Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Двовладдя Мюнхена та Дортмунда і битва аутсайдерів: Огляд 22-туру німецької Бундесліги

Двовладдя Мюнхена та Дортмунда і битва аутсайдерів: Огляд 22-туру німецької Бундесліги

Автор — Oleh Tereshchenko
27 лютого 2023, 22:46
2

Цього вікенду чемпіонат Німеччини порадував своїх прихильників черговими поєдинками 22-го туру. У першій Бундеслізі настало двовладдя «Баварії» та дортмундської «Боруссії», а також нарешті свою безпрограшну серію перервало «Шальке 04».

Бундесліга 1

24.02.2023

«Майнц 05» - «Боруссія» М 4:0 (1:0)

Лі Дже Сон (25 хв.), Інгвартсен (49 хв.), Ажорк (72 хв.) і Вайпер (90+4 хв.)

За традицією 22-й тур чемпіонату Німеччини розпочався у п’ятницю. «Майнц 05» на своєму полі приймав менхенгладбахську «Боруссію». Гості, які перемогли в минулому турі грізну «Баварію», повністю провалили цю зустріч. Першими рахунок у грі відкрили господарі матчу. Вже на 25 хвилині Лі Дже Сон вдало замкнув головою подачу від Да Кости. На початку другого тайму Інгвартсен подвоїв рахунок – 2:0. Футболісти «Майнцу 05» відчувши «запах крові» пішли вперед, щоб «добити» свого суперника. На 72 хвилині форвард господарів Ажорк прицільним пострілом змінив цифри на табло до 3:0. А завершив розгром «жеребців» на 93 хвилині Ваймер. Підсумковий рахунок 4:0 дозволив «нуль-п’ятим» закріпитися на 8 сходинці турніру, а ось «Боруссія» опустилася на 10 місце.

25.02.2023

«Герта» - «Аугсбург» 2:0 (0:0)

Ріхтер (61 хв.) і Лукебакіо Д. (70 хв.)

«Вердер» - «Бохум» 3:0 (2:0)

Фуллькруг (29 хв.), Шмідт (43 хв.) і Дукш (59 хв.)

«Гоффенгайм» - «Боруссія» Д. 0:1 (0:1)

Брандт (43 хв.)

«Кельн» – «Вольфсбург» 0:2 (0:1)

Гехардт (4 хв.) і Арнольд (68 хв.)

«Шальке 04» – «Штуттгарт» 2:1 (2:0)

Дрекслер (10 хв.) і Бультер (40 хв.) – Соса Б (63 хв.)

РБ «Лейпциг» - «Айнтрахт» Ф 2:1 (2:0)

Вернер (6 хв.) і Форсберг (40 хв.) – Соу Дж. (61 хв.)

У суботу тур продовжили ще шістьма поєдинками. Бременський «Вердер», який невдало провів попередні зустрічі, на своєму полі приймав «Бохум», який також давно не радував своїх вболівальників. Господарі вже на 29-й хвилині повели в рахунок. Кращий бомбардир чемпіонату Фюллькруг, з пасу головою від Юнга забив свій черговий м’яч. А не задовго до перерви, все той же Юнг віддав гольову передачу на Шмідта, який подвоїв рахунок – 2:0. Після перерви Дукш майстерно виконавши штрафний удар – наніс третю пробоїну в борт тонучого бохумського корабля. Остаточний рахунок – 3:0 і бременцям вдається закріпитися в середині чемпіонату (9 позиція), а ось гості залишаються на другому місці з кінця.

Аутсайдери Бундесліги столична «Герта» та «Аугсбург» у Берліні сперечалися за 3 бали у битві за виживання. Гра проходила в досить закритій боротьбі. Перший забитий м’яч довелося чекати трохи більше години. Тим не менш на 61-й хвилині Ріхтер відкрив рахунок, вивівши «стару даму» вперед. А ще через 9 хвилин Лукебакіо змінив цифри на табло – 2:0. Отримавши перемогу, «Герта» змогла трохи покращити своє турнірне становище – 14 позиція. «Аугсбург» продовжує перебувати на 13 сходинці.

У Кельні, «Вольфсбург» прагнув перервати свою чотирьохматчеву безвиграшну серію. І забігаючи наперед, скажу, що їм це вдалося. Вже на 4-й хвилині «вовки» повели в рахунку. Відзначився Гехардт. А в середині другого тайму Арнольд холоднокровно реалізував пенальті, розвівши воротаря та м’яч по кутам – 2:0. Господарі поля мали можливість скоротити рахунок у грі. Але їхній гол не зарахував VAR.

Завдяки виїзній перемозі «Вольфсбург» посідає 7 місце і продовжує боротися за попадання до єврокубкової зони (хоча б до Ліги Конференцій). «Кельн» йде на 12 місці.

Дортмундська «Боруссія» приїжджала у гості до «Гоффенгайму». У разі перемоги підопічні Терзіча могли захопити лідерство в чемпіонаті. Варто відзначити, що з початку 2023 року «джмелі» не програли ще жодного матчу. А ось «сільські», навпаки, продовжують терпіти лихо. Їх програшна серія становить 4 поєдинки підряд. У першому таймі протистояння дортмундці повністю переграли суперника, завдавши за 45 хвилин аж 16 ударів по воротам. Але м’яч побував у воротах «сільських» лише один раз. На 43-й хвилині, після подачі зі штрафного Ройса, Брандт спиною переправив «круглого» у сітку воріт. Після перерви малюнок гри трохи змінився. Господарі пішли вперед і у голкіпера «Боруссії» виникало чимало роботи. Але зрівняти рахунок футболістам «Гоффенгайму» так і не вдалося. У свою чергу дортмундці втратили декілька гольових нагод, щоб збільшити цифри на табло.

Тим не менш фінальний свисток у грі зафіксував мінімальну перемогу «Боруссії», яка до недільного поєдинку в Мюнхені очолила чемпіонат (в результаті дортмундці після 22-го туру ділять з «Баварією» перше місце). «Гоффенгайм» - третій з кінця.

Центральним поєдинком суботи став матч РБ «Лейпциг» - «Айнтрахт» із Франкфурту. Обидві команди боряться за потрапляння до Ліги Чемпіонів, а тому їх протистояння можна було перефразувати як – битва за 6 очок. Вже на 6-й хвилині нападник «биків» Вернер відкрив рахунок у грі. Після голу підопічні Розе продовжували грати першим номером, не даючи «орлам» жодного шансу попереду. Господарі виглядали досить впевнено і вже на 40-й хвилині подвоїли рахунок. Форсберг з передачі Вернера відзначився забитим голом. Після перерви «Айнтрахт» намагався вирівняти як гру, так і цифри на табло. Але все на що спромоглися гості – це лише на гол престижу. На 61-й хвилині відзначився Соу.

Завдяки перемозі, «Лейпциг» зумів вийти на 4 позицію. А ось «Айнтрахт» перебуває на 6 місці.

Суботній футбольний вечір продовжував матч між «Шальке 04» та «Штуттгартом». Обидвом суперникам, які борються за виживання, три бали були потрібні як повітря. До того ж, «кобальтові» прагнули перервати свою безпереможну серію та безгольову засуху. Вже на 10-й хвилині господарям вдалося першими повести в рахунку. Забитим м’ячем відзначився Дрекслер. Під кінець тайму футболісти «Шальке 04» подвоїли свою перевагу. Бультер забив шедевральний гол, переправивши м’яча п’ятою після прострілу з правого флангу. У другому таймі господарі грали від оборони, намагаючись зберегти для себе переможний рахунок. «Швабам» лише вдалося скоротити відставання в зустрічі. На 63-й хвилині точним дальнім ударом відзначився Соса. Фінальний свисток зафіксував остаточний рахунок 2:1 на користь «Шальке 04». «кобальтові» продовжують залишатися на останньому місці. Але завдяки перемозі скоротили відстань від 15 рятівного місця на 3 бали.

26.02.2023

«Фрайбург» - «Баєр 04» Леверкузен 1:1 (1:0)

Гріфо (29 хв.) – Азмун (67 хв.)

«Баварія» - «Уніон» 3:0 (3:0)

Шупо – Мотінг (31 хв.), Коман (40 хв.) і Мусіала (45+1 хв.)

Закінчували цей тур два недільні поєдинки. Після перемоги над «Монако» в Лізі Європи, «Баєр 04» проводив гостьовий поєдинок чемпіонату проти «Фрайбурга». Леверкузенці виглядали більш активними і цікавішими за своїх суперників. Але саме «аптекарі» першими пропустили м’яч. За господарів, на 29 хвилині відзначився Гріфо, блискуче виконавши штрафний удар – 1:0. Футболісти «Баєра 04» відповіли серією небезпечних моментів, але «круглий» вперто не йшов у ворота. І все ж на самому екваторі другого тайму леверкузенцям вдалося зрівняти рахунок. Автором голу став нападник Азмун (це його перший гол у сезоні), який зльоту відправив м’яч у сітку воріт. Під кінець гри більше шансів на перемогу мали гості. Уже в компенсований час Шик мав чудовий шанс принести перемогу «Баєру 04», але після його удару із вигідної позиції м’яч потрапив у перекладину воріт – 1:1.

Після цієї нічиї «Фрайбург» залишається на 5 позиції, а леверкузенці – на 11 сходинці.

Завершувався 22-й тур першої Бундесліги центральним поєдинком у Мюнхені. Нажаль, ця гра не стала боєм двох лідерів. «Баварія» повністю переграла свої суперників, вирішивши долю матчу ще у першому таймі. Гості змогли протриматися перші півгодини, ну а потім – здалися. «Червоні» забили три м’ячі столичній команді за 15 хвилин до кінця першого тайму. Спочатку, на 31-й хвилині відзначився Шупо-Мотінг, який замкнув подачу від Комана, головою. Через 9 хвилин вже сам Коман подвоїв перевагу– 2:0. Перед самою перервою третім м’ячем відзначився Мусіала, з передачі Мюллера. У другому таймі «баварці» як мінімум, могли ще двічі забити, але з ударами Девіса та Мюллера справився голкіпер «Уніона» Реннов. Слід зазначити, що у цьому матчі на полі після важкої травми з’явився Мане, але нічим особливим цей форвард не відмітився. Остаточний рахунок зустрічі – 3:0 на користь «Баварії». Мюнхенці разом з дортмундською «Боруссією» ділять перше місце у чемпіонаті. «Уніон» після поразки розташувався за ними.

Бундесліга 2

У другому дивізіоні продовжилася лідерська гонка між «Дармштадтом 98» та «Гамбургом». Саме їх поєдинок став центральним у 22-у турі. Адже «динозаври», маючи 44 бали розташовувалися на другому місці і відставали від «лілій» на 4 очка. У разі перемоги в Дармштадті футболісти із Гамбурга впритул наближалися до першого місця. У свою чергу підопічні Ліберкнехта мали можливість, набравши 3 бали, ще більше відірватися від «динозаврів».

Сама гра була досить динамічною, без затягувань і пауз. Гості з самого початку вирішили зіграти другим номером, даючи змогу господарям продемонструвати свої атакуючі дії. Але першими все ж забили футболісти «Гамбурга», провівши свою яскраву контратаку. На 5-й хвилині відзначився Кенігсдорффер. «Дармштадт 98» кинувся відігруватися і за 40 хвилин до кінця тайму мав досить багато нагод аби не тільки зрівняти, а ще й вийти вперед. Вже на 11-й хвилині чудову нагоду забити мав Хонзак. Атакуючий півзахисник господарів без проблем пройшов по лівому флангу, увійшов до карного майданчика і небезпечно пробив по воротам. М’яч пролетів біля дальньої штанги. На 22-й хвилині Ронштадт, обікравши захисника на підступах до штрафної «Гамбурга», потужно пробив під поперечину, але воротар гостей Фернандес не без проблем впорався з «круглим» і перевів його на кутовий. На 26 хвилині небезпечний розіграш штрафного біля воріт гостей, і знову Хонзак міг забивати, але пролетів повз м’яч. Ще через декілька хвилин чергова спроба забити у «Дармштадта 98», але «круглий» після удару головою Ціммерманна з кутового пролетів біля штанги. Відчувши наближення голу, господарі додали у швидкості, почали ще більше пресенгувати «Гамбург» на їх половині поля. І раз, в один момент, «динозаври» не витримали. На 41 хвилині Холланд обікрав гравця «Гамбурга» в центрі поля і віддав на нападника «Дармштадта 98» Тіца. Той пройшов з м’ячем до штрафного майданчика і зробив шикарний пас на Хонзака. Той пробивав майже по пустим воротам з близької відстані. М’яч, після його удару потрапив у штангу і відскочив на лінію воріт з якої ногою вибив кіпер гостей. Господарі сигналізували судді про взяття воріт, але рефері вирішив, що треба грати, так як «круглий» повністю не пересік лінію.

У другому таймі малюнок гри не змінився. Господарі всіма силами йшли вперед, аби не тільки зрівняти рахунок, а й виграти цей матч. У свою чергу футболісти «Гамбурга» вміло захищалися, демонструючи непогану гру другим номером. І тим не менш, на 82 хвилині «динозаври» пропустили. І що саме цікаво, господарі вдало скористалися зброєю гостей – стрімкою контратакою. Автором голу став Стоїлькович. До кінця гри цифри на табло так і не змінилися – 1:1. Таким чином, обидва суперники так і залишилися при своїх амбіціях і планах.

А ось у Нюрнберзі, сталася досить неординарна подія. Дітер Хеккінг, який працює спортивним директором у місцевому клубі 1.FCN вирішив згадати свої тренерські таланти (нагадаю, що останнім клубом, який він тренував був «Гамбург» у сезоні 2019/2020). Точніше, так трапилося, що він був вимушений згадати, так як «франконці» не так давно звільнили Вайнцирля, після поразки 0:5 від «Гайденгайма» у попередньому турі. І до офіційного затвердження нового наставника команди Феля, саме Хеккінг готував «Нюрнберг» до відповідальної гри («битви за 3 бали») проти «Зандхаузена».

Щодо самого поєдинку, то футболісти Der Club змогли забити. Правда з пенальті за 4 хвилини до кінця матчу (відзначився Дуа). Сама зустріч проходила у рівній боротьбі з невеликою перевагою господарів та їх більшою вдачою.

Завдяки перемозі «Нюрнберг» зміг трохи покращити своє турнірне становище і з 25 балами посідає 12 місце в чемпіонаті другої Бундесліги.

Щодо результатів в інших матчах то вони мають такий вигляд: «Фортуна» Дюссельдорф – «Айнтрахт» Б. 3:1; «Карлсруе» - «Ян Регенсбург» 1:0; «Хольштайн» Кіль – «Падерборн 07» 1:1; «Кайзерслаутерн» - «Гройтер Фюрт» 3:1; «Дармштадт 98» - «Гамбург» 1:1; «Армінія» - «Хайденхайм» 0:1; «Санкт-Паулі» - «Ганза» 1:0; «Ганновер 96» - «Магдебург» 1:2.