Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 29-го туру німецької Бундесліги: «Осічка» мюнхенців у Майнці, тріумф «Баєра 04» та інші "гарячі" результати

Автор — Oleh Tereshchenko
25 квітня, 08:57

29-й тур першої Бундесліги подарував всім любителям німецького футболу не тільки велику кількість голів (33 м’яча), а й надію на гарячу кінцівку чемпіонату. При тому, що на відмінно від минулого сезону, за 5 матчів до кінця турніру, протистояння триватимуть по всім фронтам. І скоріш за все, про всіх учасників єврокубків та невдах елітного дивізіону ми дізнаємося саме в останньому турі.

Бундесліга 1

«Аугсбург» – «Штутгарт» 1:1 (1:0)

Дрена Бельо (8 хв.) – Ендо (78 хв.)

Розпочинався цей тур матчем у Аугсбурзі, де місцева команда приймала гостей із Штутгарту. Гольової феєрії у цьому поєдинку не чекали, тай сам матч пройшов у досить посередньому темпі. Вже на 8 хвилині господарі вийшли вперед. Далі команди намагалися вигадати, щось цікаве, але у більшості часу боротьба відбувалася ближче до центру поля.

Після перерви «шваби» знайшли в собі сили, щоб відігратися. На 78 хвилині Ендо після відскоку відправив м’яча у пусті ворота – 1:1. Цей нічийний результат протримався до фінального свистка. Щодо положення команд, то «Аугсбург» йде на 13 позиції (30 балів), а «Штутгарт» - 16 позиція (25 балів).

«Майнц 05» - «Баварія» 3:1 (0:1)

Ажорк (65 хв.), Баррейро (73 хв.), Каріколь (79 хв.) – Мане (29 хв.)

Якщо не брати до уваги кубковий матч цього року (перемога мюнхенців на виїзді 4:0), то слід зазначити, що два сезони підряд «Майнц 05» на своєму полі перемагав «Баварію» в чемпіонаті Німеччини. Для підопічних Тухеля, нажаль, і цей третій сезон не став виключенням. Хоча для «червоних» все розпочиналося не так і погано. На 29 хвилині зустрічі рахунок відкрили саме гості. Канселу виконав навіс з лівого флангу на дальню стійку, а Мане своїм тілом заніс м’яча у сітку воріт.

Футболісти «Майнцу 05», не дивлячись на статусність свого суперника, навіть і не збиралися притискатися до своїх воріт. І якщо в першому таймі, з їх атакуючим поривом мюнхенці справлялися, то у другому – ні. На 65 хвилині нападник «карнавальників» Ажорк вдало зігравши на добиванні зрівняв рахунок – 1:1.

Переломний момент трапився на 73 хвилині гри, коли Онісіво, вигравши боротьбу у Станішича, відправив «круглого» до Баррейро, який з декількох метрів впевнено пробив Зоммера – 2:1. Здалося, що у футболістів «Баварії» всередині трапився розлом, адже саме після цього пропущеного голу гості перестали грати. А ось господарі, навпаки. На 79 хвилині Каріколь, з передачі норвежця Ганче-Ольсена забив третій м’яч, поставивши таким чином, остаточну крапку в протистоянні – 3:1.

Здобувши впевнену перемогу, підопічні Свенсона продовжують битися за участь у єврокубках на наступний сезон. «Майнц 05» з 45 балами поки що перебуває на 7 місці. У свою чергу «Баварія», втративши лідерство, перемістилась на 2 позицію (59 очок).

«Бохум» - «Вольфсбург» 1:5 (0:3)

Брошінскі (69 хв.) – Сванберг (10 хв., 56 хв.), Камінський (21 хв.), Віммер (33 хв.), Вальдшмідт (77 хв.)

У Бохумі, «вовки», які боряться за місце в єврокубках, влаштували погром місцевим «незламним». Вже за перші тридцять п’ять хвилин гості оформили три м’ячі. Спочатку Сванберг з передачі Віммера, а згодом і Камінський з допомогою Нмеча. Потім знову відзначилися Віммер та Сванберг, але перший як автор, а другий – як асистент.

Після перерви, ситуація на полі не змінилася. Сванберг оформив дубль у цьому матчі і за системою «гол+пас» заробив три бали, а на табло засвітилися – 4:0.

Господарі змогли забити гол престижу. Брошінскі влучно вистрілив із-за меж штрафного майданчика, без шансів для голкіпера гостей – 4:1. Крапку в цьому поєдинку поставив Вальдшмідт, який добив м’яча, після того, як Вінд пробиваючи пенальті влучив у перекладину – 5:1.

Не дивлячись на домашній розгром, «Бохум» ще зберігає шанси на виживання в елітному дивізіоні. «Незламні» з 27 балами знаходяться на 15 позиції, а «вовки» - 8 місце і 43 очки.

«Гоффенгайм» - «Кельн» 1:3 (0:2)

Дольберг (90+4 хв.) – Кайнц (18 хв. пенальті), Зельке (39 хв.), Тільманн (90+2 хв.)

Нажаль, але для «сільських» закінчилася чотирьохматчева безпрограшна серія. Ще більш сумно для підопічних Матараццо , що вона обірвалася на домашньому стадіоні.

Вже на 18-й хвилині «козли» вийшли вперед, завдяки влучному пострілу Кайнца з одинадцяти метрів. Далі вже з гри Зельке подвоїв рахунок, а асистував йому Кайнц.

Цифри на табло трималися не змінними до компенсованого часу. А далі, спочатку Тільманн, вдало зігравши на підборі забив третій м’яч. Через дві хвилини футболісти «Гоффенгайм» все ж змогли відквітати один гол – 3:1.

«Кельн» зберігає за собою 11 місце (35 балів). «Сільські» поки що перебувають на 14 позиції з 29 очками.

«Герта» - «Вердер» 2:4 (0:2)

Нганкам (68 хв.), Лукебакіо (79 хв.) – Дукш (6 хв., 27 хв., 51 хв.), Вайзер (63 хв.)

На плечі Дардаї випала складна задача – зберегти столичний клуб в еліті німецького чемпіонату. Нажаль, для вболівальників «Герти» нового емоціонального пориву в команді не відбулося. Господарі програли «музикантам», у складі яких, в цей день виблискував Дукш. Спочатку нападник бременців, вже на 6 хвилині гри вразив нижній кут воріт берлінців. Через двадцять хвилин він оформив дубль. А після перерви Дукш забив третій гол з передачі Юнга – 3:0. Продовжив гостьовий погром Вайзер, який скористався помилкою кіпера господарів Крістансена і відправив четвертий м’яч у ворота команди – 4:0. Тим не менш, столичний клуб не пав духом. І за решту часу зусиллями Нганкам та Лукебакіо змог відквітати два голи.

Фінальний свисток зафіксував остаточний рахунок - 4:2 на користь «Вердера». Після цієї перемоги бременці (з 35 очками) продовжують перебувати на 12 позиції. «Герта» (з 22 балами) – на останньому.

«Боруссія» Д. - «Айнтрахт» Ф. 4:0 (3:0)

Беллінгем (19 хв.), Мален (24 хв., 66 хв.), Хуммельс (41 хв.)

Уперше за свою історію дортмундська «Боруссія» виграла 9 домашніх поєдинків підряд за сезон. І скориставшись осічкою «Баварії», вискочила на перше місце (з 60 балами).

У грі проти франкфуртського «Айнтрахту» вже на 19 хвилині господарі вийшли вперед. Беллінгем, скориставшись асистом від Брандта, відправив м’яч у нижній кут воріт гостей – 1:0. Другий гол розпочав кіпер дортмундців Кобель. Воротар «джмелів» вибив далеко «круглого» вперед, Адеємі вдало виплигнув і переправив його на Малена, а той вже не промахнувся – 2:0. Третій гол, за 4 хвилини до кінця першого тайму, забив захисник господарів Хуммельс.

У другому таймі знову зіграла зв’язка Адеємі – Мален. Перший - віддав, а другий – забив, оформивши дубль у матчі – 4:0.

У цьому матчі гості були не схожими самі на себе. Після цієї розгромної поразки «Айнтрахт» скотився на 9 позицію (42 бали), втративши шанси на зону Ліги Чемпіонів. Тим не менше, підопічні Гласнера, ще можуть поборотися за Кубок Німеччини, де немає, а ні «Баварії», а ні дортмундської «Боруссії».

У свою чергу, «джмелі» зачепилися за лідерство і мають шанси на чемпіонство.

«Фрайбург» - «Шальке 04» 4:0 (2:0)

Грегорич (7 хв., 35 хв.), Гелер (52 хв.), Гінтер (82 хв.)

Футболісти «Фрайбурга» повністю переграли своїх суперників із Гільзенкірхена. Господарі вже на 7 хвилині зустрічі вийшли вперед, завдяки влучному пострілу Грегорича. Він же подвоїв рахунок на 35 хвилині.

У фрайбуржців чудово зіграли крайні флангові захисники Гюнтер та Кюблер. Також непогано проявили себе в центрі Гінтер та Лінхтар. Взагалі, підопічні Штрайха виглядали дуже потужно та злагоджено впродовж усього поєдинку.

Після перерви господарі продовжили активно діяти попереду. На 52 хвилині Гелер потроїв рахунок, влучно пробивши по центру воріт із меж штрафного майданчика. Завершив розгром Гінтер, який, скориставшись передачею від Реля, вразив дальній кут воріт Шволова – 4:0.

Завдяки цій перемозі «Фрайбург» продовжує боротьбу за лігочемпіонівське місце, займаючи 4 позицію в чемпіонаті (53 бали). «Шальке 04» перебувають на передостанньому місці, маючи у своєму активі всього 24 бали.

«Баєр 04» - РБ «Лейпциг» 2:0 (1:0)

Гложек (40 хв.), Амірі (86 хв.)

Одним із центральних протистоянь у цьому турі був поєдинок у Леверкузені, де місцевий «Баєр 04» приймав РБ «Лейпциг». У цій зустрічі фаворитом вважалися саме господарі, які не програвали ще з лютого. І як показала гра, ця безпрограшна серія продовжилася. «Аптекарям» вдалося забити по одному м’ячу в кінцівці кожного з таймів. На 40 хвилині відзначився Гложек, а на 86 хвилині – Амірі з пенальті.

Щодо гостей, то вони мали непогані шанси, аби засмутити кіпера леверкузенців Градецькі. Але страж воріт вистояв, зробивши за гру 8 сейвів.

Завдяки цій перемозі підопічні Алонсо скоротили відставання від «биків» на 4 бали і посідають 6 місце з 47 очками. РБ «Лейпциг» йде на 5 позиції з 51 пунктами.

«Боруссія» М. - «Уніон» 0:1 (0:0)

Бекер (60 хв.)

Завершувався 29-й тур протистоянням у Менхенгладбахсі, де «Боруссія» на своєму полі приймала столичний «Уніон». «Жеребці» до цієї зустрічі не програвали в чотирьох матчах підряд, а гості – не могли виграти в трьох підряд.

Щодо самої гри, то вона відносно була рівною, де більш пощастило саме футболістам «Уніона», які змогли все ж забити гол і здобути таку вимучену перемогу – 1:0. На 60-й хвилині чудову передачу в штрафний майданчик суперника оформив Руссійон, а Беккер, замкнув її, точним ударом у нижній лівий кут воріт.

Завдяки цій мінімальній перемозі «залізні» продовжують боротьбу за бронзові нагороди та лігочемпіонівську зону. У їх доробку 55 балів та 3 сходинка в турнірній таблиці. Менхенгладбахці йдуть на 10 позиції з 36 очками.

Р.S. Бундесліга 2

У другій Бундеслізі точиться не менш запекла боротьба як за виживання, так і за право потрапити до елітного дивізіону. Родзинкою 29-го туру Б2 стало славнозвісне німецьке дербі між «Гамбургом» та «Санкт-Паулі». Цей поєдинок у черговий раз підкреслив безпринципність та зарядженність обидвох суперників. Команди на двох забили 7 голів.

Першими рахунок відкрили «пірати», але господарі за хвилину до кінця першого тайму зрівняли цифри на табло – 1:1.

Після перерви більш точнішими виявилися саме футболісти «Гамбурга», які не дивлячись, на меншу кількість зроблених ударів за гру, били саме в ціль.

Переломним моментом зустрічі виявився ігровий відрізок з 71 по 80 хвилину. Коли, за рахунку 3:1 на користь «динозаврів», «пірати» забили двічі, але при цьому пропустили автогол у свої ворота і не використали 100% гольовий момент, коли з вбивчої позиції промахнувся Сміт.

Фінальний свисток зафіксував перемогу «Гамбурга» 4:3, які зберігають непогані шанси на повернення до еліти. Поки що, підопічні Вальтера перебувають на 3 позиції з 56 балами. «Динозаври» відстають від другого місця на один бал («Гайденгайм» 57 балів), а від першого «Дармштадт 98» 61 бал) – на 5 балів.