Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Іспанія – перший фіналіст Євро! Пропустили першими, але перевернули гру за 5 хвилин

Фаворити – аут.

Блог — Телевізор
10 липня, 08:00
13

Іспанія обіграла Францію у першому півфіналі Євро-2024 – 2:1.

• Іспанія мала кілька кадрових проблем – треба було шукати заміну дискваліфікованим Дані Карвахалю з Робіном Ле Норманом, а також травмованому Педрі. Зокрема, проти Мбаппе на фланг вийшов 38-річний (!) Хесус Навас.

А от Ламін Ямаль просто вийшовши на поле побив рекорд Пеле – став наймолодшим футболістом, який зіграв у півфіналі чемпіонату Європи або світу.

Ключове рішення Франції – Антуан Грізманн в запасі.

• Вже з перших хвилин трибуни освистували Марка Кукурелью – найімовірніше, через епізод з ймовірною грою рукою у чвертьфіналі проти Німеччини.

Саме Кукурелья ж і став антигероєм початку матчу, коли на 9-й хвилині відкрив рахунок Рандаль Коло Муані з подачі Кіліана Мбаппе: француза мав тримати саме Марк.

• Франція продовжувала ще певний час домінувати – Мбаппе навіть мав нагоду подвоїти перевагу на 19-й.

• Але далі Іспанія перевернула гру. Спочатку – неймовірний шедевр від Ямаля: надпотужно поклав під поперечину на 21-й хвилині.

Так, 16-річний вихованець «Барселони» цим голом увійшов в історію – став наймолодшим автором забитого мʼяча в усіх чемпіонатах Європи.

• А на 25-й перевагу подвоїв Дані Ольмо – підібрав мʼяч і пробив по воротах.

Причому спочатку мʼяч записали як автогол Жуля Кунде – мʼяч по дорозі у ворота зачепив і його ногу.

• На 53-й Чуамені міг зрівнювати – але пробив прямо в руки Сімону.

• На 76-й потужний момент мав Тео Ернандес – але сильно вище. Що було б, якби зміг пробити іншою ногою – лишається гадати.

• Як сильно вище пробив і Мбаппе через 10 хвилин.

• Між цим ще одну хорошу спробу забити шедевр мав Ямаль – але цього разу удача не всміхнулася.

• Іспанці встигли і поапелювати до арбітра Славко Вінчича – ось такий контакт Камавінги з Кукурельєю обійшовся лиш жовтою.

• Для збірної Іспанії – це пʼятий фінал в історії. Три з них «ла роха» виграла – у 1964, 2008 та 2012 роках. Ще один програла – у 1984-му.

У разі перемоги на Євро-2024 Іспанія стане одноосібним лідером за кількістю перемог на ЧЄ – нині з трьома ділять першу сходинку із Німеччиною.

• Франція ж не може вийти у фінал Євро вдруге поспіль – востаннє грали у вирішальному матчі на домашньому турнірі у 2016-му, де програли Португалії.

• Суперник Іспанії у фіналі визначиться завтра, 10 липня о 22:00 – Англія зіграє з Нідерландами.

Вирішальний матч за трофей відбудеться у неділю, 14 липня о 22:00.

Сьогодні, 15:40Автор
На тренувальну базу клубу АПЛ скаржаться сусіди через крики, лайку та гучну музику – навіть поскаржилися у міськраду
Сьогодні, 14:28Автор
Батько Голанда відправив Ерлінга до лісу, аби той готувався до нового сезону
Сьогодні, 14:23Блог
«Таким людям не місце у спорті». Сербське ЗМІ відреагувало на слова Вацка про «Партизан»