Tribuna/Футбол/Блоги/Топ 8 найкращих на мою думку матчів наших Українських команд між собою і в єврокубках. (перша частина)

Автор — Динамо топ
16 липня 2022, 17:20
2

8 місце: "Динамо" Київ 9:1 "Металург" Донецьк

"Динамо" в Києві перемогло донецький "Металург" з рахунком 9:1, повідомляє УНН.

Для киян Юнес Беланда оформив хет-трик на 48,71-й та 74-й хвилинах матчу. Андрій Ярмоленко також забив дужку в грі на 21-й і 64-й хвилинах матчу. Ленс також забив на 62-й хвилині гри. Аруна також забив гол на 67-й хвилині матчу. А крапку в матчі з його голом поставив Мбокані на 89-й хвилині матчу. Тож кияни показали, що нарешті виходять з кризи, про яку говорили багато українських ЗМІ.

Матч розпочався з атак "Металурга". Київське "Динамо" спочатку грало на контратаках, а потім уже перейшло у наступ на ворота Бандури. Активним у складі киян був Ленс та Мбокані попереду.

Киянам значно не вистачало у захисті Євгена Хачеріді. А у ворота "Динамо Київ" знову став Олександр Шовковський після значної перерви. Арбітр не поставив пенальті у ворота "Металурга" після гри рукою його захисника у штрафному майданчику донецького клубу. Донецький "Металург" догравав матч у меншості. Дениса Гоалйдо було видалено за фол останньої надії. Рахунок відкрив Андрій Ярмоленко зі штрафного на 21 хвилині матчу. Далі київське "Динамо" продовжувало тиснути на ворота донецького "Металурга". Джермен Ленс забив другий гол на 27-й хвилині після точної передачі Мбокані. Жорже Лазич на 40 хвилині рахунок скоротив і подарував нервову кінцівку. І першого тайму, і всього матчу.

Перший тайм закінчився з рахунком 2:1 на користь "Динамо". У другому таймі київське "Динамо" продовжило атакувати ворота донецького "Металурга". Юнес Баланда забив на 48

хвилині матчу. І зняв практично всі питання щодо переможця цього цікавого матчу у Києві.

Мбокані не забив у порожні ворота після передачі свого партнера. Ленс потужно пробивав по воротах "Металурга", але Бандура цей удар парирував. Джермен Ленс забив четвертий гол за київське "Динамо" на 62-й хвилині. Андрій Єрмоленко забив ще один гол на 64 хвилині матчу. Аруна забиває ще один гол зі штрафного на 67 хвилині матчу. Юнес Беланда забиває сьомий гол у цьому матчі на 71 хвилині. Юнес Беланда забиває восьмий гол на 74 хвилині матчу після передачі Олега Гусєва. Донецький "Металург" притис киян до воріт, але не реалізував моменти. Мбокані забив дев'ятий гол у ворота донецького "Металурга" на 89 хвилині. Матч так і закінчився з рахунком 9:1 на користь "Динамо".

7 місце: "Шахтар" 2:1 "Челсі"

На голи Тейшейри та Фернандіньо, "аристократи" відповіли точним ударом Оскара.

Донецький "Шахтар" переміг лондонський "Челсі" з рахунком 2:1 у 3-му турі Ліги чемпіонів.

Вже на 3-й хвилині Алекс Тейшейра відкрив рахунок у зустрічі (ВІДЕО). А на початку другого тайму Фернандіньо подвоїв перевагу "гірників" (ВІДЕО).

Лондонцям вдалося відквитати один м'яч - на 88-й хвилині Оскар таки пробив Андрія П'ятова (ВІДЕО).

Таким чином, підопічні Мірчі Луческу довели, що навіть клубному чемпіону Європи не по зубах! Після цієї звитяги, гірники одноосібно очолили групу Е - у "Шахтаря" сім очок. "Челсі" з чотирма - на другому місці.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ. Груповий турнір

Група Е. 3 тур

Донецьк. "Донбас-Арена"Головний арбітр: Дамір Скоміна

ШАХТАР Донецьк. Україна - ЧЕЛСІ, Лондон, Англія - 2:1

6 місце: "Карпати" 1:1 "Галатасарай"

Тяжкий та насичений єврокубковий вечір завершував матч у Львові, в якому всій Україні довелося пережити стан до інфаркту до шаленої радості. Честь і хвала «Карпатам», що у футболістів вистачило мужності та характеру тріумфально завершити шалено важкий матч. Погодьтеся, що такими крейзі-переможними голами на останніх хвилинах наші клуби нас радують не так часто.

Динамічному першому тайму матчу-відповіді можна було б поставити знак оклику, але за однієї умови – якби він порадував реальними небезпечними моментами біля воріт Тлумака і Уфука Джейлана. Гості дуже активно розпочали гру, нагнітаючи ситуацію біля воріт львів'ян, активно працювали фланги, але оборонці господарів, які уважно грали, припиняли як спроби флангових прострілів, так і ударів з-за меж штрафного майданчика.

Впевнено відстоявши свої ворота протягом 15-ти хвилин, «Карпати» досить швидко відтиснули суперника в середину поля, і вже настала черга обороні турецької команди демонструвати своє вміння. Основна загроза воротам Уфука могла виникнути після стандартів, а точніше кутових, але щоразу дуже вдало діяв голкіпер, а тоді, коли йому не вдавалося діставатися м'яча, захисники одразу опинялися в потрібному місці і виносили м'яч подалі від своїх воріт.

Кінцівка тайму залишилася за «Галатасараєм», але для того, щоб Тлумак почав активно розпочинати гру, справа не дійшла. А ось зайва нервозність Арда Турана після суперечок із бічним арбітром коштувала йому жовтої картки.

Початок другого тайму не змінив на полі зовсім нічого. Більше м'ячем

володіли гості, переважно прагнули пробитися до воріт через правий фланг, де був активний Алі Туран. У «Карпат» висунутий далеко вперед Сергій Кузнєцов змушений був поодинці боротися із захисниками в спробах зачепитися за м'яч, але марно – в єдиноборствах сильнішими були турки.

На 60-й хвилині Тлумаку таки довелося розпочати гру. Після флангового прострілу Бариш у дотик пробивав у кут воріт, і хоча удару акцентованим не вийшов, голкіпер «Карпат» перестрахувався і перевів м'яч на кутовий.

«Карпати» гідно відповіли трохи згодом кутовим та небезпечним ударом Кузнєцова головою, після якого захисник виніс м'яч із лінії воріт. А невдовзі форварду львів'ян довелося не з власної волі покинути поле. У боротьбі з Алі Тураном Сергій ногою трохи вдарив турка по лобі, але той виявився чудовим актором, зобразивши практично смертельну травму голови. Арбітр на цей спектакль повівся, і відправив Кузнєцова в роздягальню.

Те, що «Карпати» грають у меншості, стало помітним лише в останні хвилини зустрічі, коли львів'яни тримали оборону на морально-вольових. А поки що були сили, Зенєв міг вивести свою команду вперед. Але, увійшовши до штрафного майданчика, зволікав, і пробити йому вже не дали.

Розв'язка матчу вийшла гідною Голлівуду. Щойно пішов доданий час, як турки вийшли вперед. Тубич послизнувся в спробі перервати довгу передачу, Айдин Йилмаз безперешкодно вийшов віч-на-віч з Тлумаком, і спокійно того переграв.

Але свято на турецькій вулиці не відбулося. «Карпати» знайшли сили на останній штурм. Ігор Худоб'як, просто розумничка, до кінця поборовся за м'яч і видав таку передачу Артему Федецькому, що не забити було просто неможливо. Те, що після бурхливого святкування Федецький побачив перед собою другу жовту картку, вже не мало жодного значення – часу у «Галатасараю» залишалося лише на те, щоб розвести з центру поля.

Браво, "Карпати"! Ліга Європи для Львова продовжується!

Ростислав ОРЕХОВ

"Карпати" - "Галатасарай" - 1:1

Артем Федецький, 90+4 – Айдин Йилмаз, 90+1.

"Карпати": Олег Голодюк (Олександр Гурулі, 42), Андрій Ткачук, Андрій Тлумак, Артем Федецький, Сергій Зенев (Вільям Батиста, 89), Данило Авелар, Іван Мілошевич, Ігор Я. Худоб'як, Денис Кожанов (Михайло Кополовець, 79) , Неманія Тубич, Сергій Кузнєцов

"Галатасарай": Мустафа Сарп (Айдин Йилмаз, 74), Айхан Акман, Арда Туран, Бариш Азбек, Сердар Озкан (Лорик Цана, 49), Лукас Нілл, Мілан Барош, Сервет Четін, Уфук Джейлан, Хакан Балта, Алі Туран (Емре Чолак, 82)

Жовті картки:Артем Федецький, 3. – Хакан Балта, 38. Арда Туран, 41. Сервет Четін, 74. Алі Туран, 75.

Червоні картки:– Сергій Кузнєцов, 72, Артем Федецький, 94

5 місце: "Зоря" 5:0 "Чорноморець"

У поєдинку сьомого туру Прем'єр-ліги луганська "Зоря" розгромила одеський "Чорноморець". За два тайми у ворота "моряків" влетіло п'ять м'ячів. Одесити залишаються найгіршою командою ліги, а луганці потихеньку піднімаються з дна турнірної таблиці. "Зоря" – "Чорноморець" – 5:0

Голи: Іурі (2, 9), Гречишкін (26, пін.), Гордієнко (40), Караваєв (82)

4 місце: "Дніпро" 1:0 "Наполі"

Мрії здійснюються не лише у "Газпрома". Героям Слава!

"Дніпро" творить історію. Слідом за феєричним виходом в півфінал Ліги Європи дніпрянам підкорюється ще один щабель, який є своєрідним Рубіконом, таким собі хвилерізом знаменитих від славетних. Запам'ятаймо цей день, коли радість на всіх одна. Слава Україні! Героям Слава!

…Рівно сорок років тому, в уже дуже далекому 1975-му, київські динамівці переможно зіграли в фіналі Кубка володарів кубків. Дніпропетровський "Дніпро" мав усі шанси святковим салютом віншувати ту вікопомну подію, заодно написавши й власну історію, про яку колись згадуватимуть через покоління. Я безмежно щасливий, що "Дніпру" це вдалося. Моє серце б'ється в унісон із серцями мільйонів українців. "Мила моя, вставай!". Час радіти. Ми це змогли! Браво, "Дніпро"! Браво, Маркевич! Браво, Україна! Героям Слава!

3 місце: "Металіст" 4:0 "Сошо"

"Металіст" розгромив "Сошо" з рахунком 4:0 і вийшов у груповий раунд Ліги Європи26.08.2011, 08:18

Харківський "Металіст" 25 серпня у матчі раунду плей-офф футбольної Ліги Європи на виїзді обіграв ФК "Сошо" (Франція) з рахунком 4:0. Голи забили: Соса (6-а хв.), Крістальдо (11-а та 40-а) і Тайсон (49-а).

На післяматчевій прес-конференції головний тренер "Металіста" Мирон Маркевич зазначив: "Є такі матчі, коли в одних виходить все, а в інших нічого. Два швидких гола визначили хід гри. "Сошо" залишається гарною командою, принаймні для мене, команда це довела в Харкові. Цього разу був наш день".

Головний тренер "Сошо" Мехмед Баздаревіч підкреслив: "Так, у нас були великі амбіції, але, на жаль, ми не змогли продемонструвати таку гру, як у першому матчі. Захисту не було, і нам забили чотири м'ячі. Я дуже сподіваюся на те, що ця поразка - випадковість. Адже у нас були успішні матчі до цього. Але в цій грі все вирішилося через 15 хвилин після стартового свистка".

У першому матчі харківський клуб зіграв із французами внічию 0:0. Таким чином, "Металіст" вийшов у груповий раунд Ліги Європи.

2 місце: "Карабах" 0:1 "Ворскла"

У четвер, 25 жовтня, в рамках третього туру групового раунду Ліги Європи «Карабах» приймав «Ворсклу». Матч відбувся у Баку на Олімпійському стадіоні. У тому матчі Полтавська команда перемогла з мінімальним рахунком 0:1.

1 місце: "Шахтар" 2:1 "Вердер"

Ми будували, будували і, нарешті, збудували, то слідом за героями старого мультика можуть сказати всі, хто зводив цей «Шахтар» – гравці, тренери, уболівальники і, звичайно, президент клубу. Створений Рінатом Ахметовим супер-Шахтар давно заслуговував на щось таке, але весь час щось заважало, не вистачало досвіду, просто не щастило, якісь безглузді помилки ставали на шляху «гірників». Але все це колись мало відступити, а той, хто шукає – знайти. І «Шахтар» знайшов свою гру, а згодом і здобув свою першу велику перемогу. Кубок УЄФА – це дуже велика перемога, у цьому не може бути жодних сумнівів. Браво, «Шахтар», браво та дякую!

Перед фіналом було чимало впевненості у перемозі нашої команди – і «Шахтар» набрав достатній хід, і «Вердер» зараз не такий грізний, плюс мав серйозні проблеми зі складом. Було навіть страшнувато зрештою за сам фінал, бо самовпевненість нікому не допомагає, як і спроби відсвяткувати перемогу до її досягнення. Але все-таки ми чекали на перемогу не дарма і її дійсно не могло не бути. Так вже зазвичай буває з командами з наших країв (вважаючи весь пострадянський простір), що якщо наш клуб пройшов весь цей довгий шлях до єврокубкового фіналу, то там уже буде перемога (тільки московське «Динамо» у першому фіналі програло, а потім лише зі щитом поверталися київські динамівці, тбіліські, ЦСКА, Зеніт і тепер «Шахтар»). Багато в чому це пояснюється тим, що найважчі стадії для нас – зимово-весняні. Ну і що далі по турнірній сітці, то сильнішими ми стаємо – це природно.

У той же час, німці залишаються німцями, навіть із проблемами та різними труднощами. Невдалий сезон «Вердера» у чемпіонаті країни лише додавав йому енергії в єврокубках, зрештою, саме бременці вибили з турніру сам «Мілан», та й із «Гамбургом» у півфіналі вони показали чудеса бойового духу. У цьому «Вердері» грає досить тих самих представників німецького характеру, які навіть на останній хвилині можуть вирвати перемогу (англійці склали про

цьому чимало приказок, квінтесенцією яких залишається вираз Гарі Лінекера – у футбол грають 22 особи, а перемагають німці). І сьогодні бременці довели справедливість цього ще раз. Тому все й вийшло так непросто.

Мірча Луческу вирішив зіграти в атакуючий футбол у фіналі (чи не вперше у Кубку УЄФА). Ні, звичайно, у старті не вийшло два форварди, але класичним опорником був один Маріуш Левандовський. Хюбшман грати не міг, але в основі ми очікували побачити Дуля, а не Вілліана. Безперечно, Фернандіньо повинен був допомагати, але бразилець все ж таки більше по творенню і напевно Луческу насамперед розраховував на креатив від бразильської п'ятірки. Загалом, Мірча хотів виграти цей фінал красиво і його можна лише підтримати у цьому прагненні (особливо після вдалої реалізації плану).

«Вердер» взагалі славиться своєю схильністю до яскравого атакуючого футболу, але це коли на полі є Дієго. Без цього прекрасного майстра, без Алмейди (та й з іншими проблемами) бременці мали грати другим номером. При цьому дірку в центрі оборони зайняв Предль, а Налдо та Бауманн вийшли не до кінця здоровими. Але їх міняти вже було б нікому.

Перші хвилини стали підтвердженням сказаного. Справді, «Шахтар» заволодів ініціативою і досить агресивно провів уперед, практично притискаючи (іноді) супротивника до штрафного майданчика. Небезпечно проривалися наші футболісти правим флангом (там і Ілсіньо, і Срна), пройшло кілька непоганих атак, які увінчав перший гольовий момент. Жадсон зробив класний пас Луїсу Адріано, який притаївся біля підніжжя штрафного майданчика. Поза грою не було, але бразилець пробив якось поспішно, ніби страх офсайду вплинув на цей удар. У результаті м'яч пройшов поряд зі штангою, хоча цілком можна було виводити «Шахтар» уперед.

Потім огризнувся «Вердер» і відразу стало зрозуміло, що ця прогулянка буде будь-якою, але не легкою. Хворий Бауманн після знижки партнера бив з-за меж штрафного майданчика – невдало, але позиція була гольовою.

На цьому бременці не зупинилися і продовжували користуватися нестачею руйнівників у складі «Шахтаря» (тим більше, що Левандовський донедавна був у нас запасним руйнівником). Озіл дуже небезпечно вривався до штрафного майданчика, обіграв Чигринського, але Кучер встиг підстрахувати. Потім проходив небезпечний пас на Піцарро у штрафний майданчик, але Клаудіо сфолив (як він і робитиме весь матч – добре, що це бачили судді).

Таким досить веселим, хоч і нервово пройшла половина тайму, а потім ми забили. Свій другий момент Луїс Адріано реалізував просто блискуче, за що заслужив повну реабілітацію в очах деяких надмірно прискіпливих.

уболівальників. Після пасу з глибини поля м'яч вдало пройшов Вілліана, Предль про щось замислився і Луїс Адріано пірнув у вільний простір, а потім ефектно підсік м'яч над воротарем, десь в районі його правого вуха. Візе встиг зробити муховідганяючий рух рукою, але він був марним. М'яч влітає в сітку і ми всі віддаємось заслуженій радості.

На її хвилі «гірники» проводять кілька різких контратак (тепер є всі передумови для них) і двічі на лівому фланзі на удар виходять Луїс Адріано та Вілліан. Обидва прибирають під себе і б'ють, але не найкращим чином. Один вищий, другий нескладно для воротаря.

А тим часом гра ще далеко не зроблено. Якихсь 10 хвилин і Вердер зрівнює рахунок. Дивний штрафний прямо по центру, Налдо б'є повз стінку (не в кут), а П'ятов допускає промах, один з, на жаль, поки що регулярних у його кар'єрі. Від рук нашого воротаря м'яч відлітає не на кутовий, не над поперечиною, а точно у куточок. Може, це й не те, що трапилося у донецькій грі з «Барсою», але теж мало приємного. А з огляду на фінальність матчу… Найсумніше, що цей гол міг вибити П'ятова з колії, що й показав один із наступних епізодів, коли він пішов на вихід і не дійшов, а Піцарро ледь не забив головою. Просто не влучив із кількох метрів. Як би ми відігравались у другому таймі – страшно і не хочеться думати (вже, на щастя, і не треба).

Втім, атаки «Вердера» були все ж таки не таким частим явищем і кінець тайму пройшов уже під солідною перевагою «гірників». Відмінний удар завдав Левандовський - Візе витяг м'яч із нижнього кута. Небезпечно прострілював Вілліан із правого флангу. Загалом нагадали противнику про свій атакуючий потенціал.

Цим же зайнялися і відразу після свистка на другий тайм. Був солідний тиск протягом перших 15 хвилин після перерви – штрафні пробивали Срна та Жадсон (кут – Візе зреагував), Фернандіньо небезпечно пробив через штрафний майданчик, а Луїс Адріано мало не дотягнувся до прострілу. Щоправда, і «Вердеру» було чим відповісти. Розенберг отримав можливість для удару з-за меж штрафного майданчика – у захисника. Озіл бив приблизно з такої ж зручної позиції - повз.

Друга половина тайму вийшла менш цікавою, сили почали закінчуватися в обох команд. Наша команда мала кілька гострих ситуацій за участю Адріано у штрафному майданчику, Жадсон пробив з лінії штрафного майданчика – Візе взяв м'яч. «Вердер» мав один, але гольовий шанс. Після навісу зі штрафного (стандарти та навіси залишалися основною зброєю німців) Піцарро хитро підрізав м'яч головою – цього разу П'ятов чудово зіграв та відбив м'яч. Щоправда, Хант мчав на добивання, але тут уже не схибив Кучер. Якби в цьому моменті, за 12 хвилин до кінця ми пропустили - знову ж таки, страшні й непотрібні думки. Все скінчилося добре - це якщо ви не дивилися гру і рахунок у заголовку не помітили, а тому цікавитеся.

На щастя, у додатковий час у нашої команди все ж таки відкрилося друге дихання. Все ж таки додав швидкості та агресії Гладкий, нехай і не завжди приймаючи вдалі рішення. Ніс ним наша атака стала свіжішою, а «Вердер» ставав дедалі повільнішим. Практично весь перший екстра-тайм ми атакували, а найголовніше забили. Гладкий потрапив у захисника, хитрий удар Срни парирував Візі (перед собою), а третя спроба вдалася на всі сто. Срна чітко вивернув з правого флангу м'яч Жадсону, який набігав у штрафний майданчик, який відразу пробив низом. Візі дістав м'яч, але, як і П'ятов у першому таймі, не завадив йому влучити у ворота. Від руки воротаря м'яч застрибав-покотився і таки перетнув лінію воріт у самому їхньому кутку.

Але миттєвої смерті давно немає і треба ще дограти до кінця овертайм. А майже одразу ж бременці ледь не зрівняли рахунок. Знову не без помилки П'ятова на виході, проте Андрій реагує на добивання Піцарро – це було дуже небезпечно. Зате ми могли забивати ще до міні-перерви. Вілліан перекидав м'яч через Візу, але не влучив.

Останній тайм гри – загальна втома, гра на жилах, дика перевитрата уболівальницьких нервових клітин. "Вердер" вішає м'яч вперед при першій

можливості, чітко бачачи свою перевагу у повітрі. Зовсім без загрози нашим воротам, звісно, ​​не обійшлося. Дали пробити Озілу з лінії штрафного майданчика – добре, що знову не вийшло. Ціоліс пробив поруч із метою. Ну і останній епізод реальної небезпеки і дуже страшний на вигляд (якщо ви, наприклад, дивилися в якомусь галасливому місці, де коментаторів не чути, зате всі вже п'яні). Після знижки Предля Піцарро повністю придушив морально і фізично Чигринського, м'яч у воротах, але, звичайно, форвард «Вердера» перед цим порушив правила. До речі, Піцарро і до цього забивав, проте завершуючи давно вже перервану лайнсменом атаку.

Загалом весь цей четвертий таймік ми чекали свистка і ми його дочекалися, як дочекалися свого «Шахтаря» і свого тріумфу всі ті, хто будував цю команду. Це і їхнє свято, і наше, уболівальників. Так і має бути зі справжнім подарунком, він радує і дарувальника, і одержувача. Вітаю всіх із першим українським Кубком УЄФА, вітаю місто Донецьк із першим єврокубковим тріумфом. Почин є, як кажуть, тепер підуть один за одним.