Tribuna/Футбол/Блоги/Бісіклєта Кобіна/Підсумки туру

Підсумки туру

22 июня 2020, 23:43
6

Оформлення чемпіонства “Шахтаря”, “бронзова” битва у Чернігові, тактичне різноманіття в другій шістці. Про це та не тільки у підсумках туру..

27-й тур вийшов знову неповноцінним. В “Олімпіку” після планового ПЛР-тестування було виявлено три позитивних випадки Covid-19, тому їхню гру з “Карпатами” Дирекція УПЛ перенесла на невизначений термін. Вийшло доволі символічно, зважаючи на те, що саме у львів’ян були виявлені перші випадки коронавірусної інфекції. Попри це тур вийшов вельми результативним – 16 голів в п’яти матчах, і крім результативності є що відмітити.

Дострокове чемпіонство Шахтаря

Три очки відділяли “гірників” від оформлення дострокового чемпіонства, тим паче що в суперниках була “Олександрія”, яка перед цим двічі поспіль розгромно поступилась (двічі по 5:1) і була не у найкращому психологічному стані. Але Володимир Шаран гарно підготував підопічних до гри та перемога далась “Шахтарю” нелегко. Після голу Тайсона “гірники” розслабились та спокійно вели гру, нікуди не поспішаючи. Тим більше здивував бліцкриг “містян”по перерві, які за п’ять хвилин “перевернули” гру та змусили нервувати Луїша Каштру. Заміни португальського тренера стали результативними – Тете зробив дубль, а Коноплянка віддав йому асист в моменті з другим голом. Перше чемпіонство в тренерській кар’єрі Луїша Каштру та 13-те у “Шахтаря” загалом. Останні п’ять турів перетворюються на формальність, тому чекаємо більше ігрових хвилин для молоді. А чи скористаються шансом Трубін, Вітао, Бондаренко, Фернандо, Вакула, Сіпріано та Сікан залежить лише від них. Як і Піхальонок, Коваленко та Майкон, кар’єра яких зупинилась на роздоріжжі.

Ворскла” та “Маріуполь” в хорошому настрої підходять до півфіналу Кубка України

Якщо у перемозі “азовців” над кризовим “Львовом” майже не було сумнівів, то впевнена перемога “Ворскли” над “Дніпром-1” приємно здивувала. Це попри проблеми зі складом та тактичні перестановки від Юрія Максимова. “Ворскляни” зіграли 3-4-2-1, де Кулача з глибини підтримували Кане та Степанюк. І саме вони “зробили” гру. “Спортклубівці” не встигали за активністю господарів, їм не вистачало мобільності в півзахисті та надійності в обороні. Хоча й варто відмітити впевнену гру Різника, який по-справжньому рятував “Ворсклу” в кількох моментах. Щодо “Маріуполя”, то тут все просто – господарі на класі розгромили “Львів”. Фомін, оговтавшись після травм зробив дубль, а вже у доданий час Кащук довершив розгром. Олександр Бабич теж не обійшовся без тактичних перестановок – почали “азовці” 4-2-3-1, а в другому таймі після серії замін перебудувались на 3-4-1-2. Тим цікавішою має бути їхня очна дуель в середу в Кубку.

“Зорю” зарано списувати з рахунків

Дві поразки у трьох матчах після поновлення чемпіонату, чутки про можливий літній розпродаж лідерів та проблеми з фінансуванням змусили луганчан максимально мобілізуватись. В грі з "Десною" вони не вважались фаворитами, але повністю переграли "сіверян", навіть попри проблеми зі складом та травми по ходу матчу в Іванісені, Махарадзе та Вернидуба. Луганчани повністю контролювали гру, і якби не проблеми з реалізацією бути розгрому. Тому не варто ставити крапку навіть в боротьбі за “бронзу”. А що ж “Десна”? Господарі провели чи не найслабшу гру після поновлення чемпіонату, немов ліміт голів залишили в Олександрії. В наступному турі “сіверяни” приймають “Динамо”, ось там і побачимо чи нинішній результат є максимумом для “Десни”.

Динамо важко даються ігри з середняками

Після впевнених перемог над “Олександрією” та “Зорею” і закріпленні “Динамо” на другому місці були думки, що кияни не віддадуть “срібло”. Але гра з “Колосом” показала, що “динамівцям” зарано розслаблятись. Повністю контролюючи гру “Динамо” майже не створювало моментів, лише Андрієвський пристрілювався з-за меж штрафної. Якби в другому таймі не втрутився суддя Сергій Бойко, який призначив одразу чотири пенальті (по два в обидві сторони), то мабуть обійшлось без голів. А так господарі свої шанси реалізували, а Бущан впевнено парирував один пенальті і ще у трьох випадках виручив “динамівців”. Добре, що в першій шістці окрім “Колоса” інші команди не втратили шансів навіть на “срібло” – з прямими конкурентами після поновлення чемпіонату “Динамо” грає впевненіше.