Tribuna/Баскетбол/Блоги/Rim Protection/«Бостон» розібрав «Маямі» у сьомому матчі фіналу Сходу: не поступався в рахунку та вистояв у клатчі

«Селтікс» – у фіналі НБА!

Блог — Rim Protection
30 травня 2022, 13:47
5

«Селтікс» у фіналі НБА!

Фінал Західної конференції між «Голден Стейт» та «Далласом» не зумів подарувати нам шаленої інтриги, тому за них максимально відпрацювали «Бостон» та «Маямі», які довели фінал Сходу до останнього, сьомого матчу серії.

До цієї зустрічі, що проходила в Маямі, команди виграли лише по одному матчі вдома («Гіт» забрали першу гру, а «Селтікс» – четверту), інші перемоги були здобуті на виїзді, тому «Бостон», у цьому контексті, мав навіть більше переваги перед стартом вирішального матчу.

І не дарма – «Селтікс» перемогли (100:96) та зуміли вийти до фіналу НБА. «Бостон» зіграє там вперше з 2010-го. А от «Маямі» відправляється додому і все ще не порушує традицій – в 11 з 12 останніх фіналів НБА неодмінно грали або «Гіт», або «Ворріорз», але ніколи не зустрічалися між собою. Цього року «Голден Стейт» знову у фіналі, а от Маямі» зупинився за крок до нього.

«Селтікс» почали вирішувати питання із виходом до фіналу з перших же хвилин – і це спрацювало. «Бостон» впевнено виграв першу чверть (привіз супернику «+15») і до фінальної сирени жодного разу не поступався в рахунку!

Імена головних героїв «кельтів» і так всім добре відомі:

Джейсон Тейтум – 26 очок, 10 підбирань, 6 асистів;

Джейлен Браун – 24 очки, 6 підбирань, 6 асистів;

Маркус Смарт – 24 очки, 9 підбирань, 5 асистів.

Зіркове тріо «Бостона» набрало 74 очки зі 100 командних! А Тейтум у підсумку був визнаний першим в історії НБА MVP фіналу Східної конференції та отримав приз імені Леррі Берда. До речі, увесь матч лідер «Селтікс» провів із пурпуровою пов’язкою із номером «24» на руці, в пам’ять про Кобі Браянта. Такий ігровий перформанс від Тейтума сам Кобі точно оцінив би.

Не можна не згадати й про Джиммі Батлера, який все ще – справжній термінатор. Лідер «Маямі» відіграв усі 48 хвилин матчу, не присівши на лаву запасних ні на секунду. Але у підсумку, саме Батлер неточним кидком на останніх секундах не зумів вивести «Гіт» вперед та остаточно похоронив усі шанси команди на порятунок:

Історичним цей матч також став і для Ела Горфорда. Бігмен «Селтікс» перервав свою серію зі 141 матчу в плей-оф без участі у фіналах НБА та вперше за 15-річну кар’єру та 13 виходів у плей-оф пробився до головної серії баскетбольного сезону.

Іме Удока в своєму дебютному сезоні вийшов до фіналу НБА. Це вже четвертий випадок з 2015-го року – це вдавалося і супернику Удоки у цьогорічному фіналі Стіву Керру у 2015-му, Тайрону Лю у 2016-му та Ніку Ньорсу у 2019-му. Що цікаво, в усіх цих випадках тренер-дебютант неодмінно вигравав чемпіонський титул.

На шляху до фіналу «Бостон» пройшов три команди, від яких вилітав у трьох минулих розіграшах плей-оф. В першому раунді «Селтікс» пройшли «Бруклін», який поступилися у плей-оф у 2021-му, в другому – «Мілвокі», від якого вилітали у 2019-му, а у фіналі – «Маямі», якому програвали у 2020 році.

Фінальна серія «Голден Стейт» – «Бостон» стартує 2 червня у Сан-Франциско на домашньому майданчику «Ворріорз», на якому ті ще жодного разу не програвали у нинішньому розіграші плей-оф.

Як думаєте, хто стане чемпіоном НБА-2022?