Автор — Scousers terevenki
11 березня 2023, 22:22
1

Теперішня команда Клоппа найкращий приклад, як швидко і сильно все може змінюватись в Прем'єр лізі.

Місяць тому червоні програли «Вулвергемптону» 0:3, а тренер зіткнувся із найбільшою кризою за період своєї роботи в «Ліверпулі». Далі була серія з п"яти поєдинків без пропущених голів, а команда набрала 13 із 15 можливих очок, все це допомогло наблизитись до зони ЛЧ.

Якщо протягом своїх перших шести матчах Коді Гакпо не зміг відзначитись навіть дебютним голом, то за останній місяць він забивав чотири рази протягом 316 зіграних хвилин (по одному за 79 хвилин).

Клопп знає як купляти гравця з однією амплуа, та помічати, як його можна адаптувати до чогось нового яке б відповідало його тактиці. Джині Вейналдум здебільшого до переходу з «Ньюкасла» грав на фланзі, Трент взагалі грав в академії півзахисника.

Гакпо все частіше почали використовувати саме в центрі, а не на лівому фланзі, де він забив 13 голів та віддав 17 результативних передач граючи в «ПСВ» протягом першої половини сезону. Після періоду адаптації і тактичних навчань, на нього чекає новий виклик в команді - «хибна дев'ятка» Клоппа, про що свідчать його сенсорні карти нижче.

Протягом перших шести матчах найбільша концентрація його дотиків була на лівому фланзі команди. В наступних шести матчах Коді найбільше торкається м'яча на центральних позиціях, що призвело до забитих мячів.

Персонал команди вважає, що час, який він проводить на тренувальному полі та в кімнаті відеоаналізу, приносить багато плодів. Допомагає і те, що Гакпо швидко навчається читати гру. Оскільки, перед переїздом в «Ліверпуль» він працював з компанією Tactalyse. Їх місія проста: за допомогою відеокліпів гравець отримує розширений індивідуальний аналіз, який команда просто не може надати - створення та використання простору.

Tactalyse це голландська компанія, заснована колишнім вчителем фізкультури Лораном Врилінком. Саме з ним Коді співпрацює вже рік, а їх заняття відбуваються щотижня. Вони переглядають сотні відеороликів із готовими тактичними рішеннями під час ігор, щоб допомогти покращити показники гольових передач та створених моментів. В топ клубах всі дивляться на ці цифри.

Вірджіл ван Дейк є джерелом великої підтримки для Гакпо в Ліверпулі. Вони живуть неподалік один від одного в Чеширі. Також сімя Гакпо його часто відвідує: батько Джонні грав у футбол за збірну Того, а мати Анк чемпіонка Нідерландів з регбі. Брати Сідні та Дуук переконані, що братові, який виріс, обожнюючи Ібрагіма Афелая, судилося досягти футбольних вершин.

Юрген Клопп захоплюється його універсальністю, і це, безумовно, було очевидним. Проти «Юнайтед» було помітно, що саме Гакпо найкраще підходить для того, щоб грати в центрі: пов'язувати гру та виконувати роль, яку так довго виконував Боббі Фірміно.

Вже на 14-тій хвилині в матчі з МЮ Гакпо «зіграв Боббі», коли він уперше пресингував Далота та заблокував його спробу віддати пас назад.

На мяч, який відскочив накинувся Ентоні, а Гакпо був частиною пресингу із трьох людей, і зміг відвоював м'яч назад.

Далі він віддав простий пас на Гендерсона, перш ніж помітив, де знаходиться вільний простір, і перемістився до нього, щоб отримати зворотний пас...

..це дозволило йому вибігти вперед, на звільнившийся простір...

Повертати контроль над м'ячем і знаходити вільні зони — ось де Гакпо зіграв Фірміно проявивши себе з найкращої сторони. Бути «дев'яткою» в «Ліверпулі» — це більше, ніж просто забивати голи, це також і впевненість у отриманні пасу в будь-якій ситуації. Дуже важливим є і вміння контролювати м'яч.

В матчі з «Манчестер Юнайтед» перший дотик Гакпо став вирішальним для другого голу, що дозволило йому вибігти вперед.

Коді терплячий гравець, не віддав пас на Салаха відразу, а скоріше дочекався, поки звільниться лінія для передачі, щоб ідеальним пасом вивести свого товариша по команді в атаку.

Далі він продемонстрував своє бажання забивати голи, підтримавши розвиток атаки команди. У той час як Енфілд спостерігав за подвигами Лісандро Мартінеса проти Салаха, Гакпо безперешкодно опинився в штрафній суперника.

Як тільки пас від Алісона отримав Роберсон, Гакпо вже бачив простір між Далотом та Вараном.

Роббо притримав свій пас, а Гакпо був напоготові і зробив забігання за спину Фреда.

Наздогнавши мяч Коді проскочив повз Варана, перш ніж пробити в дальній кут воріт.

Під час їхньої першої розмови Клопп звернув увагу на те, що Коді не згадував теми про "не вихід команди до Ліги чемпіонів".

«Що мені в ньому подобається, так це те, що він, очевидно, хлопець, який не хоче застрибувати в потяг, що біжить. Він хоче його штовхати. Мені це дуже подобається», - сказав Клопп.

«Ліверпуль» знову на рейках та йде своїм ходом, а Гакпо допомагає привести їх у дію.