Tribuna/Футбол/Блоги/Львів може зупинити Дніпро-1. Пояснюємо чому

Львів може зупинити Дніпро-1. Пояснюємо чому

29 вересня 2022, 16:46
1

Після тривалої перерви на збірну повертається рідненька УПЛ. Події, які привернуть найбільше уваги, перший матч Вереса на стадіоні в Рівному й поєдинки наших топів: Металіст - Шахтар і Минай - Динамо. Цікавим має бути зустріч Вернидуба із колишньою (Зорею).

РУФ же виділяє ще одну подію, яка може подарувати головну сенсацію. Це матч Львів - Дніпро-1. При перегляді календаря тур чомусь відразу спала думка, що тут можуть перемогти саме господарі, які більшістю справедливо вважаються андердогом в цій парі. Спробували знайти причини того, чому РУФ очікує на сенсацію.

Шалені 2:3

Перше, що спало на думку - шалений матч в Дніпрі, коли Львів, сповнений бразильськими ноунеймами, переміг 3:2. То був п’яти’ тур (як і зараз, прим. авт). сезону 2019/2020 і перша зустріч команд в рамках чемпіонату. До цього був кубок і перемога дніпрян 2:1.

А в серпні 2019 Дніпро-1 дещо неочікувано програвав Львову 0:2. Спочатку був гол Ренана із 20 метрів в пусті ворота після дикої помилки голкіпера Кліщука. (відео із 3:00). То був єдиний удар в ствір за перший тайм від львів’ян. А по перерві непогану комбінацію, яка розпочалася з удару від воріт, завершив Пернамбуко (відео із 7:33)

Дніпряни скоротили завдяки потужному та класному удару Польового з лінії штрафного майданчика (8:50). Зрівняв рахунок Куліш. Ймовірно, зробив він це з положення поза грою Але на тоненького. Ліній у ВАРі тоді не малювали.

Все в матчі вирішив Папа. Не з Петрового:). Папа Гуйє заробив пенальті й другу ЖК для себе. Шина розвів м’яч і голкіпера по різних кутах та приніс перемогу Львову.

СК Дніпро-1 - Львів 2:3 (0:1)

Голи: 0:1 - 34 Ренан, 0:2 - 51 Пернамбуко. 1:2 - 56 Польовий, 2:2 - 67 Куліш, 2:3 - 89 Шина (пен)

Та перемога стала єдиною для Львова в історії протистоянь з СК Дніпро-1. В усіх інших перемагали дніпряни. Жодної нічиєї.

Любов до грандів

Наступне, що згадалося - вміння Львова псувати нерви лідерам українського футболу й відбирати у них очки. Далі просто статистика виступів Львова в УПЛ проти топ-5 команд за підсумками чемпіонату:

*вказуємо команду, її місце та рахунок

• 2008/09

Перемоги: Шахтар (2:0)

Нічиї: Ворскла (5, 0:0), Дніпро (1:1), Металіст (0:0)

• 2018/19

Перемоги: Олександрія (3, 2:1, 1:0)

Нічиї: Зоря (4, 0:0, 0:0), Олександрія (3, 1:1), Шахтар (1, 0:0)

• 2019/20

Перемога: Десна (4, 2:1)

Нічиї: Зоря (3, 0:0), Олександрія (5, 1:1)

• 2020/21

Перемоги: Шахтар (1, 3:2), Ворскла (5, 1:0)

Нічиї: -

• 2021/22

Перемога: Зоря (4, 2:1),

Нічия: Ворскла (5, 1:1)

Улюбленими клубами з топів для здобуття очок для Львова є Шахтар, Зоря, Ворскла та Олександрія. Дніпряни у цьому списку лише раз. Та й то не “-1”, а старий добрий Дніпро.

Фактори збірної та Дулуба

Врахуємо ще й те. що дніпряни будуть більш втомленими. До матчів чемпіонату додаємо єврокубки та матчі збірників, яких у Львова немає.

Не забуваємо про вміння Дулуба ставити гру, особливо захисну. й здобувати результат. Поки Львів в середньому бере очко за матч і пропускає по голу. В атаці справи поки гірші - 3 голи за 4 матчі.

Ще один фактор, який наштовхує на думку про сенсацію. відносна рівність та непередбачуваність поточного чемпіонату. Та й будь-якій серії рано чи пізно настає кінець. То ж цілком ймовірно. що саме Львів стане першим, хто заб’є Дніпру та відбере очки в команди, яка поки лише перемагає.