Tribuna/Футбол/Блоги/Пам’ятні перемоги Челсі в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів

Пам’ятні перемоги Челсі в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів

15 лютого 2023, 19:25

Щоб розігріти ваш апетит до нашого протистояння з дортмундською «Боруссією», ось п’ять найбільш пам’ятних перемог «синіх» у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

Оскільки формат найбільшого клубного турніру Європи востаннє змінювався в сезоні 2003/04, коли другий груповий етап був замінений додатковим раундом плей-офф, «сині» регулярно виступали в останніх 16 сезонах, пропускаючи лише три з останніх 20 сезонів.

І наш показник успіху в цьому раунді був гідним: перемога минулого сезону з загальним рахунком 4-1 над чемпіоном Франції «Ліллем» забезпечила нам вихід до чвертьфіналу в 10-й раз за 16 спроб.

2004/05 – Барселона

В епічній сутичці між лідерами чемпіонату Англії та Іспанії «Челсі» поступався з рахунком 2-1 у першому матчі та не мав дискваліфікованого Дідьє Дрогба після його червоної картки на «Камп Ноу». Однак ми чудово стартували на «Бріджі» та підняли рахунок 4-2 за сумою двох матчів після того, як Ейдур Ґудьонсен, Френк Лемпард і Демієн Дафф забили ворота в перші 19 хвилин, коли перехоплювало дух.

За сім хвилин до перерви Роналдіньо забив гол із пенальті, а потім додав свій другий приголомшливий удар із-за меж штрафного, завдяки чому «Барса» вийшла вперед за голами на виїзді.

У другому таймі не було жодного зриву, оскільки обидві команди були близькі до того, щоб збільшити рахунок, перш ніж Джон Террі піднявся головою у кут Даффа за 15 хвилин до моменту, щоб повернути нам лідерство.

Незважаючи на невпинний тиск з боку каталонців на останніх хвилинах, синя стіна трималася міцно, коли ми йшли до чвертьфіналу після важливої ​​перемоги з загальним рахунком 5-4.

2006/07 – Порту

Здавалося, що «Челсі» переважає після нічиєї 1:1 у Португалії, але ми невдало почали матч у відповідь і відстали. Майбутній орендований «синіх» Рікардо Куарежма на 15-й хвилині уник офсайду і підкинув м'яч під Петра Чеха.

За відсутності Джона Террі «Челсі» виглядав нервовим і роз'єднаним і не становив загрози до початку другого тайму. З крученим ударом Ар'єна Роббена з 25 ярдів не впорався воротар «Порту» Хелдон.

Відновивши впевненість, «сині» домінували з цього моменту та забили переможний гол за 11 хвилин до кінця. Навіс зліва Дрогба на Андрія Шевченка, який головою повернув його в центр штрафної, щоб Міхаель Баллак пробив контрольованим ударом з льоту, закріпивши загальний тріумф 3-2.

2008/09 – Ювентус

Під керівництвом Гуса Хіддінка в якості тимчасового менеджера «сині» переграли італійського гіганта «Ювентус» у важкій боротьбі та дійшли до чвертьфіналу вп’яте за шість сезонів.

Їх перевага 1:0 у першому матчі в Лондоні, завдяки голу Дрогба, була знищена, коли Вінченцо Яквінта пробив повз Петра Чеха після 16 хвилин у Турині, коли господарі почали сильно. Вони погрожували, що пройдуть далі, показавши яскраву гру в перші півгодини.

Але після навали «Ювентуса», «Челсі» завдав удару в перерві через Майкла Ессьєна, який переправив м’яч з близької відстані, незабаром після того, як помилково відмовили у голі, коли судді не помітили удар Дрогба, який перетнув лінію воріт.

Йому потрібно було забити двічі у другому таймі, щоб подолати виїзний гол Ессьєна, тому на 74 хвилині «Юве» відіграв один гол через пенальті Алессандро Дель П’єро, але Дрогба врегулював матч за 7 хвилин до кінця, виконавши низький простріл Джуліано Беллетті та зробив рахунок 3:2.

2011/12 – Наполі

Класичне повернення, яке втілило дух «ніколи не кажи-помри», який підняв «Челсі» наш перший титул у Лізі чемпіонів у 2012 році.

Здавалося, «синім» судилося достроково вилетіти з змагань після того, як нас переграв «Наполі» в поразці з рахунком 3:1 на стадіоні «Сан-Пауло», але під час драматичного та емоційного вечора на «Бріджі» команда Роберто Ді Маттео здобула перемогу.

Чудові удари головами Дрогба та Террі з обох боків у перерві стерли відставання у два м’ячі, але вдалий удар Гокхана Інлера після 55 хвилин означав, що нам знову довелося йти позаду.

Однак господарі вистояли, а Френк Лемпард витримав нерви, щоб пробити пенальті, щоб знову вирівняти ситуацію за 15 хвилин до кінця. Браніслав Іванович забив пам’ятного переможця в додатковий час, щоб повернути шлях до слави в Мюнхені.

2020/21 – Атлетіко Мадрид

Можливо, це було не так драматично, як деякі з наших останніх 16 перемог, але перемога над «Атлетіко Мадрид» із загальним рахунком 3:0 два роки тому була надзвичайно значущим результатом і включала один із найкращих голів клубу на континентальній арені.

Негайний ефект від вишуканого удару Олів’є Жиру, який забезпечив перемогу з рахунком 1:0 у першому матчі, був дещо втраченим, оскільки в Бухаресті не було присутніх уболівальників, щоб дивитися гру, і для скасування початкового рішення поза грою знадобилася довга перевірка VAR. На щастя, офіційні особи все зробили правильно та нагородили француза за приголомшливий удар, який приніс «Челсі» нагороду «Гол сезону».

У той час «Атлетіко» був високим у Ла Лізі і того року виграв чемпіонат Іспанії, але не зміг зламати захист «Челсі» протягом 180 хвилин, оскільки голи Хакіма Зієха та Емерсона у матчі-відповіді в Лондоні підтвердили наш вихід до чвертьфінал.

Більше цікавого на нашому телеграмм каналі: Мудрик | The Blues

Джерело: ChelseaFC