Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 34-го туру німецької Бундесліги: «Унтерхахінг» для Дортмунда, в Берліні - Ліга Чемпіонів, та інші результати матчі

Автор — Oleh Tereshchenko
30 травня, 10:34

«Баварія» стала чемпіоном Німеччини в одинадцятий раз підряд. Але цього разу, Срібна салатниця дісталася мюнхенцям завдяки самовідданій грі «карнавальників» із Майнца та звільненням генерального та спортивного директорів – Олівера Кана і Хасана Саліхаміджича. Щодо грошового стимулу, з боку «червоних» до футбольного клубу «Майнц 05» - то це досить інтимна тема, про яку навряд чи хтось буде розповідати. Лише здогад. В принципі як і всюди.

Тим не менш, дортмундська машина проскочила повз чемпіонства. Хоча, якщо заглянути до статистики перемог у домашніх матчах, то «Боруссія» повинна була брати свої три бали без усяких проблем. Адже, до того, в 16 матчах «джмелі» набрали 43 бали з 70. Тим не менш, при рівності очок («Баварія» 71 і «Боруссія» 71) мюнхенці були кращими за різницею м’ячів +54 проти +39 та й в очних поєдинках підопічні Тухеля були сильнішими (2:2 в Дортмунді та 4:2 в Мюнхені).

Дуже гучно за собою закрила двері в еліту берлінська «Герта» (принаймні на наступний сезон, точно). Столичний клуб неочікувано здобув перемогу в гостях у Вольфсбурзі. Мало того, що «Стара дама» обіграла «вовків», то саме берлінці не дали їм потрапити до єврокубкової зони. Франкфуртські «орли», забезпечивши собі місце як мінімум в Лізі Конференцій, не дали «Фрайбургу» обігнати «Уніон». Тепер «бразильці із Брайсгау» будуть грати в Лізі Європи. А ось якраз «залізні», здобувши перемогу над «Вердером», подарували Берліну гімн Ліги Чемпіонів на наступний сезон. Останній раз столиця Німеччини чула цю музику 23 роки назад.

Серед тих «щасливчиків», хто приєднався до «Герти» став «Шальке 04». «Кобальтові» поступилися бронзовим фіналістам Бундесліги РБ «Лейпциг» і разом зі столичним клубом спустилися до другого дивізіону. «Штутгарт», зігравши в нічию, потрапив до зони стикових матчів. «Бохум» разом з «Аугсбургом» все ж змогли видряпатися із аутсайдерської прірви.

Цікаві події відбувалися і в останніх турах другого та третього дивізіонів. Але про це коротко і трохи згодом.

«Боруссія» Д. – «Майнц 05» 2:2 (0:2)

Геррейро (69 хв.), Зюле (90+6 хв.) – Ханче-Ольсен (15 хв.), Онісіво (24 хв.)

Звичайно, важко було уявити, що «джмелі» ось так просто втратять гарний шанс аби стати чемпіонами. Тим не менш, перший тайм господарі провели геть погано, програючи «карнавальникам» 0:2 вже на 24 хвилині. Спочатку Ханче-Ольсен, після подачі кутового, з декількох метрів пробив під ближню стійку – 1:0. А через десять хвилин Онісіво, скориставшись з навісу Сона, точно пробив з лінії вратарського майданчика – 2:0. У проміжку між голами, футболісти «Боруссії» мали можливість забити м’яч. На 19 хвилині господарі заробили пенальті, але Алле не зміг переграти кіпера гостей Дамена.

Після перерви, на 69 хвилині Геррейро, отримав передачу в карному майданчику «Майнца 05» від Рейни і пробив у падінні по воротам. М’яч рикошетом від лівої штанги залетів до сітки воріт – 1:2.

Після цього, «джмелі» понеслися вперед, змусивши футболістів гостей нервувати. І таки змогли відігратися. Вже у компенсований час (на 90+6 хв.) Рейна навісив на Зюле, який і зрівняв рахунок – 2:2. «Боруссія» могла вирвати перемогу, але гол Алле не зарахував арбітр, вгледівши офсайд.

Фінальний свисток зафіксував нічийний рахунок на табло – 2:2. А це означало, що дортмундці не змогли стати чемпіонами, задовільнивши себе лише срібними медалями.

РБ «Лейпциг» - «Шальке 04» 4:2 (2:1)

Лаймер (10 хв.), Нкунку (19 хв., 90+4 хв.), Поульсен (82 хв.) – Каміньські (28 хв.), Орбан (49 хв. автогол)

«Кобальтові» дали бій «бикам», а сам матч виявився дуже цікавим. Вже на 10-й хвилині зустрічі Лаймер отримавши м’яч на відскоку, пробив по центру воріт – 1:0. Через дев’ять хвилин Нкунку подвоює рахунок – 2:0. Гості змогли трохи виправити ситуацію, скоротивши відставання до одного голу. Автором влучного пострілу став Каміньські – 2:1.

На початку другого тайму «Шальке 04» зрівняв рахунок. Гостям допоміг автогол Орбана на 49 хвилині – 2:2. Але під кінець поєдинку «бикам» все ж вдалося вирвати перемогу. Спочатку Поульсен, з передачі Нкунку зробив рахунок 3:2. А вже у компенсований час все той же Нкунку оформив дубль – 4:2.

Таким чином «Лейпциг» завоював бронзові медалі і тепер готуватиметься до фіналу Кубку Німеччини. «Шальке 04» - вилітає з елітного дивізіону.

«Уніон» - «Ведер» 1:0 (0:0)

Хедіра (81 хв.)

«Залізні» на своєму полі змогли обіграти «Вердер» і таким чином вперше в своїй історії потрапили до Ліги Чемпіонів. Єдиний гол у зустрічі забив Хедіра з передачі Міхеля. Бременці залишилися в еліті на 13 місці.

«Кельн» - «Баварія» 1:2 (0:1)

Любічич (81 хв.) – Коман (8 хв.), Мусіала (89 хв.)

У Кельні, так як і у Дортмунді вирішувалася доля чемпіонства. «Баварії» потрібна була лише перемога, з надією, що «джмелі» не виграють у «Майнца 05». В результаті все відбулося так, як цього і бажали мюнхенці.

Тим не менш, «козли» чудово стартували, але свій шанс не використав Кайнц. В свою чергу підопічні Тухеля з перших хвилин не побігли вперед. Гості тримали м’яч і чекали свого гольового моменту. І ось на 8 хвилині він відбувся. Сане непогано побіг вперед і віддав пас на Комана. Француз майстерно прийняв «круглого», обробив і запустив його у дальню «дев’ять» - 1:0.

Господарі не знітились і продовжували атакувати, але не могли забити. Натомість, під кінець тайму «Баварія» забила вдруге, але гол Сане не зарахували – арбітр зафіксував гру рукою.

Після перерви ритм та ініціатива гри не змінювалися. Господарі атакували, а гості уміло захищалися. Тим не менш, на 81 хвилині арбітр призначив пенальті у ворота мюнхенців. Паралельно, в матчі у Дортмунді, «джмелі» програвали «карнавальникам» з різницею в один м’яч. Однак, Любічич забив і по суті, давав надію «Боруссії» на чемпіонство. До кінця розв’язки залишалося десять хвилин основного часу. І нажаль для дортмундців, і на радість для мюнхенців – «Баварія» забила. Автором та, по суті, героєм кінцівки матчу став Мусіала, який вийшов на заміну замість Мазрауі. В одній із атак гостей, Швабе відбив постріл Сане, але був безсилим після удару від Джамала – 2:1.

«Кельн» завоював 11 місце. А ось мюнхенці здобули своє одинадцяте чемпіонство підряд, але чи заслужено?

«Боруссія» М. - «Аугсбург» 2:0 (2:0)

Нец (4 хв.), Гофманн (40 хв.)

Менхенгладбахці змогли завершити сезон на мажорній ноті, отримавши перемогу над «Аугсбургом». Героєм зустрічі став Гофманн. Спочатку, він вже на 4 хвилині став автором гольової передачі на Неца. А в кінці першого тайму вже сам забивав, після асисту від Штіндля – 2:0

Треба зазначити, що у компенсований час (ще у першому таймі) «фуггери» залишилися в меншості. Тому після перерви «жеребці» без проблем змогли зберегти для себе переможний рахунок і завершили чемпіонат на 10 місці. «Аугсбург» фінішував на 15 сходинці.

«Айнтрахт» Ф. - «Фрайбург» 2:1 (0:1)

Коло Муані (83 хв.), Діна (90+1 хв.) – Гріфо (45 хв.)

«Фрайбург» програв в останньому турі двічі – «Уніону» за боротьбу в зоні Ліги Чемпіонів та по факту «Айнтрахту». Хоча все для них починалося не так погано. Гріфо на 45 хвилині з відскоку влучно пробив у нижній кут – 1:0. Вінченцо ще потім небезпечно пробивав перед перервою зі штрафного, однак Трапп витягнув. Після перерви все змінилося. Франкфуртські «орли» розправили свої крила та перемогли. Спочатку Коло-Муані, з передачі Камади зрівняв рахунок. А вже у компенсований час Діна приніс перемогу «Айнтрахту» - 2:1.

Таким чином у «Фрайбурга» - підсумкова 5 позиція і шлях до Ліги Європи. Франкфуртський «Айнтрахт» - 7 місце і підготовка до фіналу Кубка Німеччини.

«Вольфсбург» - «Герта» 1:2 (1:0)

Камінський (2 хв.) – Маза (55 хв.), Ріхтер (68 хв.)

У цьому поєдинку вирішувалася єврокубкова доля «Вольфсбурга». Берлінська «Герта», ще за тур до цього попрощалася з елітним дивізіоном. Тому перемога «вовків» здавалася однозначна у цьому матчі. Але, сталося так, що столичний клуб, на останок, зумів грюкнути дверима і переміг.

Першими рахунок відкрили господарі. Вже на перших хвилинах матчу відзначився Камінський. Гості змогли на далі вирівняти гру і на перерву піти з мінімальною поразкою – 0:1. У другому таймі «Стара дама» стрепенулася і відповіла двома голами. Спочатку Маза з передачі Тузара зрівняв рахунок. А на 68 хвилині Ріхтер у штрафному майданчику суперника, спіймав на відскоці м’яч і забив його у правий кут – 2:1.

Перемога аутсайдера не дозволила «Вольфсбургу» потрапити до єврокубків. «Вовки» завоювали 8 місце. «Герта» - 18 позиція.

«Бохум» - «Баєр 04» 3:0 (2:0)

Форстер (19 хв.), Асано (34 хв.), Штегер (86 хв.)

Леверкузенці зберегли за собою право зіграти в єврокубках на наступний сезон. Правда, свій поєдинок, вони все ж таки програли на виїзді «Бохуму», де «незламні» влаштували їм класичний розгром. Але вже на початку матчу «Баєр 04» залишився в меншості. Адлі на 8 хвилині підставив команду. В одному із епізодів він зіграв досить грубо і отримав червону картку.

А героями зустрічі став бохумський дует Асано-Штегер, які на двох заробили 4 бали. Спочатку Асано асистував Форстеру – 1:0. Потім Штегер допоміг відзначитися самому Асано – 2:0. І на останок, вже сам Штегер забив з передачі Цоллера – 3:0.

Завдяки перемозі в останньому турі «Бохум» зумів врятуватися. І зайнявши 14 місце залишився в еліті. Леверкузенці зберегли за собою 6 місце і право зіграти в Лізі Конференцій.

«Штутгарт» - «Гоффенгайм» 1:1 (0:0)

Томас (80 хв.) – Бебу (75 хв.) «Шваби» в останньому турі на своєму полі приймали «Гоффенгайм». Матч з «сільськими» отримався посереднім. У першому таймі взагалі нічого цікавого не відбувалося. А вже після перерви першими забили гості. На 75-й хвилині Анхеліньо відав на Бебу, а той забив – 1:0. Але через п’ять хвилин господарі зуміли зрівняти рахунок – Томас забив з передачі Ендо – 1:1.

«Штутгарт» не програв «Гоффенгайму». «Шваби» потрапили до зони стикових матчів. І тепер їхня доля буде вирішуватися в двох очних зустрічах проти «Гамбурга». Щодо «Гоффенгайму», то «сільські» завершили цей чемпіонат на 12 місці.

Що там у Б2 та Б3?

У Другому та Третьому дивізіонах також вирували пристрасті. І багато що вирішувалося саме в останньому турі.

І так, в Б2 крім «Дармштадт 98» в перший дивізіон потрапив «Гайденгайм» (або "Хайденхайм"), який здійснивши неймовірний камбек в поєдинку проти «Ян Регенсбурга» виграв Другу Бундеслігу. До речі, із-за підопічних Франка Шмідта в досить кумедну ситуацію потрапили вболівальники «Гамбурга». Їх команда виграла у аутсайдера і в режимі онлайн займала друге (прохідне) місце, а «Гайденгайм» третє. Фанати «динозаврів» вибігли на поле, щоб відсвяткувати вихід в Бундеслігу. Однак паралельно «Гайденгайм» здійснив божевільний камбек та піднявся вище у таблиці.

Отже, «Гайденгайм» - 1 місце (67 балів), «Дармштадт 98» - 2 місце (67), «Гамбург» - 3 місце (66). На виліт – «Зандхаузен» - 18 місце (28 балів), «Ян Регенсбург» - 17 місце (31), «Армінія» - 16 місце (34).

Щодо Третьої ліги, то в останньому турі за другу путівку в Б2 претендувало аж чотири команди: «Оснабрюк», дрезденське «Динамо», «Саарбрюккен» та «Веєн». Всі вони отримали перемогу, тому таблиця мала такий остаточний вигляд: «Ельферсберг» - 1 місце (74 бали), «Фрайбург» ІІ – 2 місце (73), «Оснабрюк» - 3 місце (70), «Веєн» - 4 місце (70).

На виліт – «Байройт» - 20 місце (32), «Цвікау» - 19 місце (35), «Ольденбург» - 18 місце (35), «Меппен» - 17 місце (37).

І так, до Першої Бундесліги потрапляють «Гайденгайм» та «Дармштадт 98». А «Гамбург» буде пробиватися до еліти через стикові матчі зі «Штутгартом». «Зандхаузен» та «Ян Регенсбург» вилетіли до Б3. «Армінія» має шанс залишитися, якщо виграє обидва стикових поєдинки у «Веєна».

До Б2 потрапляють «Ельферсберг» та «Оснабрюк». Друга команда «Фрайбурга» залишається в Третій лізі.