Tribuna/Футбол/Блоги/Що зробив Грем Поттер, щоб змусити тих, хто сумнівається, замовкнути? Огляд матчу з Лестером

12 березня 2023, 20:07
16

Після перемоги над «Лестер Сіті» з рахунком 3:1 у суботу, «Челсі» має три перемоги поспіль. Опівдні на стадіоні «Кінг Пауер» «лисиці», що знаходяться під загрозою вильоту, знали, що вони мають можливість наздогнати «синіх».

На початку гра була досить рівною, але «Челсі» вийшов вперед завдяки рішучому залпу Бена Чілуелла. Колишнього лівого захисника «Лестера», якого очікувано освистували при кожному дотику, тому він подбав про те, щоб уболівальники «лисиць» знали все про його гол під час святкування.

Цей гол став останньою ознакою того, що Чілуелл повертається до своїх найкращих показників після спекотного часу з травмами за останні пару сезонів. Гравець збірної Англії був чудовий в останніх трьох іграх і показав, можливо, найкращу гру з усіх трьох матчів.

Однак, коли Патсон Дака скористався сумнівною грою Жоао Фелікса на своїй половині поля, деякі вболівальники «Челсі» могли промайнути знайоме «о, поїхали!». «Лестер» оговтався після свого гола, та гра змінилась.

У попередніх перемогах «Челсі» над «Лідсом» та «Боруссією» жодна з цих команд не забивала. Тому коли «Лестер» забив, «Челсі» зіткнулися з труднощами, відмінними від тих, до яких вони звикли у двох попередніх матчах. Підопічним Поттера довелося захищатися і грати в розумний футбол, щоб перемогти.

Тому коли «Челсі» витримав початковий штурм «Лестера» відразу після того, як зрівняв рахунок, стало зрозуміло, що «синім» потрібно ризикувати. Момент чистої магії від Енцо Фернандеса незадовго до свистка на перерву застав Кая Хаверца, який пробив із «залпу» та «сині» вийшли вперед.

Лише на 78-й хвилині ми побачили ще один гол. Матео Ковачич пробив м'яч повз Денні Уорда, що принесло «Челсі» максимальну кількість очок. Якщо ви забули, Ковачич був там, щоб нагадати всім, що він не забиває звичайних голів.

І нічого звичайного у виступі хорвата того дня не було. Граючи разом із Фернандесом, як це було у всіх трьох перемогах «Челсі» минулого тижня, ці двоє продемонстрували реальні ознаки того, що їхнє партнерство переросло на щось справді особливе.

Вони такі різні гравці, але водночас дуже добре роблять багато схожих речей. Ковачич, мабуть, більше грає з м'ячем, а Енцо, як сказав Поттер після гри, бачить усе довкола себе.

У першому таймі їм було важко змусити Джеймса Меддісона «замовкнути». Меддісон, який, безперечно, є одним із найсильніших атакуючих гравців «Лестера», багато рухається, намагаючись знайти вільне місце, так що його можна було побачити тим, хто біжить в будь-який бік з м'ячем, і одним із завдань Ковачича та Фернандеса було стежити за ним.

Це часто залишало дует півзахисту досить далеко один від одного і, отже, залишало між ними великий розрив, щоб «Лестер» міг знайти місце. Це була проблема для Поттера, і головний тренер «Челсі» вирішив її у перерві, випустивши додаткового півзахисника в особі Конора Галлахера замінивши нападника в особі Фелікса.

«Чисто тактично, я хотів використати додаткового півзахисника», - сказав Поттер журналістам, коли його запитали, чи була у Фелікса травма, коли він покинув гру в перерві. «Я відчував, що нам потрібен хтось, хто може вигравати м'яч, інший профіль, і я думаю, що Конор був фантастичним, коли він вийшов».

«Лестер» постійно вигравав битву в півзахисті в першому таймі, але Галлахер став ідеальною заміною, та багато хто засумнівався, коли про це було оголошено незадовго до початку другого тайму. Саме ця тактична обізнаність принесла йому стільки оплесків у «Брайтоні» і подібні речі змушують вас пам'ятати, що він дуже обдарований тренер із чітким розумінням гри.

Галахер вийшов і виступив дуже добре. У ньому не було нічого яскравого, як ми, можливо, асоціюємо з Фернандесом, але він був професійним, суворим, точним і саме тим, що потрібно «Челсі», щоб дограти гру.

Дует Енцо та Ковачича — це те, що ми ще побачимо до кінця кампанії, у цьому немає жодних сумнівів. Але іноді його переграють, такою є реальність команд, які грають у півзахисті з трьома гравцями.

Поттер відреагував чудово, швидко, і ця невелика поправка у перерві, можливо, стала одним із визначальних елементів у завзятій грі.

Більше цікавого на нашому телеграмм каналі: Мудрик | The Blues

Джерело: football.london