Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Литва сенсаційно програла Німеччині у найкращому матчі Євробаскету. Стартувала з 0-3 і тепер може не вийти з групи

Трилер з двома овертаймами завершився на користь господарів.

Автор — Андрей Белик
4 вересня 2022, 19:35
2

Прохідний, як здавалося на перший погляд, змагальний день чемпіонату Європи з баскетболу подарував, поза всяким сумнівом, найкращий поєдинок на турнірі.

Так, континентальна першість триває всього лише чотири дні, і найважливіші її матчі ще далеко попереду – але іншим 22 командам треба буде дуже постаратися, щоб перевершити шоу, яке влаштували у Кельні баскетболісти з Литви та Німеччини.

Щоб виявити переможця, командам з пулу смерті В знадобилися аж дві додаткові п’ятихвилинки – під завершення основного часу німці двічі кидали на перемогу з сиреною (Денніс Шредер у основній час, Франц Вагнер – у першому овертаймі), але не влучали за рівного рахунку.

Здавалося б, литовці мали б за це карати: абсолютно усі бігмени німецької збірної мали великі проблеми із перебором персональних зауважень (найзірковіший з них, Даніель Тайс, сів ще у четвертій чверті), а Йонас Валанчюнас домінував на майданчику. Відтепер на його рахунку – новий бомбардирський рекорд Євробаскету-2022, який становить 34 очки. До них зірковий центровий додав 14 підбирань, п’ять асистів та два блоки.

Але закрити гру одному з передстартових фаворитів чемпіонату не вдалося. У другому овертаймі, коли вже відфолився Домантас Сабоніс, Казіс Максвітіс чомусь вирішив зіграти не з Валанчюнасом, а відносно недосвідченим Мартінасом Еходасом. Міняти усіх на усіх у захисті виявилося дуже поганою ідеєю – дві трійки Маодо Ло у заключні 120 секунд принесли Німеччині сенсаційну, але абсолютно заслужену перемогу.

Головні господарі чемпіонату перемогли вже втретє поспіль, і вдруге з початку Євробаскету-2022 здолали великого фаворита – до звитяги у грі з литовцями на їхньому рахунку вже була перемога над потужною та зірковою Францією. Тепер німці, у яких вже звично запалювали Шредер (25 очок і вісім результативних передач) та Вагнер (32 бали з 60-відсотковою реалізацією спроб з гри), мають чудові шанси вийти з найскладнішої групи першості з першого місця.

А ось Литва розпочала з 0-3 і тепер не має жодного права на помилку: їм треба долати і угорців, і боснійців, щоб пробитися у 1/8 фіналу бодай з четвертого місця.