Tribuna/Футбол/Блоги/Мій український футбол/Українські клуби провели матчі 5-го туру групового етапу Ліги Чемпіонів та Ліги Європи

Українські клуби провели матчі 5-го туру групового етапу Ліги Чемпіонів та Ліги Європи

«Шахтар», «Дніпро» та «Чорноморець» перемагають, «Динамо» ганебно програє.

30 ноября 2013, 23:08
15

Українські клуби провели матчі 5-го туру групової стадії ЛЧ та ЛЕ. Три перемоги та одна поразка, такий здобуток наших команд на цьому тижні. Досить хороші показники, які принесли нам черговий 1 бал у таблицю коефіцієнтів УЄФА. З кожним ігровим тижнем ми все ближче до Голландії, тим паче, що у «Чорноморця» є прекрасний шанс позбавити Голландію ще одного клубу в єврокубках. Тож сподіваємося, що саме так все і трапиться, і всі наші 4 команди пройдуть у весняну стадію.

«Шахтар»

«Шахтар» знову потроху нагадує себе минулорічного і це звичайно ж тішить українських вболівальників.

Нарешті «Шахтар» потішив своїх вболівальників якісною грою та красивою перемогою на рідній «Донбас-Арені». Це був дійсно кращий матч «Шахтаря» у цій ЛЧ та і взагалі у сезоні. У гірників в цей вечір виходило майже все і на будь-який смак.

Звісно ж «Шахтарю» дуже допоміг важливий гол Луіса Адріано наприкінці першого тайму, який додав суттєвої впевненості гравцям у своїх силах. У другому таймі господарі просто зім’яли «Сосьєдад» зі свого шляху. Голи забивалися на абсолютно різний смак. А гол Дугласа Кости - це маленьке диво, на яке хочеться дивитися знову і знову. Справжню естетичну насолоду відчували напевно всі в цей вечір від атак «Шахтаря». Звичайно, що були присутні і помилки, але впевнений рахунок їх абсолютно перекреслює.

«Шахтар» знову потроху нагадує себе минулорічного і це звичайно ж тішить українських вболівальників. Наступний матч з «Манчестером» стане доленосним, тому потрібно налаштовуватись як на останній бій. Завдання мінімум, вихід у ЛЕ, виконано. По суті вже немає чого втрачати, потрібно вийти і грати в атакуючий, динамічний футбол, а там як буде. На мій погляд сподіватися на «Сосьєдад», що він відбере очки у «Баєра» чи навіть переможе, не варто, треба вирішувати самим свої завдання. Це гірникам по силу, тим паче «Манчестер» зараз не такий страшний і грізний. Підопічних Мойеса лихоманить по повній програмі, вони свою задачу в ЛЧ вже вирішили і напевно для них тепер в пріоритеті АПЛ, де справи у них ідуть м’яко кажучи не дуже. Тому за рахунок мотивації, агресивності і атакуючої креативності «Шахтар» повинен брати 3 очки в «Манчестера».

«Шахтар» – «Сосьєдад» 4:0

Голи: Адріано, 37, Тейшейра, 48, Коста, 68, 87

Склади команд:

Шахтар: П’ятов, Срна, Кучер, Ракицький, Шевчук, Степаненко, Фред, Коста, Тейшейра (Едуардо, 75), Бернард (Тайсон, 69), Адріано (Феррейра, 72)

Сосьєдад: Браво, Кадамуро, Ансотегі, И.Мартінес, де ла Белья, Пардо (Рос, 68), Елустондо, Прієто, Кастро, Грізманн (Аггірече, 74), Вела (Сеферович, 75)

«Динамо»

Я не розумію як на такому рівні гравці, які отримують мільйони євро у рік, можуть так безвольно грати?

Чергова ганьба від «Динамо». Сумно, але факт залишається фактом – в грі киян немає абсолютно ніяких позитивних зрушень. Пройшло літо, осінь, а гра зовсім не змінюється. Матч з «Генком» це яскраво довів. Динамівці забили швидкий м’яч і відчули себе королями футболу і як наслідок отримали три абсолютно заслужених запотиличника від бельгійців. Якщо у першому таймі «Динамо» ще намагалося комбінувати і якось загострювати, то у другому таймі було не зрозуміла для чого ці футболісти взагалі прилетіли до Бельгії.

Єдині, кого можна відмітити серед сірої маси, це Ярмоленко і частково Гусєв. Ярмоленко не одноразово обігрував один в один своїх опонентів та постійно намагався загострити гру своєї команди, але партнери його не розуміли і навіть не намагалися відгукнутися на його постійні флангові простріли. Не розуміють гравці, що треба йти на м’яч, вони стоять і тупо чекають передачі в ноги, але в Європі така гра не пройде, це зовсім інший рівень. Проте і Андрій після хороших 70-ти хвилин розчинився на футбольному полі.

А те, як наші зіроньки поверталися в оборону, це окрема тема для розмови. Біг підтюпцем, по іншому і не назвеш повернення в оборону Бельханди, Ленса, Тремулінаса. Я не розумію як на такому рівні гравці, які отримують мільйони євро у рік, можуть так безвольно грати? І куди дивиться Блохін? Де дисципліна? Де надійна оборона? Де комбінаційна гра? Напевно і сам Блохін не знає відповіді на всі ці питання. А від його крилатої фрази «будемо розбиратися» вже просто нудить.

Прикро звичайно за рідний клуб, нерви вже не витримують і серце вимагає змін. З нетерпінням чекаємо зими, а перед цим будемо спостерігати за тим, як «Динамо» все ж таки спробує героїчним чином не програти «Рапіду» та вийти з цієї «надскладної» групи.

«Генк» – «Динамо» 3:1

Голы: Воссен, 17 (з пенальті), Кумордзі, 37, Де Кеулаєр, 40 — Ярмоленко, 9

Генк: Кетелеш, Нгога (Сімайс, 53), Мбоджи, Кулібалі, Тшиманга, Кумордзі (Геркенс, 87), Хайленд, Буффель, Гор’юс, Камю (де Кеулаєр, 18), Воссен

Динамо: Коваль, Гусєв, Хачеріді, Драгович, Тремулінас, Велозу, Сидорчук, Ярмоленко, Бельханда (Макаренко, 72), Ленс (Безус, 55), Идеє

«Чорноморець»

Нам вже не потрібно рахувати необхідну кількість голів, які треба забити в Голландії.

По іншому як героями і не назвеш гравців одеського «Чорноморця». Вони зуміли переломити хід важливого матчу, який явно не задався з самого початку. Ось де дійсно відчувається тренерська рука, хлопці гризуть футбольний газон і не здаються до останньої хвилини, впритул наблизившись до своєї мрії. На моїй пам’яті це був відверто найгірший матч «Чорноморця» у цьогорічній ЛЕ, десь до середини другого тайму було незрозуміло за рахунок чого одесити збираються перемагати. Але Григорчук знайшов своїх джокерів, мова йде про Матоса і Діденко, які суттєво пожвавили гру і відіграли ключову роль в успіху «Чорноморця». В останні двадцять хвилин «Чорноморець» притискав «Динамо З» до власних воріт і гол дійсно назрівав, але з гри м’яч вперто не йшов у ворота і здавалося, що фортуна знову не на боці команди. Проте це тільки здавалося, у середині другого тайму Антонов вкотре забив важливий, трудовий гол, який був рятівним і влаштовував одеситів, відштовхуючись від того, що «Лудогорець» на той момент перемагав «ПСВ» з рахунком 2:0. Проте «Чорноморець» не зупинявся і до останнього хотів потішити своїх вболівальників і нарешті здобути омріяну перемогу у рідних стінах. І вже у доданий час їм це все ж таки вдалося. Знову зі стандарту Діденко грудьми заніс м’яч у ворота. Ось так фортуна повертає «Чорноморцю» боржок за минулі три зустрічі.

Наразі моряки мають набагато більше шансів на вихід із групи, ніж це було ще кілька днів тому. Нам вже не потрібно рахувати необхідну кількість голів, які треба забити в Голландії. Арифметика перед цією важливою зустріччю досить проста, нашій команді потрібно забити на один гол більше, ніж суперник, і ми в 1/16. Це звичайно буде складно, але цілком можливо, тим паче, що нам вже не потрібно вигравати з різницею у три м’ячи. Тож з нетерпінням очікуємо на ключовий матч року для «Чорноморця» і бажаємо тільки перемоги.

«Черноморец» – «Динамо З» 2:1

Голи: Антонов, 78, Діденко, 90 — Бечирай, 20

Чорноморець: Безотосний, Зубейко, Бергер, Фонтанелло, Кутас (Приємов, 28), Бобко, К.Ковальчук, Рієра (Матос, 46), Гай, Джа Джедже (Діденко, 74), Антонов

Динамо З: Зеленіка, Пінту (Адемі, 46), Шимунович, Адді, Ліма, Леко, Паміч (Брозович, 77), Антоліч, Халилович (Фернандес, 64), Рукавина, Бечирай

«Дніпро»

«Дніпро» вже вирішив своє головне завдання в ЛЕ, тому цілком обґрунтовано, що Хуанде Рамос дав пограти гравцям, які мають менше ігрової практики. Із основних гравців на полі були лише Бойко, Мандзюк та Зозуля, який має тривалу дискваліфікацію в УПЛ і потребує ігрової практики перед «Металістом».

Саме Зозуля став головною зіркою вечора, на його рахунку 1 гол і 3 гольові передачі. По правді кажучи дві гольові передачі це наслідок невдалої обробки м’яча Романом, коли той від нього просто вдало відскочив до партнерів. Проте той об’єм роботи, який виконав Роман, звичайно заслуговує найвищої оцінки.

Також треба відмітити дебют молодих гравців «Дніпра» Блізніченко та Сватка. Дуже приємно, що хлопці вперше вийшли у першій команді саме у єврокубках. Вони не розгубились і досить не погано відіграли, залишивши приємні враження від свого дебюту. Молодь є і це звичайно дуже тішить.

В наступному турі «Дніпро» та «Фіорентина» розіграють між собою перше та друге місце, тож нас чекає запеклий та цікавий двобій.

«Дніпро»  — «Пандурій» 4:1

ГолиКалінич, 12 Зозуля, 56, Шахов, 86, Кравченко, 89 — Ерік, 70 (з пенальті)

Дніпро: Бойко, Влад, Мандзюк, Кравченко, Кулаков, Чеберячко (Сваток, 65), Кобахідзе, Гама (Близниченко, 46), Політило, Калінич (Шахов, 62), Зозуля

Пандурій: Миньйоте, Момчіловіч, Хрісту, Рада, Пляшке, Булейке (Піціан, 81), Крістя (Сантос, 60), Ерік, Бреевелд, Адрович, Чюкур (Дістефано, 57)