Tribuna/Футбол/Блоги/Гольова перестрілка, та ефект дежавю: як завершився перший матч на оновленому Чорноморці?

31 травня, 14:33

Примітки: цей пост мав вийти раніше, але через велику завантаженість  його довелося опублікувати пізніше.

На дворі був 2011 рік. Тоді в рамках 17 туру УПЛ Чорноморець приймав у себе вдома львівські Карпати, які у тому сезоні до речі грали у Лізі Європи, на оновленому стадіоні «Чорноморець». Гра проходила 19 листопада 2011 року, як раз за день до мого дня народження. Звичайно, було велике бажання піти на стадіон і одночасно підтримати команду, і зробити собі подарунок. Але довелося дивитися футбол по телевізору.

Символічним до речі є той факт, що саме перший чемпіонат незалежної України відкривав матч саме Чорноморця та Карпат. Минуло майже 20 років, і історія майже повторюється. Тоді команди зіграли 2:2. У одеситів відзначилися Юрій Сак і Андрій Телесненко, у львів’ян — Анатолій Мущинка і Роман Толочко.

У цій грі обидва тренери кинули склади, максимально наближені до бойових. Хіба у Чорноморця не зміг взяти участь Лучіан Бурдужан.

На старті гри ініціативу захопили господарі поля, які прагнули здобути перемогу на домашній арені. І впродовж тайму більше «моряки» володіли ініціативою на полі, але чогось не вистачало для того, щоб забити. Біля телевізору, я вже ледь стримував емоції, і казав «ну скільки вже можна»? І наприкінці першого тайму зусиллями Балашова і бразильського нападника Джиммі Франса, який перед самим епізодом вийшов на заміну, Чорноморець отримав право не пенальті. Звичайно радості в мене не було меж, і тоді я думав, що пенальті, то 100% гол (згодом я почав змінювати думку щодо цього). І от ця мить, розбіг, удар… І гол. 1:0. Одесити повели у рахунку. Символічно, що перший гол на новому стадіоні забив одесит Віталій Балашов, хоч і з пенальті. І через кілька хвилин завершився перший тайм. В голові ще була радість, що цю гру можна виграти, однак не думав, що в кінці грі у мене зміниться настрій.

У другому таймі вже Карпати взяли гору в атакувальній фазі, і кіперу одеситів Дмитру Безотосному раз пора доводилося рятувати команду. І це виходило до 65 хвилини, але проти удару Батісти він вже був безсилий 1:1.

Тільки-но Карпати зрівняли рахунок, так одразу ж Балашов міг робити дубль, і я вже бачу, як хавбек обігрує воротаря, і залишається лише влучити у порожні ворота. Але м’яч пройшов у кількох сантиметрах від стійки. «Ну як же так?» — знову запитав я в себе.

У решті ігрового часу здавалося, що хто перший заб’є, той і виграє. І забив Чорноморець. Після штрафного удару у виконанні Фонтанелло, м’яч відскочив до Джиммі Франса, який переграв Тлумака. 2:1. Я знову зрадів. Але через 3 хвилини мою радість обірвав гол Артема Федецького, який через три з половиною роки гратиме за Дніпро у фіналі Ліги Європи. 2:2. Дуже схоже на результат двадцятирічної давнини.

І от пролунав фінальний свисток. Гра завершилася з рахунком 2:2, так само, як і був відкритий перший Чемпіонат України з футболу. Звичайно я був незадоволений результатом, бо в той час думав, що головне це перемога. Але якщо брати саме гру вже у віці 20 років, то для вболівальників, що були на стадіоні, та і для тих, хто не зміг побачити гру наживо все ж можна сказати, що обидві команди створили свято для глядачів, та подарували цілу купу емоцій.