Tribuna/Хоккей/Блоги/Український хокей/Як київський «Сокіл» їздив в турне до США

Як київський «Сокіл» їздив в турне до США

З 6-го по 22 грудня київський «Сокіл» у третє завітав у гості до заокеанських дружин. За цей час кияни зіграли 11 зустрічей, в яких одержали 7 перемог, 3 матчі звели у нічию, та один програли.

Автор — uke-line
17 июня 2013, 15:48
1

З 6 по 22 грудня київський «Сокіл» утретє завітав у гості до заокеанських дружин. За цей час кияни зіграли 11 зустрічей, в яких одержали 7 перемог, 3 матчі звели у нічию та один програли. Відзначимо, що кілька гравців основи не змогли узяти участь у турне: Анатолій Степанищев, Валерій Ширяєв та Дмитро Христич разом зі збірною СРСР грали на приз газети «Ізвєстія». За молодіжну збірну Радянського Союзу на чемпіонаті Світу виступав Олександр Годинюк. На жаль, інформації не так багато, як того хотілось. В радянській пресі якщо й були уривки про зустрічі, то або невірно вказувались рахунки, або назви команд-суперниць.

6 грудня:

(0:2, 0:6, 1:2)

Суперником киян був фармклуб «Детройта» – «Адірондак Ред Уінгс». У «Сокола» на лід вийшло 19 гравців. Після матчу головний тренер «Червоних крил» Баррі Мелроус сказав: «Мені соромно за більший час гри, за нашу команду, за рахунок. Але грати 12 гравцями проти дружини, яка програла «Калгарі» 2:5 – це смішно. Фактично, ми кинули хлопців на розтерзання вовкам. Жахливіше я себе ще не почував». Форвард Гленн Меркоскі, який в найтяжчі  хвилини завжди мав холодну голову, на цей раз «кип’ятився»: «Бідні парні так втомились, що ледве могли пересуватись. Я зазвичай досить позитивний хлопець, але не сьогодні. Нема слів, щоб прокоментувати подібне».

Якщо в першому періоді «Крилам» вдалося за допомоги чекінгу в нейтральній зоні грати на рівних, то в другому, коли кияни додали швидкості, тактика  не спрацювала.

Початок розгрому поклав Петро Малков, який був перший на відскоку шайби від Тіма Шевелде. В другому періоді кияни шість разів вразили воротаря Марка Райме, який змінив Шевалде. Чудово зіграв воротар команди «Сокіл» Юрій Шундров, який не раз відбивав шайби після небезпечних  кидків Меркоскі та Корі Кокура. Одного разу суддя Пол Деворські не зарахував шайбу Корі, бо побачив гру високо піднятою ключкою. Лише в третьому періоді Корі Кокуру таки вдалося розмочити Шундрова.

Тренер киян Анатолій Богданов зазначив, що його команда зменшила оберти у третьому періоді після восьмої закинутої шайби. В свою чергу, Гленн Меркоскі сказав: «У нас мали бути шанси якби грали з суперником повним складом, ще гірше що травмовані наші кращі гравці – Марі Івс, Ал Конрой, Том Біссетт».

Шайби у киян закидали: 3:47 Малков (Лубнін, Циплаков), 18:17 Синьков (Ботвинко) (чисельна більшість), 22:37 Овчинников, 28:12 Синьков (Малков, Циплаков), 31:55 Свинцицький (Аліпов), 34:07 Кулабухов (Лубнін, Найда), 38:10 Кулабухов, 38:55 Валіуллін (Овчинников), 48:11 Свинцицький (Аліпов) 55:22 Бурханов (Житник). Кидки: 27 (7-9-11) – 41 (10-20-11). Більшість кияни реалізували один раз з п’яти можливостей, «Ред Вінгс» жодного з чотирьох.

7 грудня:

Матч з «Форт Уейн Кометс» заслуговує на увагу з точки зору результату. Дуже рідко на той час ігри закінчувались з нульовим рахунком.

8 грудня:

Тяжкий матч видався для київського «Сокола» з «Маскегон Ламбеджекс». Наприкінці зустрічі «лісоруби» змінили воротаря на шостого польового гравця і, вигравши вкидання, скоротили рахунок до мінімуму. Але уникнути поразки їм так і не вдалося.

11 грудня:

12 грудня:

(3:3, 1:3, 1:3)

Як писала місцева газета: «В епоху перебудови та гласності радикальні зміни мають місце в житті СРСР. Але одне завжди залишається не змінним: вони знають і вміють грати в хокей. В цьому ще раз переконались 4014 глядачів в Портленді, де «Мейн Марінес» поступились гравцям «Сокола» 5:9».

20 річний нападник киян Вадим Кулабухов тричі засмучував воротаря «Моряків». Кияни грали у відкритий хокей і вже після двох періодів вигравали 6:4, та продовжували розстрілювати «Марінес»: 49-26 по кидкам. У «Моряків» двічі відзначились захисник Боб Бірс та Рей Нюфелд, ще одну шайбу провів Пол Берладо. Юрій Шундров та Віталій Самойлов,  за гру відбили 21 кидок. Гравці «Мейн Марінес» не могли змагатися в техніці катання з суперниками, а силова гра ніяких переваг не приносила.

«Ви ніколи не зможете залякати команду з Радянського Союзу». -  каже головний тренер «моряків» Рік Бовнес. «Усі радянські команди однакові…вони відмінно катаються, володіють точним пасом. Вони усі дуже талановиті індивідуально».

В свою чергу Богданов відзначив: «У порівнянні з грою між цими командами чотири роки тому, ця команда слабше. Вони сьогодні менше рухались, та фізичний стан був не такий високий, як тоді.» (Кияни у 1985 році програли 4:5). Починаючи з 1977 року у «Мейн Марінес» це була шоста гра проти радянських команд, і рахунок у цих зустрічах став нічийним 3:3.

Шайби у киян закидали: 0:1 Бурханов, 3:2 Лубнін, 3:3 Кулабухов, 3:4 Кулабухов, 3:5 Ботвинко, 4:6 Овчинников, 4:7 Ботвинко, 4:8 Бурханов, 5:9 Кулабухов

13 грудня:

(1:1, 2:4, 1:1)

15 грудня:

17 грудня:

19 грудня:

Це була перша поразка «Сокола» у турне. За перемогою студентів США спостерігали 13 323 глядача на «Орландо Арені». До збірної США увійшли кращі гравці коледжів. Замість того щоб грати типові три двадцятихвилинні періоди, обидві сторони грали два періоди по 30 хвилин. Збірна США відкрила рахунок на п’ятій хвилині – відзначився Джон Байс. Дмитро Зінов’єв зрівняв рахунок на 8 хвилині. Джефф Грін вивів американців у перед в кінці першого періоду. В другій половині гри збірна США збільшила розрив, на 35 хвилині відзначається Джо Дей. Раміль Юлдашев на 44 хвилині робить перевагу американців мінімальною – 2:3. Але Стів Странк та Рікер Лов ставлять остаточну крапку в цьому матчі. Воротар американців Мет Делгайдесі відбив 41 кидок. Ворота киян захищав в цій грі Юрій Шундров.

20 грудня:

Даллас приймав другу зустріч між збірною США та київським «Соколом». «Реюніон Арена» зібрала 10 228 глядачів. Регламент гри залишився незмінним – два періоди по 30 хвилин. На цей раз кияни розпочали гру впевнено, повівши у рахунку 2:0. Спочатку, на дев’ятій хвилині відзначається Бурханов після того, як Анатолій Найда виграє вкидання у зоні американських хокеїстів, воротар Білл Пай був безсилий. Другу шайбу на 21 хвилині, вийшовши два проти одного, закидає Валерій Ботвинко з передачі Дмитра Зінов’єва . Форвард Брайан Салліван чудовим кидком змушує капітулювати Віталія Самойлова на 26 хвилині гри. Джон Байс на 44 хвилині кидком у правий кут робить рахунок нічийним – 2:2. Через три хвилини Джон Леклер отримавши пас від Шона Хаварда вперше виводить американців уперед. Але Олег Синьков робить рівновагу – 3:3, а Петро Малков з передачи Валерія Ботвинко знову виводить киян уперед – 4:3. Джефф Грін майже за хвилину до кінця зустрічі підводить підсумок – нічия 4:4. «Сокіл» перекидав збірну США 39-19, але відмінно зіграв Білл Пай.