Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Результат міні-рурського дербі, гонка лідерів та аутсайдерів: Огляд 23-туру німецької Бундесліги

Автор — Oleh Tereshchenko
7 березня 2023, 10:12

23-тур першої Бундесліги порадував своїх прихильників досить неочікуваними результатами, синхронними перемогами Дортмунда та Мюнхена, а також невеличким рурським дербі у Бохумі. Крім того, у чемпіонаті Німеччині, за 11 турів до кінця виникла досить цікава ситуація - у нижній частині турнірної таблиці 5 команд б’ються за виживання, а у верхній – 4 команди за бронзові медалі.

Бундесліга 1

23-й тур.

03.03.2023

«Боруссія» Д. – РБ «Лейпциг» 2:1 (2:0)

Марко Ройс (21 хв. з пенальті) та Емре Джан (39 хв.) – Еміль Форсберг (74 хв.)

Тур розпочався матчем у Дортмунді, де місцева «Боруссія» приймала РБ «Лейпциг». Гості активно розпочали цей поєдинок, але тим не менш вже у середині першого тайму саме господарі повели в рахунку. На 21 хвилині Марко Ройс (після того, як на ньому сфолив кіпер «биків») вдало реалізував пенальті. А згодом Емре Джан, чудовим ударом з 20 метрів подвоїв рахунок у матчі, зігравши першим на добиванні після подачі зі штрафного. У другому таймі дортмундці не скидали своїх оборотів і продовжували атакувати ворота Бласвіха. У свою чергу гравці «Лейпцига» намагалися проводити свої швидкі контратаки. І в результаті одна з них завершилася голом. На 74 хвилині, після удару Вернера, м’яч у падінні заштовхнув Форсберг – 1:2.

Вже у компенсований час гості могли «вигризти» нічию, але після небезпечного удару у дальній кут воріт, все того ж Вернера, воротар «джмелів» Маєр спас команду, виконавши неймовірний сейв.

Фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу дортмундської «Боруссії» і на певний час вивів її на перше місце (правда у суботу, «Баварія» перемігши «Штуттгарт» знову очолила турнірну таблицю). РБ «Лейпциг» йде на 4 сходинці з 42 балами, відстаючи від третього місця на 2 бали.

04.03.2023

«Уніон» - «Кельн» 0:0

У цьому матчі «залізні» мають дякувати своєму голкіперу Фредеріку Реннову. Завдяки його чотирьом сейвам ворота «Уніону» залишилися на замку. По великому рахунку цей поєдинок став не досить яскравим у цьому турі. Хоча господарі і мали мінімальну перевагу у володінні м’ячем 52% на 48%, «козли» були все ж ближче до перемоги (0,94xG на 0,49xG) незважаючи на ту обмежену загальну кількість спроб у цій зустрічі. На двох команди змогли створити лише три гольових моменти.

Берлінці, після поразки у минулому турі мюнхенцям, та цієї нічиєї з «Кельном» посідають 3 місце з 44 очками. «Залізні» на 5 балів відстають від першого та другого місць. У свою чергу «козли» на 12 позиції. В їх активі 27 балів.

«Майнц 05» - «Гоффенгайм» 1:0 (1:0)

Леандро Баррейро (33 хв.)

«Карнавальні» продовжують свою переможну серію, довівши її вже до 4 матчів. Цього разу підопічні Бо Свеннсона очікувано перемогли «Гоффенгайм». І, навіть, справа не в мінімальному рахунку. Річ у тім, що зараз у грі «сільських» спостерігається повна криза, а ось у «Майнца 05» все навпаки.

Гол Баррейро на 33-й хвилині став своєрідним ляпасом для гостей. Леандро підстеріг відскочивши до нього м’яча і несильно пробив у лівий кут воріт – 1:0.

«Майнц 05» (з 35 балами) випередив «Вольфсбург» і тепер перебуває на 7 місці. Відстаючи від єврокубкової зони на 4 бали. «Гоффенгайм» на 16 позиції з 19 балами.

«Боруссія» М. - «Фрайбург» 0:0

У цьому матчі ближче до перемоги були саме господарі. Завдяки активним атакуючим діям Маркуса Тюрама, та Алассана Плеа «жеребці» як мінімум повинні були перемагати 2:0. Але на жаль для «Боруссії» рахунок залишився незмінним. У свою чергу, «Фрайбург» саме виграв одне очко, а не загубив два.

Менхенгладбах (з 30 очками) йде на 10-й позиції. «Фрайбург» продовжує знаходитися у єврокубковій зоні на 5-й сходинці, з 42 балами.

«Бохум» - «Шальке 04» 0:2 (1:0)

Ріманн (45 хв. автогол) та Маріус Бюльтер (79 хв.)

Не дивлячись на статус одного із аутсайдерів чемпіонату «Шальке 04» продовжує свою безпрограшну серію у 6 матчів. Досить нетипова ситуація, як для команда, яка бореться за виживання. Тим не менш, у Бохумі, відбулося невеличке рурське дербі, де обидві команди, які знаходяться на дні першої Бундесліги билися не за три, а за шість балів. У цьому матчі все вирішила битва голкіперів між Ріманном та Ферманном. Перший не витримав психологічного навантаження, чим і скористалися гості. Спочатку, саме завдяки помилці кіпера «Бохума» в кінці першого тайму, «кобальтові» вийшли вперед. А за десять хвилин до кінця гри, знову ж невпевнені дії Ріманна та його партнерів по команді дозволили Бюльтеру забити другий м’яч у поєдинку.

У свою чергу Ферманн, зміг витримати психологічну напругу, здійснивши 4 сейви та вигравши очну дуель «один на один» проти Антві-Анджея.

Завдяки перемозі «Шальке 04» покинув останню сходинку чемпіонату. «Кобальтові» із 19 балами перебралися на 17-у позицію. У свою чергу «Бохум» скотився на дно турнірної таблиці, також маючи у своєму активі 19 балів.

«Аугсбург» - «Вердер» 2:1 (1:1)

Діон Бельо (6 хв.) та Арно Маєр (46 хв.) – Єнс Стаге (16 хв.)

У цьому матчі повинні були вигравати, згідно статистики, саме бременці. І за кількістю ударів, і за кількістю володіння м’ячем, і за кількістю гольових моментів, і за іншими додатковими даними «Вердер» був попереду. Але, це футбол. Рівне поле, круглий м’яч і однакові умови для всіх…

Вже на початку матчу першими забили господарі. Голом відзначився Бельо. Через десять хвилин бременці відновили рівновагу і посилили свій натиск на ворота «Аугсбургу». До честі «фуггерів», вони вистояли. А на початку другого тайму знову забили і відновили свою перевагу в один м’яч. У «Вердера» були нагоди, щоб не тільки зрівняти рахунок, а й виграти цей матч. Тим не менш, навіть кращий бомбардир Бундесліги Фюллькруг не зміг допомогти бременцям. Фінальний свисток зафіксував перемогу «Аугсбургу». Підопічні Масена, з 27 балами продовжують перебувати на 13-й сходинці таблиці. «Вердер» йде на 11-й позиції, маючи в своєму доробку 30 очок.

«Штутгарт» - «Баварія» 1:2 (0:1)

Хуан Переа (88 хв.) – Маттейс де Лігт (39 хв.) та Ерік Шупо-Мотінг (62 хв.)

У Штутгарті, «Баварія» нарешті перемогла. Адже, дві попередні очні зустрічі на полі господарів завершувалися з нічийним рахунком 2:2. Цього разу зустріч завершилася перемогою мюнхенців. Одним із героєм цього матчу став де Лігт. Спочатку нідерландський захисник врятував баварців після помилки на виході Зоммера, вибивши м’яч з лінії воріт. А потім, на 39-й хвилині влучним пострілом у правий кут від кіпера штутгарців Бредлова, відкрив рахунок. Після перерви мюнхенці забили другий гол. Відзначився нападник гостей Шупо-Мотінг з передачі Томаса Мюллера.

Господарі змогли відповісти «Баварії» лише одним м’ячем. З навісу Томаша, точним ударом головою відзначився Переа – 1:2.

Перемога підопічних Нагельсмана дозволила їм знову повернутися на вершину Бундесліги., маючи порівну очок з Дортмундом – по 49 балів. «Штутгарт» з 19 очками перебуває на 15-й позиції.

05.03.2023

Завершувався тур двома недільними поєдинками у Леверкузені та Вольфсбурзі. До речі, в цих матчах було забито стільки ж голів, скільки у шести суботніх зустрічах – дев’ять влучань.

«Баєр 04» - «Герта» 4:1 (2:0)

Сердар Азмун (12 хв.), Фрімпонг (21 хв.), Мусса Діабі (60 хв.) та Амін Адлі (73 хв.) – Доді Лукебакіо 67 (хв. пенальті)

«Баєр» порадував своїх прихильників, розгромивши на своєму полі безпорадну берлінську «Герту». Підопічні Алонсо забили двічі у кожному з таймів. Гості змогли відповісти лише одного разу, вдало реалізувавши одинадцятиметровий. Перемога дозволила «аптекарям» піднятися на 9-у сходинку чемпіонату. Столичний клуб на 14-й позиції з 20 балами.

«Вольфсбург» - «Айнтрахт» Ф. 2:2 (2:2)

Мармоуш (10 хв.) та Яннік Герхардт (43 хв.) – Рандаль Коло-Муані (22 хв.) та Еван Ндіка (26 хв.)

Поєдинок у Вольфсбурзі виявився досить цікавим і напруженим. Обидва суперники мали можливість здобути 3 бали, але в результаті задовільнилися лише по одному балу.

Першими повели в рахунку господарі. Вже на 10 хвилині Мармоуш, завдяки пасу Герхардта забив гол. Через дванадцять хвилин Коло-Муані зрівняв цифри на табло 1:1. Гра продовжувалася у швидкому темпі і вже через чотири хвилини тепер уже «орли» вийшли вперед. Еван Ндіка спіймавши на лінії карного майданчика відскок м’яча смачно вдарив по воротам. «Круглий» залетів у «дев’ять».

Але «вовки», ще до перерви змогли зрівняти рахунок. Цього разу вже сам Герхардт після подачі зі штрафного, головою відправив м’яч у ворота – 2:2.

Після перерви цифри на табло не змінилися. Ця нічия не задовольнила обидві команди. «Айнтрахт» (6 місце з 39 балами) продовжує вести боротьбу за вихід до Ліги Чемпіонів. У свою чергу, «Вольфсбург» (8 позиція з 34 очками) може поборотися за місце у Лізі Конференцій.

P.S. У другій Бундеслізі загострилася боротьба за вихід в елітний дивізіон. У центральному матчі туру між «Гайденгайм» та «Дармштадт 98» мінімальну перемогу отримали господарі – 1:0. У матчі в Гамбурзі, підопічні Вальтера обіграли «Нюрнберг» з рахунком 3:0. І таким чином наблизилися до «лілій» на відстань в один бал.

Інші результати матчів: «Падерборн 07» – «Санкт-Паулі» 1:2; «Магдебург» - «Кайзерслаутерн» 2:0; «Гамбург» - «Нюрнберг» 3:0; «Зандхаузен» – «Гольштейн» Кіль 1:1; «Ян Регенсбург» - «Фортуна» Дюссельдорф 0:1; «Гайденгайм» - «Дармштадт 98» 1:0; «Гройтер» Фюрт - «Ганновер 96» 1:1; «Ганза» Росток - «Карлсруе» 0:2; «Айнтрахт» Б - «Армінія» 3:3.