Tribuna/Футбол/Блоги/Український Футбол/Кубок УЄФА 2008/2009. 1/8 фіналу

«Динамо Київ» - «Металіст Харків», «Шахтар Донецьк» - «ЦСКА Москва».

Автор — Faust
11 февраля 2014, 05:15
8

У 2008/2009 в 1/8 фіналу пройшли усі три Українські клуби (Динамо, Шахтар, і Металіст). І щонайменше один з них гарантовано потрапляв до чверть фіналу. Трапилося це завдяки Українській парі Динамо - Металіст.

"Динамо Київ" - "Металіст Харків" - 3:3

1/8 фіналу подарувала українським уболівальникам дуже цікаве протистояння двох вітчизняних клубів. Цього сезону Металіст ми на жаль не побачимо, але є шанс, що в наступному турі зійдуться Дніпро і Чорноморець. Це також принципове протистояння яке я із задоволенням подивився би. Але повернемося у 2009.

Перший матч Динамо знову ж таки грало вдома. За підтримки рідних вболівальників на стадіоні ім. Валерія Лобановського столичний клуб був зобов'язаний брати гору над суперником. І так воно і сталося. На 54-ій хвилині Динамівці заробили право на кутовий, і Вукоєвич переправив м'яч у сітку. Публіка шаленіла від радості. На трибунах спалахнули фаєри. Весь Київ вдихнув з полегшенням. Тепер цей рахунок треба було лише втримати. І Киянам це вдалося. Харків'яни програли, і до того ж майже половина команди отримала гірчичники. Динамо поїхало на схід щоб підтвердити свою заявку на прохід. Шанси на виграш були непоганими, до того ж нещодавно Динамівці в межах Української Прем'єр Ліги у Харкові обіграли Металіст 2:0. Але це була нова, яка починалася з рахунку 0:0. Металіст мав зібратися і довести всій Україні що вони - гранд, і здатні гідно протистояти Динамо, яке поступово втрачало позиції. І почали "тхірки" справді непогано. Вже на 29-ій хвилині Слюсар вивів хазяїв поля вперед. Але такий рахунок команду не влаштовував. Харків'яни йшли вперед, і в другому таймі Жажа (56) подвоїв перевагу хазяїв.

Такий розклад подій не давав Динамо можливості пройти далі. У аптечках усіх Киян, та вболівальників Динамо з інших міст зник валідол. Але ситуацію виправив Сабліч на 68-ій хвилині. Але його старання за дві хвилини анулював Азеведу (70). В аптеках почали створюватися черги. Вболівальники прожили дев'ять чи не найнервовіших михвилин за цей матч. Але ось, з центру поля розпочинається перспективна атака Динамо, і після передачі Березовчук зрізає м'яч у свої ворота. Євро доля Динамо врятована, але неприємний присмак поразки залишився. Але фанам Металісту було ще гірше. Так грати, і так вилетіти... І знов Динамо проходить по голам на виїзді з таким самим рахунком.

"Шахтар Донецьк" - "ЦСКА Москва" - 2:1

Цей матч був би дуже цікавим зараз, з усіма розмовами про Об'єднаний Чемпіонат. Але й тоді було приємно порівняти Українські команди з російськими, а ще приємніше обіграти. Але, як це часто буває, приємне ми залишили на потім. А почали з неприємної поразки. Все вирішив влучний постріл Лове з пенальті у дебюті першого тайму (50). Додому Гірняка повернулися нічим. Їх положення було схожим на положення Харківського Металісту. І початок був досить схожим. Шахтар повів у рахунку завдяки пенальті Фернандіньйо (54). Як ми бачимо, Кубок УЄФА 2008/2009 був богатим на дежавю (помітьте, гол забили лише на 4 хвилини пізніше аніж у Москві). Розрив збільшив на 70-ій хвилині Луїс Адріано. Це дозволило гірникам милувати додатковий час і пенальті, і пройти далі, до чвертьфіналу кубку.

Далі буде: Динамо Київ - ПСЖ, Шахтар Донецьк - Олімпік Марсель.