10 матчів(беремо також матчі кваліфай раунду та плей-офф)

2 перемоги, 3 нічиї, 5 поразок( і нуль перемог у групі ЛЧ)

9 забитих, 16 пропущених

Генк

Перший дебютний єврокубковий матч РДД був у матчі 3 кваліфікаційного раунду ЛЧ проти бельгійського Генка, і в протистоянні з "De Smurfen" Шахтар виглядав дуже сиро.

Дуже багато моментів мав Генк, але реалізація була на стороні гірників. В Києві Шахтар заграв більш впевнено, але все одно, з 30 по 60 "бельгійці" спокійно могли забивати неодноразово, але, знову ж таки, реалізація моментів була краща у команди РДД і за сумою двох матчів(4:2) гірники вийшли у плей-офф ЛЧ, де потрапили на бронзового призера французької Ліги 1 - Монако

Монако

Буду відвертим: перші 30-35 хвилин матчу проти Монако на виїзді були одним з найкращих ігрових відрізків Шахтаря при новому коучі. Швидка гра в пас, класний прессинг і контрпрессинг, швидкі атаки, словом, ефектно і швидко, і так само був забитий єдиний гол в тій зустрічі(гол ім. Педріньо)

І все. Після 35 хвилини гра вирівнялась, а в другому таймі Монако мало 3-4 гольові моменти для того, аби, щонайменше, зрівняти рахунок.

А матч у Харкові - тотальний жах і мега-фарт для гірників. Перший тайм: 0:2 і дякувати Богу, що лише така різниця забитих/пропущених була, а не більше. Другий тайм Шахтар лише з виходом Фернандо та Мудрика почав щось створювати(на секундочу, це було вже після 60 хвилини).

Неймовірно пощастило в той вечір гірникам і РДД, що вони зуміли вийти в групу ЛЧ завдяки мега курйозному голу/автоголу ім. Мудрика у компенсований час.

І на секунду прийшла думка: аби лиш увесь фарт і всі голи Шахтар не забив саме в цих 4-х матчах кваліфікацій. І так воно і сталося.

Група ЛЧ: Реал, Інтер, Шериф

Якщо коротко: 0 перемог, 2 очки, 2 забитих, 12 пропущених, і вперше за 10 років Шахтар без євровесни.

А тепер розберемося, чи все так було погано

Шериф

При всій мега-повазі саме до Юрія Вернидуба як до тренера(який створив просто дрім-тім) і людини, але набирати з командою, що за всіма параметрами поступається тобі, 1 заліковий бал, вибачте, то є дно. І не потрібно казати, що "але ж Реал їм програв на Сантьяго Бернабеу". Так, але програти 1:2 з 35+ ударами по поворотах, чи програти 2:0 при наявності 2-3 гольових моментів за увесь матч, а ще наприкінці й, взагалі, могли 3 пропустити і погром отримати - це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Де італієць побачив "величезну кількість моментів" у гірників в першому виїздному матчі - тільки йому, мабуть, відомо.

Але добре, доведіть просто до красивого кінця цей провальний груповий етап, перемагайте вдома Шериф і все. Ні, нічия, 90+3 хвилина, пропустили, мали більше моментів, аніж за усі попередні 5 матчів, але але..... Щастить сильнішим, і тим, мабуть, у кого є "яйця, які не можна придбати на transfermarket"

Реал

Матч в Києві можна поділити на дві частини:

1-37 хвилина: рівна гра, одні не могли(Шахтар), інші(Реал) - поки не хотіли.

37-90: погром

Перший матч, де ми почали розуміти, що у РДД поки проблеми з роботою над помилками. Не ставити Степаненка, монолітного гравця для ШД, ставити Кривцова, який ну вже n-й рік як не тягне рівень ЛЧ і ставити Соломона, який взагалі є блідою тінню ізраїльтянина, що грав у минулому сезоні. Після 2 пропущеного голу гравці загубили "і яйця, і серце, і характер", і просто боялися того, аби не оновити антирекорд найбільшої поразки в ЛЧ

І діаметрально-протилежний матч в Мадриді.

Вийшов Мудрик замість Соломона - з'‎явилася швидкість, вийшов Степаненко - отримали опорну зону, не вийшов Кривцов - це вже просто добре)

Як висновок: програли 1:2, але ябки реалізувати бодай один з 4 явних гольових моментів - 1 бал заслужений був би у гірників в кишені.

Інтер

За перший матч в Києві РДД і гравці отримали чимало компліментів. Дійсно, перший гольовий момент Інтер створив аж на 86! хвилині, до цього була більш-менш рівна гра, в якій гірники були трохи впевненіші та гостріші при роботі з м'‎ячем. Отримали перший заліковий бал(це був другий тур групового раунду), хоча, якби ризикнули, і мали, знову ж таки, кращу реалізацію, могли б і взагалі першу перемогу здобути, але, але....

І матч в Мілані. До першого забитого голу Едіна Джеко на 62 хвилині, Інтер мав 5 гольових моментів(дякуємо, Трубін). Якраз саме в цьому матчі гірникам потрібно було ризикувати, але вони, навпаки, грали надзвичайно обережно, і здавалось, що десь навіть, остерігалися того Інтера. Лише після виходу Бондаренка та Мудрика мали перший момент для взяття воріт(це вже була 73 хвилина).

Нагадаю, що Шахтарю потрібно було перемагати в цьому матчі, аби мати шанси на євровесну.

---------

Поки італієць почав свій перший сезон в Шахтарі з оновлення антирекордів, та ще й таких, які буде дуже складно перевершити. Чи отримали вони заслужено лише два залікових бали? Ну скоріш за все, не добрали максимум 1-2 бали. Але чи вистачило б це їм задля боротьби бодай за ЛЕ? Не будемо гадати, результат на табло і він такий, який він є.

Багато хто каже, що потрібен час, для адаптації і сприйняття філософії тренера футболістам. А я скажу, що набраний 1 заліковий бал у двох матчах з Шерифом - це про реальній рівень футболістів і тренера на даний момент, а не про "ми ще не на 100% зрозуміли фіолософію тренера".

Побачимо, що буде далі, але вже у вболівальницьких кругах почали ходити приколи про те, що "Шахтар почав при новому тренеру розвивати новий стиль: "сассуолити" по повній"(якщо ви розумієте, про що вони).