Tribuna/Хоккей/Блоги/Український хокей/Чемпіонати УРСР з хокею. 1949, 1950 роки.

Чемпіонати УРСР з хокею. 1949, 1950 роки.

...в першому турнірі участь прийняло п’ять команд: спартаківці Львову, Дрогобича, Ужгорода, а також динаміці Києва, та харківські залізничники. Перша гра пройшла у Львові на льодовому полі спортивного товариства «Медик», де за вихід до півфіналу зустрілись дві спартаківські команди: Львова та Ужгорода.

Автор — uke-line
22 июля 2013, 21:28
6

Перший Чемпіонат УРСР з хокею відбувся з 8 по 27 лютого 1949 року. Потрібно зазначити, що в різних виданнях турнір мав різні назви: то чемпіонат, то кубок УРСР. Насправді ж 1-й Кубок УРСР був проведений у 1970 році. Тож турніри, які відбувались до цього, хоч це й не принципово (той же перший Чемпіонат УРСР, наприклад, проводився по кубковій системі з вибуванням), правильніше називати все ж таки чемпіонатом. У різні роки замість першості проводились Спартакіади УРСР.

Якщо ж повернутись до самої першості потрібно відмітити що в першому турнірі участь прийняло п’ять команд: спартаківці Львову, Дрогобича, Ужгорода, а також динаміці Києва, та харківські залізничники. Перша гра пройшла  у Львові на льодовому полі спортивного товариства «Медик», де за вихід до півфіналу зустрілись дві спартаківські команди: Львова та Ужгорода.

З самого початку львів'яни заволоділи перевагою і тільки вміла гра воротаря ужгородців Ф.Ледька допомогла залишити ворота своєї команди недоторканими. А вже на 15 хвилині одна з небагатьох атак ужгородців завершилась точним кидком М.Топача. Через хвилину, поки львів'яни приходили до тями, друга шайба  затріпотіла у сітці господарів. Отже на першу перерву команди пішли  при рахунку 2:0 на користь ужгородців.

У другому періоді  львів'янам таки вдалося відігратися, тож перед заключним відрізком гри  встановилась рівновага 2:2.

У третьому періоді львівські хокеїсти змогли  дожати суперників, тричі шайбу до воріт закарпатців закинув В.Децьо. У підсумку 5:2 на користь спартаківців Львова.

Півфінали (13 лютого):

У Києві на стадіоні «Динамо» зустрілися динамівці столиці та спартаківці Дрогобича. У складі команди «Динамо» грали відомі майстри шкіряного м'яча Ф.Дашков, А.Ідзковський, Г.Пономарьов, А.Шевцов та інші.

Дрогобицькі хокеїсти з перших хвилин почали активно наступати на ворота киян, але невдовзі ініціативою заволоділи динамівці. На протязі усіх трьох періодів перевага була на боці столичних гравців. Вони й виграли зустріч з великим рахунком -10:3.

У Харкові запеклої боротьби теж не вийшло. Більш майстровиті  «залізничники» не залишили жодного шансу спартаківцям Львову, рахунок як і у Києві -10:3.

Фінал (27 лютого):

Шанувальники хокею ще до півфіналів не мали сумнівів, що основна битва розгориться між двома головними суперниками – «Динамо» і «Локомотивом». Гра яка була повинна відбутися 20 лютого у Києві, в зв’язку з погодними умовами була перенесена до Харкова. Але й через тиждень у Харкові сильна відлига пошкодила лід (судячи з фото фіналу, ковзани там були непотрібні в загалі). Незважаючи на це, харків’яни з перших же хвилин відкрили рахунок. Перевершуючи гостей і в техніці, і в тактиці, залізничники легко виграли зустріч – 7:0.

У неділю – 29 січня 1950 року було дано старт другому Чемпіонату УРСР з хокею. Мабуть з точки зору інформативності ця першість у газетах була найменш згадувана з усіх. Участь у турнірі узяли шість клубів: динамівці столиці України, спартаківці Львова, Ужгорода, Дрогобича, залізничники Тернополя та Харкова (одне з видань вперто  харківську команду звало динамовцями).

З результату зустрічей маємо дані по першому туру: «Локомотив» Харків – «Спартак» Львів 11:2, зустріч між дрогобицькими та ужгородськими спартаківцями завершилась 3:0 (по одним даним на користь Дрогобича, по іншим Ужгорода). Київському «Динамо» зараховано перемогу через неявку на змагання команди з Тернополя.

В друге поспіль чемпіонами України стали гравці Харкова, а срібло знов у столичних динамівців.

Є. Брусов, С. Безрук, О. Головин, Б. Гуркин, В. Пуценко, М. Уграїцький, Г. Кацай ,О. Бакуменко, О. Бутенко, О. Васильєв, Г. Пирогов, В. Беспалий, В. Рогозянський, Г. Борзенко, І. Жеребкин.