Tribuna/Футбол/Блоги/1967 рік, «Селтік» — «Динамо». Історична перемога киян над володарем Кубка європейських чемпіонів 🔥

Автор — fan1674761907388342991
17 березня 2023, 17:34

Одна з перших гучних перемог київського клубу на міжнародній арені.

20 вересня 1967 року «Динамо» зустрілося із «Селтіком», тоді чинним володарем Кубка європейських чемпіонів сезону 1966/1967 років.

Матч 1/16 фіналу проходив у Глазго, Шотландія. На стадіоні «Паркхед» був майже аншлаг на матч прийшло 58 223 глядачів (місткість — 60 000).

Кияни своєю сенсаційною перемогою у Глазго над чинним володарем Кубка європейських чемпіонів поставили всю футбольну Європу на вуха. Вперше у своїй історії.

Футболісти «Селтіка» за наймогутнішої підтримки переповненого «Паркхеду» зі стартовим свистком повели шалені атаки на ворота киян. Але тут відразу слідує швидка контратака, точний удар і 1:0 — кияни попереду, на 3 хвилині матчу Пузач забивав. Господарі поля трошки оторопіли, але все ж таки швидко прийшли до тями, обтрусилися і знову взялися за своє. Але час минав, шотландці все атакували, а рахунок на табло не змінювався аж до 43 хвилини матчу, коли пройшла чергова контратака української команди, і Бишовець своїм точним ударом вразив ворота.

У середині другого тайму «Селтік» все ж таки на 61 хвилині матчу завдяки Ленноксу рахунок скоротив і безперервно атакував аж до фінального свистка. Динамівці вистояли, утримали переможний рахунок. У підсумку — 2:1 на користь «Динамо». Увесь світ в шоці.