Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 26-го туру Б1: Погром у Мюнхені, «сухе» дербі Рейну, кінець серії «Шальке 04» та інші неочікувані результати

Автор — Oleh Tereshchenko
4 квітня 2023, 09:31

До вашої уваги більш розширений огляд 26-го туру чемпіонату Німеччини. Розберемо події, які відбулися на вихідних не тільки в першій, а ще й у другій Бундеслігах.

Бундесліга 1

26-й тур

«Айнтрахт» Ф. – «Бохум» 1:1 (1:1)

Коло Муані (22 хв.) – Асано (13 хв.)

Розпочинався тур у Франкфурті. І знову своїх вболівальників порадували «незламні». Ще в минулому турі «Бохум» розібрався з одним із учасників Ліги Чемпіонів. Тепер настала черга «орлів». Правда, вже на 8-й хвилині господарі поля могли вийти вперед, але класний удар щічкою від Борре, не менш вдало відбив кіпер гостей Ріманн. Через 5 хвилин гості відповіли результативною атакою, де влучним пострілом у лівий кут воріт відзначився Асано – 1:0. Футболісти «Айнтрахту» змогли зрівняти рахунок. На 22 хвилині гри центральний захисник «незламних» Ордець порушив правила у своєму штрафному майданчику і Коло Муані чітко реалізував пенальті – 1:1.

Більше у цьому матчі ніхто не забивав, але нічия більше порадувала вболівальників «Бохума», адже для них будь-який бал на вагу золота. Франкфуртці займають 6 місце, маючи у своєму активі 41 бал. Але останнім часом результати «орлів» не дуже (останній раз добували 3 бали аж 18 лютого). Їм потрібно перемагати, аби залишитися у зоні єврокубків. Сподіватися на Кубок Німеччини – не дуже гарна ідея, адже у цьому розіграші залишилися лише сильні суперники. Тим більше, в 1/4 фіналу їм буде протистояти берлінський «Уніон», який на даний час займає 3-є місце в чемпіонаті.

«Бохум» - 14 позиція та 26 бала.

«Вольфсбург» - «Аугсбург» 2:2 (0:2)

Вальдшмідт (84 хв.), Нмеча (96 хв.) - Арнольд (2 хв. автогол), Беріша (32 хв.)

Цей матч для «вовків» став холодним душем, адже «Вольфсбург» ще надіється на зону єврокубків, а тому втрачати 3 бали на своєму полі не збирався. Тим не менш, маючи шалену перевагу в цій грі (23 удари проти 5, 68% володіння м’ячем проти 32%, 3,65xG проти 0,58xG), підопічні Ковача змогли вирвати лише нічию.

Нещастя для господарів розпочалися вже на 2 хвилині, коли після подачі з кутового Арнольд оформив автогол у свої ворота. На 21 хвилині «Вольфсбург» отримав непоганий шанс зрівняти рахунок з пенальті. Але капітан «вовків» Арнольд не зміг забити в чужі ворота. І тут за «фуггеров» зіграло старе добре футбольне правило «якщо не забиваєш ти, тоді заб’ють тобі». На 32 хвилині Беріша, з передачі Енгельса збільшив рахунок до 2:0.

Все ж господарі змогли здобути один бал, втративши два. За 6 хвилин до основного часу Вальдшмідт скоротив цифри на табло до мінімума (треба відзначити того ж Арнольда, який не дивлячись на не зовсім вдалу гру, зумів зібратися і відзначився гольовою передачою). А на 96 хвилині Нмеча зумів зрівняти рахунок – 2:2.

«Вовки» з 39 балами – 9 позиція, а «Аугсбург» - 12 місце і 29 очок.

РБ «Лейпциг» - «Майнц 05» 0:3 (0:1)

Інгвартсен (9 хв.), Ажорк (57 хв.), Кор (67 хв.)

РБ «Лейпциг» програє вже другу гру поспіль. Підопічні Розе після погрому від «Манчестер Сіті» в Лізі Чемпіонів, не можуть зібратися до купи. І якщо мінімальна поразка від «Бохума» була із розряду – випадковостей, то цей класичний розгром за участю «Майнца 05», на арені «Ред Булл», наштовхує на думку, що тренер Розе може піти по шляху Тедеско, а «бики» залишитися без місця в Лізі Чемпіонів.

Гості швидко відкрили рахунок. Інгвартсен, вже на 9 хвилині, вдало розрядив «круглого» з відскоку у правий нижній кут воріт – 1:0. Данський нападник міг зробити дубль, але замість нього, на 57 хвилині, відзначився Ажорк. Француз скористався навісом від Стаха і чудово пробив під перекладину – 2:0. Ще через десять хвилин рахунок збільшився до 3:0.

Господарі повністю провалили гру. Вернер намагався, якось виправити становище. Він намагався активно діяти попереду, але один у полі не воїн. Тому його потуги легко розбивалися об захисні редути гостей. В результаті – 0:3 і «бики» поки залишаються на 5-му місці з 45 балами. «Майнц 05» після цієї перемоги покращив своє турнірне становище. «Карнавальні» піднялися на одну сходинку вверх і займають 8-му позицію з 40 очками.

«Уніон» - «Штутгарт» 3:0 (0:0)

Беккер (51 хв.), Беренс (65 хв.), Харагучі (68 хв. автогол)

Господарі трохи полоскотали нерви своїм вболівальникам, адже «шваби» у цьому поєдинку ніяк не були схожими на «хлопчиків для биття». Навіть першими забили, але суддя не зарахував гол, зафіксувавши гру рукою нападника «Штутгарта».

Тим не менш, футболісти «Уніона» змогли розігратися у другому таймі і вже за 20 хвилин до кінця гри на табло висвічувалося – 3:0 на користь столичної команди. Гості мали змогу забити бодай гол престижу і зробили це. Але суддя знову не зарахував взяття воріт, вказавши на офсайд нападника Гірассі.

Здобувши перемогу берлінці закріпилися на 3-му місці з 51 балом. «Штутгарт» займає останню позицію. В активі «швабів» 20 балів.

«Фрайбург» - «Герта» 1:1 (0:0)

Гріфо (52 хв.) – Нганкам (77 хв.)

Більш титулований столичний клуб «Герта» грав на виїзді проти «Фрайбурга». У цьому матчі розв’язка відбулася у другому таймі. Спочатку господарі вийшли вперед завдяки Гріфо, котрий вдало використав асист від Гюнтера.

Далі, берлінці зрівняли рахунок. Допоміг «старій дамі» німецький футболіст камерунського походження Нганкам. Для «Герти», яка бореться за виживання в елітному дивізіоні, ця нічия є досить важливою. У столичного клуба 22 бала і 16-та позиція. «Фрайбург» поки що на 4 місці з 47 очками.

«Шальке 04» - «Баєр 04» 0:3 (0:0)

Фрімпонг (50 хв.), Вірц (60 хв.), Азмун (92 хв.)

Невеличка сенсація трапилася на домашній арені «Шальке 04» в Гельзенкірхені. Леверкузенський «Баєр 04» зумів перервати восьмиматчеву безпрограшну серію господарів. Чесно кажучи, «аптекарі» по ділу перемогли «кобальтових». Футболісти «Шальке 04» змогли протриматися лише перший тайм. А у другому, не втримавши навали гостей, пропустили три гола. Спочатку Фрімпонг, з передачі Діабі, відкрив рахунок. Потім Вірц, скориставшись асистом від Адлі – подвоїв рахунок. А завершив розгром – Азмун, який вдало використав передачу від Діабі – 3:0.

«Кобальтові» знову у зоні виліту, навіть не дивлячись на безпрограшну серію – 16-а позиція і 21 бал. У свою чергу «аптекарі» з 40 балами займають 7- му позицію і мають непогані шанси поборотися за зону єврокубків.

«Баварія» - «Боруссія» Д. 4:2 (3:0)

Кобель (13 хв. автогол), Мюллер (18 хв., 23 хв.), Коман (50 хв.) – Джан (72 хв. пенальті), Мален (90 хв.)

Перед Der Klassicker, здавалося, що у «Баварії» будуть проблеми у грі з «Боруссією» - новий тренер, нестабільна гра та інше. Але, починаючи з 13-ї хвилини матчу все змінилося. Саме тоді, коли кіпер гостей Кобель помилившись у простому епізоді, дав відчути мюнхенцям, що це поєдинок буде за «червоними». Далі – дубль Мюллера і комфортний рахунок 3:0 перед початком другого тайму. Господарі чітко діяли в захисті, не даючи змоги дортмундцям бодай якось продуктивніше зіграти попереду.

У другій сорокап’ятихвилинці нічого не змінилося по грі, хіба що цифри на табло. На 50-й хвилині Коман з прострілу Сане, вдарив чітко у правий нижній кут воріт і зробив – 4:0. Під кінець гри «чорно-жовтим» все ж вдалося трохи відігратися. Спочатку Джан з пенальті переграв Зоммера – 4:1. А потім Мален на 90-й хвилині спромігся з лівого краю штрафного майданчика відправити м’яч точно в сітку воріт кіпера мюнхенців. До речі, у цьому поєдинку страж воріт «Баварії» не часто вступав у гру, але при цьому примудрився пропустити двічі. Тим не менш, завдяки перемозі «червоні» повернули собі перше місце (55 балів), змістивши «Боруссію» на другу позицію (53 очка).

Щоб закінчити розповідь про цей поєдинок, хочу поділитися своїми деякими спостереженнями по грі мюнхенців з Тухелем:

- «Баварія» тотально домінує;

- Сане і Коман відповідають за фланги і дальні штанги. Також вони здійснюють миттєві прориви зі змістом у півфланги. Горецька і Мюллер діють між лініями, а Чупо-Мотінг на вістрі завершує атаку, або міняється з Мюллером позиціями;

- Потужний пресинг і контрпресинг при схемі 1-4-2-3-1, а також перехід у середній блок при класичній схемі у лінію 1-4-4-2;

- Тухель не грає в три центральних захисники, як свого часу Нагельсман. А Девіс та Павар двояко використовуються: потужний додатковий елемент в атаці та допоміжна сила при переході в захисну схему.

«Кельн» - «Боруссія» М. 0:0

Рейнське дербі між «Кельном» та менхенгладбахською «Боруссією» завершилося «сухою» нічиєю. В принципі, кінцевий результат цього поєдинку відповідає сутті самої гри. Багато боротьби в центрі поля та мінімум гольових моментів. По великому рахунку зустрічалися два середняки, котрим навряд чи грозить виліт з елітного дивізіону, та й зона єврокубків їх не чекає.

«Кельн» йде на 13-му місці з 28 балами. «Боруссія» зберігає 10-у позицію з 32 очками в запасі.

«Вердер» - «Гоффенгайм» 1:2 (0:0)

Піпер (76 хв.) – Крамарич (50 хв.), Баумгартнер (52 хв.)

Підопічні Матараццо продовжують свою переможну ходу. Після низки невдач, «сільські» здобули вже другу перемогу підряд і тим самим трохи покращили собі турнірне становище. В свою чергу бременці продовжують свою чотирьохматчеву безвиграшну серію.

Все вирішилося на початку другого тайму. За рахунку 0:0 «сільські» впродовж двох хвилин двічі забили. Спочатку Крамарич на 50-й хвилині, а потім на 52-й – Баумгартнер. На все, що спромоглися господарі, це на відродження інтриги. Якщо точніше, то на 76 хвилині Піпер ударом головою скоротив рахунок до мінімуму – 2:1. А вже в самому кінці поєдинку Брукс міг принести нічию «музикантам», але після його пострілу м’яч влучив у штангу.

Завдяки перемозі «Гоффенгайм» зміг покращити своє становище і займає 15-у позицію з 25 балами. «Вердер» перебуває на 11-й сходинці, маючи в активі 31 очко.

Бундесліга 2

Щодо подій у другому дивізіоні, то за 8 турів до кінця, більш менш зрозуміло, щодо «Дармштадту 98» та його виходу до Б1. «Лілія» перемогла на виїзді «Нюрнберг» - 1:0. А ось хто завоює другу путівку до еліти? Саме це питання залишається і досі відкритим. У цьому турі обидва кандидати зіграли в нічию. «Гамбург» на виїзді зміг заробити один бал (граючи в меншості та програючи) у грі проти дюссельдорфської «Фортуни» - 2:2. А «Гайденгайм» також розійшовся миром з «Кайзерслаутерном» - 2:2. У «динозаврів» - 3 позиція і 50 балів. У «Гайденгайма» - 2 місце і 51 бал.

Щодо інших результатів, то слід відзначити синхронні поразки аутсайдерів ліги на виїзді: «Ганновер 96» - «Зандгаузен» 3:1; «Санкт-Паулі» - «Регенсбург» 1:0 та «Магдебург» - «Ганза» - 3:0.

Інші результати: «Карлсруе» - «Айнтрахт» Б. 1:1; «Падерборн 07» - «Гройтер Фюрт» 3:2; «Гольштайн» - «Армінія»