Tribuna/Футбол/Блоги/Бандерівський футбол /Що не так з "Боруссією Дортмунд" та що очікувати в новому сезоні?

Що не так з "Боруссією Дортмунд" та що очікувати в новому сезоні?

Автор — Bakasya
25 серпня 2022, 14:12
2

"Боруссія Дортмунд" - вічний претендент на те, щоб перервати гегемонію "Баварії" в Бундеслізі. Останній раз жовто-чорні ставали чемпіонами Німеччини в далекому 2012 році. Що не так з цією командою та чому не потрібно очікувати нічого від них в новому сезоні?

Минулого сезону "Боруссія Дортмунд" фінішувала другою в чемпіонаті, хоча від них очікували більшого. Важливою причиною цього результату хочеться відмітити неймовірна велика кількість пропущених м'ячів - 52 голи. Для порівняння, "Армінія", яка зайняла 17 місце в чемпіонаті та вилетіла з Бундесліги, пропустила лише на 1 м'яч більше.

Основним центральним захисником був Матс Хуммельс, але він вже не молодий, не володією тією швидкістю та реакцією, та й травми часто турбували Матса протягом сезону, тому в складі часто з'являлися Загаду, Аканджі та Пападопулос, які часто помилялися, що й призвело до такої кількості пропущених голів.

Проблемною для "Боруссії" також стала зона центральних півзахисників. Травми мучали весь сезон Емре Джана та Вітселя, а Томас Делейні та Дауд не стали відповідною заміною для цих гравців. Джуд Беллінгем був чи не єдиним гравцем "Боруссії" в минулому сезоні до якого майже не було запитань, а йому лише 19 років.

Холланд забивав свої м'ячі, але травми в кінці сезону наздогнали його, вічний гравець "Боруссії" Марко Ройс з роками здає, а Мукоко, Мален, Торган Азар і Брандт не показали того рівня футболу, якого від них очікували.

Але навіть з такою кількістю проблем "Боруссія" змогла зайняти 2 місце в чемпіонаті.

Новий сезон - нові можливості.

"Боруссія" назначає старого-нового тренера Едіна Терзича. В 2020 році він займав посаду В.О. головного тренера з грудня по травень, поки не прийшов Марко Розе.

Тренер одразу почав перебудову команди. На місце нападника, яке стало вакантним після продажу Холланда прийшли одразу два гравці Карім Адеємі, який може зіграти і на фланзі та Себастіан Алле за яких в сумі віддали понад 60млн євро.

В центр захисну був підписаний Ніко Шлоттербек, який непогано себе проявив в "Фрайбурзі". Головним трансфером літа "Боруссії" називають Ніколаса Шюлє. Він прийшов в статусі вільного агента з "Баварії" і його вже називають заміною Хуммельса на багато років.

В одного з новачків команди, а саме Себастіана Алле виявили пухлину яєчок, через що він вилетів з тренувального процесу команди на невідомий термін. "Боруссія" швидко вийшла на ринок та вполювала йому заміну. Ентоні Модест - 34-річний форвард прийшов з "Кельну" та підписав контракт на один рік.

Початок сезону. "Боруссія" з новим тренером, новими гравцями, новими амбіціями, АЛЕ старими проблемами.

Перший тур. "Боруссія Д." - "Баєр"

Перемога 1-0, яку команда отримала завдяки своєму голкіперу - Кобелю. "Баєр" дивом не зміг зрівняти рахунок в 2 таймі, обстрілявши ворота з усіх сторін. Проблеми в захисті, але можна списати на 1 тур, команда ще не ввійшла в сезон.

Другий тур. "Фрайбург" - "Боруссія Д."

"Фрайбург" прекрасно провів минулий сезон та зайняв 6 місце, яке дало їм можливість кваліфікуватися до Ліги Європи. Але ж, "Боруссія" має перемагати такі команди впевнено, після першого туру провели аналіз гри, відпрацювали свої помилки.

77 хвилина матчу, "Боруссія" програє 1-0 та створила всього 1 момент за весь матч. Тут в гру вступив молодий гравець жовто-чорних - Мукоко, який і організував всі 3 м'ячі команди до фінального свистка. Знову перемога за рахунок індивідуальних дій та транжирства моментів зі сторони суперників, 1-3.

Третій тур. "Боруссія Д" - "Вердер".

"Вердер" повернувся до Бундесліги та непогано проявив себе в перших 2 матчах зігравши двічі у нічию. Гравці "Боруссії" знову почали возити м'яч навколо штрафної та шукати можливості забити, в них це вийшло, навіть двічі.

Здається, гравці "Борусії" подумали, що зараз матч грають по 88 хвилин і почали просто догравати. Результат не заставив себе очікувати, 95 хвилина, "Боруссія Дортмунд" програє матч 2-3. Неймовірно багато помилок в захисті, не розуміння, що робити попереду. "Вердер" наніс майже втричі більше ударів по воротах, про що може йти мова?

"Боруссія Дортмунд" в новому сезоні залишиться тією ж "Боруссією Дортмунд", що була минулого сезону. З великими проблемами в захисті та попереду, також не слід забувати про можливі травми та насичений календар в цьому році, що можуть вставити палки в колеса цій команді. Команда буде набирати свої очки, але й втрачатиме їх немало там, де цього можна було уникнути.

Очікування:

Бундесліга: 2 місце

Ліга Чемпіонів: не вихід з групи та потрапляння в Лігу Європи

Ліга Європи: 1/4, 1/2 максимум.

Кубок Німеччини: півфінал-фінал(залежить від того, коли вони зустрінуть "Баварію").