуралізований американець влучив чимало складних та дуже сміливих спроб у першій половині, не цураючись раз за разом атакувати через наших великих (у першу чергу – Олексія Леня), а Матеуш впливав на гру навіть тоді, коли не влучав власні кидки – в підсумку у нього шість результативних передач, три перехоплення та близько десяти зароблених на собі персональних зауважень.

🔹 В України були свої хайлайти – до великої перерви наша збірна круто створювала та завершувала можливості у швидкому нападі (з 23 «транзитних» очок команди Багатскіса 17 були здобуті у першій половині), а В’ячеслав Бобров провів свою, певно, найкращу гру за збірну за весь 2022 рік. 15 очок з лави запасних, 50 відсотків реалізації з-за триочкової дуги – це було дуже своєчасно та дуже необхідно нам для того, щоб залишатися у боротьбі за перемогу.

🔹 Втім, цей матч не міг завершитися будь-яким іншим чином, аніж у драматичній кінцівці – особливо, після того, як невеличкого пошкодження ноги зазнав Іссуф Санон. Команди, як і очікувалося, грали приблизно на одному рівні, відповідали на ривки одна одної та знаходили резерви на лаві запасних. Полякам дуже допомогли резервний бігмен Олександр Дзева та шутер Якуб Гарбарж, Україні, окрім Боброва – Пустовий, який видав декілька дуже емоційних моментів у третій чверті. Долю путівки у чвертьфінал мало б вирішити те, як і хто скористається власними можливостями на останніх хвилинах.

🔹 Поляки виявилися трохи кращими у цьому аспекті – на превеликий жаль для наших баскетболістів та мрії вболівальників про чвертьфінал. У певний момент матчу Україна збилася на триочкові кидки (34 спроби за 40 хвилин ігрового часу), які у вирішальні хвилини перестали летіти від слова взагалі. Як наслідок, маємо 0/8 від Святослава Михайлюка, 2/8 від Івана Ткаченка та 0/3 від Дениса Лукашова – влуч кожен з них на одну спробу більше (чи, у випадку Свята, бодай просто одну-єдину спробу від початку матчу), і все могло б завершитися інакше.

🔹 Польща, яка більш ніж три хвилини у четвертій чверті взагалі не могла забити з гри, заходила у кінцівку з дев’ятиочковою перевагою, яку їм забезпечили шість очок та асист на дальню спробу у транзиті від Понітки. Поляки наробили безліч помилок (тиснули на м’яч наші хлопці в ці хвилини просто чудово, розуміючи, що втрачати вже було нічого), отримали ще кілька результативних швидких відривів від української збірної – але відстань у три дальніх влучання була завеликою.

Після тайм-ауту від Багатскіса при «-2» для України Михайлюк не забив у проході, а Слотер та Міхал Соколовський впевнено закрили гру з лінії штрафних кидків.

🔹 Поляки перемогли з рахунком 94:86 і не дозволили нашій збірній повторити досягнення 2013 року, яке ще мінімум до 2025-го залишатиметься найкращим за час незалежності – як і на попередньому Євробаскеті-2017 команда Євгена Мурзіна, хлопці Багатскіса зупинилися вже в 1/8 фіналу. Щоправда, тоді Україна програла майбутнім чемпіонам словенцям, а не збірній свого рівня, яку цілком могла б та навіть мала долати.

Другий плей-оф континентальної першості поспіль – це підтвердження певного рівня, але цьогорічна команда точно була здатна на більше, аніж виліт від поляків у першому раунді.

🔹 Найцікавіше питання тепер – майбутнє Багатскіса на чолі національної команди, бо раніше він неодноразово говорив, що це питання буде вирішуватися саме після виступу на чемпіонаті Європи. На прес-конференції Айнарс сказав, що вже знає відповідь на нього, але не готовий поки що озвучувати її публічно – спочатку тренер збирається повідомити про прийняте рішення баскетболістам. Нам залишається лише чекати та здогадуватись, що буде далі.

🔹 Цей же трирічний цикл для збірної завершено – не так погано, як воно могло б вийти після поразки від Ісландії два тижні тому, але і не з відчуттям того, що українська команда реалізувала весь свій потенціал та досягла власної стелі.