Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Нарешті впевнена перемога! Збірна України розгромила Велику Британію у першому матчі Євробаскету-2022

Перервали серію з трьох невдач поспіль в офіційних зустрічах.

Автор — Андрей Белик
2 вересня 2022, 17:48
1

До чемпіонату Європи українські баскетболісти підходили на серії з трьох дуже неприємних поразок у офіційних поєдинків – від Іспанії (блоком на останніх секундах основного часу), Італії (з втратою двозначної переваги в рахунку) та Ісландії (у овертаймі матчу, напередодні якого наша збірна була великим фаворитом) у відборі до ЧС-2023.

Напередодні гри з британцями Айнарс Багатскіс повернувся до схеми, яку він награвав влітку – двох номінальних центрових у стартовій п’ятірці. Дебютний поєдинок Євробаскету відкривав склад з Володимиром Геруном та Олексієм Ленем: представники іспанського «Бетіса» та клубу НБА «Сакраменто» більш-менш оперативно порозумілися на майданчику.

Велику Британію недаремно називали головною загадкою чемпіонату Європи: наші перші суперники у Мілані не провели жодної товариської зустрічі влітку, дуже довго збирали навіть розширений склад та не встигли напрацювати бодай щось пристойне, запропонувавши Україні хіба що досвід та атлетизм певних гравців.

Саме тому Україна виграла свій стартовий матч на Євробаскеті у захисті – габарити та завзяття наших хлопців стали для британців занадто вже великою проблемою. Вони вийшли за показник у 30% реалізації кидків з гри лише у заключній чверті, коли обидві команди відверто догравали зустріч резервістами, та зробили 20 втрат проти українських дев’яти.

Двозначну перевагу у рахунку підопічні Багатскіса мали ще у першій чверті (Святослав Михайлюк влучив три з чотирьох дальніх спроб у стартові 10 хвилин – це було одночасно і дуже несподівано, і дуже необхідно команді), а вирішальний ривок зробили у третій. 5/9 триочкових за період зробили різницю великою та комфортною («+22» перед заключною перервою).

Михайлюк став найрезультативнішим гравцем української збірної у поєдинку – а загалом чотири гравці нашої команди (Свят, Лень, Богдан Близнюк та Ілля Сидоров) подолали позначку у 10 набраних очок. Найменше часу на це знадобилося  Сидорову (10 балів за шість хвилин у четвертій чверті зі 100-відсотковою реалізацією з гри).

Єдине, що могло б стривожити наших тренерів сьогодні – це програний власний щит (навіть із високими складами Україна дозволила супернику зробити 14 підбирань у нападі). Втім, на підсумковий результат це аж ніяк не вплинуло: Велика Британія здобула лише вісім очок другого шансу. Місцями не вистачало майстерності – але, повторимося, на власній половині майданчику наші хлопці сьогодні були у повному порядку.

Впевнений початок чемпіонату Європи із розгромною перемогою над найслабшою командою нашої групи С – саме те, на що ми розраховували на старті континентальної першості. Навряд чи гру з британцями варто вважати показовою на дистанції, але перші турнірні бали та чудовий настрій збірна України собі забезпечила. І сьогодні це було найголовнішим.

Нове випробування на українську команду чекає вже 3 вересня. Поєдинок з естонцями може стати вирішальним у боротьбі за путівку до плей-оф, і його обов’язково треба забирати. На підготовку до наступного опонента у Багатскіса та баскетболістів буде трохи більше доби: зустріч розпочнеться о 18:00 суботи.