Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 25-го туру Бундесліги: Зміна лідера чемпіонату, несподіванка у Зінсгаймі і Бохумі та боротьба у Б2

Автор — Oleh Tereshchenko
20 березня, 22:24
6

Бундесліга 1.

25 - й тур.

«Боруссія» М. – «Вердер» 2:2 (0:0)

Тюрам (48 хв.), Нойхаус (73 хв.) – Дукш (65 хв., 89 хв.)

«Жеребці» із Менхенгладбаху розписали результативну нічию з «Вердером». Хоча, якщо чесно, після не зовсім видовищного першого тайму здавалося, що сам поєдинок так і закінчиться з нулями на табло. Але, після перерви стало цікавіше. Спочатку Тюрам на 48 хв. відкрив рахунок – 1:0. Гості, за допомогою Дукша, відновили статус кво. Потім знову, господарі вийшли вперед – 2:1. Але, за хвилину до кінця основного часу, все той же Дукш, з передачі Фюллькруга влучно пробив у нижній кут воріт – 2:2. Вже у додатковий час «музиканти» взагалі могли вирвати перемогу, але Марвін дав маху, не влучив з вигідної позиції. Бойова нічия і команда, набравши однакову кількість очок, посідають сусідні позиці («Боруссія» М – 10 сходинка, а у «Вердера» - 11 сходинка).

«Гоффенгайм» - «Герта» 3:1 (2:0)

Крамарич (24 хв., 37 хв.), Бебу (51 хв.), Даббур (видалення 71 хв.) – Йоветич (90+2 хв.)

Цікава подія трапилася у Зінсгаймі - нарешті перемогли «сільські». Підопічні Матараццо досить впевнено розібралися зі столичною «Гертою». Завдяки дублю Крамарича та Бебу, «Гоффенгайм» зумів вибратися з останнього місця елітного дивізіону. Нажаль, берлінці, ніяк не можуть вийти з ігрової кризи. «Герта» вже другий сезон підряд б’ється за виживання, маючи при цьому не погані фінансові можливості. Яка причина, невідомо? Можливо вся річ у самому менеджменті, який займається спортивною діяльністю клубу.

Після цієї перемоги «Гоффенгайм» покинув зону вильоту – 15 місце. Берлінці, навпаки – 16 позиція.

«Бохум» - «Лейпциг» 1:0 (0:0)

Машович (48 хв.)

Ще одна сенсація трапилася у Бохумі. Аутсайдер Бундесліги здолав грізний РБ «Лейпциг». Біблейська легенда повторилася – місцевий Давід здолав приїжджого Голіафа. Напевно, у цьому матчі на руку «незламним» зіграв той факт, що «бики» не зуміли психологічно відійти від погрому в Манчестері – 0:7.

На 48 хвилині центральний захисник господарів Машович зумів добити м’яч головою з краю вратарського майданчику, після того як з першим ударом Асано справився кіпер гостей Бласвіх.

У компенсований час РБ «Лейпциг» міг вирвати не тільки нічию, але і перемогу. Спочатку, після небезпечного удару Орбана «Бохум» врятував голкіпер Ріманн. А вже потім господарів врятувала стійка воріт, після пострілу Сілви.

«Незламні» вже на 14 сходинці (з 25 балами), а «бики» - 5 позиція (45 балів)

«Аугсбург» - «Шальке 04» 1:1 (0:0)

Маєр (51 хв.), Демірович (видалення 53 хв.) – Бультер (90+3 хв.)

«Шальке 04» знову не програв. «Кобальтові» продовжують свою неймовірну безпрограшну серію, яка нараховує вісім матчів Можливо цей фактор і зіграє вирішальну роль у збереженні їх прописки в елітному дивізіоні. А поки що боротьба триває.

Перший тайм в Агсбурзі завершився нульовою нічиєю. Але одразу ж, після перерви, господарі відкрили рахунок. На 51 хвилині Маєр, з передачі Деміровича забив гол. Але вже через декілька хвилин автор гольової передачі був змушений залишити свою команду в десятьох.

«Шальке 04» зумів відігратися вже у компенсований час, завдяки пенальті. Бюльтер переграв Гікевича, розрядивши з «точки» у лівий нижній кут. Воротар пірнув в іншу сторону – 1:1.

«Кобальтові» поки що на 16 місці (21 бал), а «Аугсбург» займає 12 позицію (28 балів).

«Штутгарт» - «Вольфсбург» 0:1 (0:0)

Мармуш (56 хв.)

«Вольфсбург» знову не програв у своєму четвертому матчі підряд. Цього разу «вовків» задовільнила мінімальна перемога над «штутгартцями» 1:0. Мармуш, на 56 хвилині, з передачі Гехардта влучно пробив у нижній кут. Більш особливих подій та гольових моментів у цьому поєдинку не було.

Фаворит протистояння заробив три бали і наблизився до єврокубкової зони – 7 місце (38 балів). «Шваби» йдуть на останньому місці. В їх активі 20 балів.

«Боруссія» Д. - «Кельн» 6:1 (4:1)

Геррейро (15 хв.), Алле (17 хв., 69 хв.), Ройс (32 хв., 70 хв.), Мален (36 хв.) – Зельке (42 хв.)

У Дортмунді, місцева «Боруссія» не залишила жодних шансів «Кельну». Вже через п'ятнадцять хвилин Геррейро забив перший м’яч. Ще, через дві хвилини Алле подвоїв рахунок. Ще через п'ятнадцять хвилин, він вже асистував Ройсу, який з його передачі потроїв цифри на табло – 3:0. Ще через чотири хвилини Мален, з передачі Зюле розрядив свою «гармату». М’яч влетів під ближню стійку воріт. Кіппер гостей був безсилий – 4:0. Гості все ж змогли, до кінця першого тайму відквитали один гол. Зельке, на 42 хвилині вдало зіграв на добиванні – 4:1.

У другому таймі «чорно-жовті» забили ще двічі. Спочатку Алле на 69 хвилині, після штрафного удару, добив м’яч у пусті ворота – 5:1. А через хвилину, він вже вдруге, у цьому матчі, асистував Ройсу, який встановив остаточний рахунок – 6:1.

Завдяки цій перемозі «Боруссія» обійшла мюнхенську «Баварію». Дортмундці з 53 балами очолили Бундеслігу. «Кельн» опустився на 13 сходинку. В активі «козлів» 27 балів.

«Уніон» - «Айнтрахт» Ф. 2:0 (0:0)

Хедіра (53 хв.), Беренс (75 хв.)

У Берліні, грізний «Уніон» зустрічався не з менш грізним франкфуртським «Айнтрахтом». Рівна гра тривали лише у перші сорокап’ятихвилинці, а потім на полі було видно тільки господарів. Свою перевагу «залізні» зуміли втілити у два забиті м’ячі і довести поєдинок до свого переможного результату – 2:0. Спочатку Хедіра з передачі Кнохе відкрив рахунок. А потім Беренс, увірвавшись у штрафний майданчик повз мимо падаючого голкіпера гостей.

Завдяки цій перемозі «Уніон» набрав 48 балів і посідає 3 сходинку в турнірній таблиці. «Айнтрахт» - з 40 очками лише 6 місце.

«Баєр 04» - «Баварія» 2:1 (0:1)

Паласіос (55 хв., 73 хв.) – Кімміх (22 хв.)

У цій зустрічі господарі несподівано отримали перемогу. При чому, всі два голи підопічні Алонсо забили з пенальті. До того ж, двічі арбітр скасовував (завдяки VAR) свої жовті картки одному і тому ж самому гравцю з «Баєра 04» Адлі.

Щодо «Баварії», то гості першими забили вже на 22 хвилині, відзначився Кімміх. Німець розрядив свою «гармату» з центру штрафного майданчика. Кіпер господарів Гродецькі нічого не зміг вдіяти. Правда, в подальшому, саме він став одним із героїв зустрічі, зумівши за гру зробити п’ять дивовижних сейви.

Щодо результату зустрічі, то він цілком закономірний. Нагельсман, як виявилося, помилився зі схемою гри, зігравши 1-3-1-3-3. Таким чином, давши можливість «аптекарям» використати свою швидку гру на конратаках.

Завдяки поразці мюнхенці пропустили на перше місце дортмундців з різницею в один бал (53 проти 52). «Баєр 04» на 8 позиції з 37 очками, відстаючи від зони єврокубків на 3 бали.

«Майнц 05» - «Фрайбург» 1:1 (0:0)

Онісіво (90+6 хв.) – Доан (55 хв.)

Доля гри у Майнці вирішилася у другому таймі. Першими забили гості. На 55 хвилині помилилися захисники господарів і Доан вивів «Фрайбург» вперед. «Майнц 05» врятувався у доданий час. На 96 хвилині Ажорк зіграв на Онісіво і той не розгубився – 1:1. Завдяки цій нічиї «карнавальники» не виключилися із гонки за єврокубки – 37 балів і 9 позиція. У «бразильців із Брайсгау» - 4 місце і 46 балів (і поки що зона Ліги чемпіонів)

Бундесліга 2

25-й тур

У цьому турі із трьох явних лідерів 3 бали загубили футболісти «Гамбургу», які розійшлися миром із «Гольштейном» (0:0). Щодо «Дармштадту 98» та «Гайденгайму», то обидві команди своїх очок не втрачали. Перші на своєму полі обіграли грізний «Кайзерслаутерн» 2:0, а другі – розгромили «Карлсруе» 5:2.

Щодо інших результатів, то слід відзначити поєдинок у Білефельді. Місцева «Армінія», виграючи у «Нюрнберга» 2:0, не змогла втримати перемогу. Der Club врятував від поразки ексгравець збірної України (U-17) та (U-19) Ерік Шуранов (гравець молодіжної збірної Німеччини з 2021 року). Нападник «Нюрнберга» забив другий гол з пенальті на 98 хвилині – 2:2.

Інші результати: «Гройтер Фюрт» - «Магдебург» (3:0), «Ян Регенсбург» - «Падерборн 07» (1:0), «Ганза» - Фортуна» Дюссельдорф (2:5), «Зандхаузен» - «Санкт-Паулі» (0:5), «Айнтрахт» Б – «Ганновер 96» (1:0),

P.S. Попереду у чемпіонатах Німеччини (1 та 2 Бундесліга) перерва, адже на футбольну арену заступають національні збірні.

Наступний 26 тур в елітному дивізіоні розпочнеться 31 березня поєдинком у Франкфурті – «Айнтрахт» - «Бохум». У другій лізі – також 31 березня, тільки двома матчами – «Фортуна» Дюссельдорф – «Гамбург» та «Нюрнберг» - «Дармштадт 98».

Але про це все напишу пізніше. А до того, спробую розбавити цю паузу цікавими постами про життя німецького футболу.