Tribuna/Фехтування/Блоги/Український спорт I Олімпіада/Друга в історії України! Знайомимося з новою віцечемпіонкою Європи з рапіри Дарією Миронюк

Друга в історії України! Знайомимося з новою віцечемпіонкою Європи з рапіри Дарією Миронюк

Круті світлини нагородження сріблом ЧЄ з фехтування

Українська рапіристка Дарія Миронюк здобула срібло на чемпіонаті Європи-2024. Це перша особиста медаль України в жіночій рапірі з 2007 року, коли Ольга Лелейко завоювала золото на ЧЄ.

Також це перша медаль України на Євро-2024 з фехтування.

У півфінальному поєдинку Миронюк перемогла пердставницю Польщі Юлію Вальчик-Клімашик, яка є чемпіонкою Європейських Ігор-2023 – 15:11.

У фіналі Дарія зазнала поразки від олімпійської чемпіонки Аріанни Ерріго з Італії. Проте нав'язала серйозну боротьбу: першу частину фіналу українка фехтувальниця закінчила лідеркою – вигравала в Ерріго з різницею у чотири уколи (9:5).

Але втримати перевагу не вдалося – зрештою поступилась у фіналі з рахунком 10:15.

Хто така Дарія Миронюк

Миронюк народилася у Києві у родині фехтувальників. Її мама Алла Миронюк займалася фехтуванням на шпагах та ставала призеркою чемпіонатів світу та Європи в командних змаганнях.

Дарія почала займатися фехтуванням у ДЮСШ «Армієць». Тренувалася у свого батька Володимира, який займався підготовкою рапіристів, а після його смерті продовжила займатися фехтуванням під керівництвом мами та брата.

Зараз 22-річна Дарія є чинною чемпіонкою України з фехтування на рапірі. Також вона є співавторкою історичної командної бронзи на Кубку світу 2024 в Гонконгу.

«Там сталося щось нереальне. Ми не очікували такого результату. Сподівалися увійти лише у топ-8», – розповідала Миронюк.

Окрім цього Дарія – шоста фехтувальниця в історії України, яка здобула особисте золото чемпіонату Європи U23, і лише друга рапіристка після Ольги Сопіт.