Блог Український хокей

Сторінки історії

лого

З 16 по 22 серпня у Москві відбувся шостий міжнародний турнір Кубок «Спартака». Шість клубів взяли у ньому участь: збірні України, Казахстану, Югославії, а також гродненський «Неман», московський «Спартак», та команда Зірок Росії.

(3:1, 5:0, 3:0)

Вже в першому матчі дружина Олександра Сеуканда змогла легко переграти збірну Югославії, хоча так назвати команду, яка складалась крім своїх, ще дев'ятьма гравцями молодіжної команди «Спартак», дуже тяжко. Шайби закинули: 1:0 Марковський (6), 2:0 Бещасний (Касянчук, 15), 3:0 Климентьєв (Цируль,16), 3:1 Наумов (Гаглоєв,19), 4:1 Буценко (Литвиненко, Климентьєв,21), 5:1 Гончаренко (Кирик,26), 6:1 Дідковський (Зіневич, Марковський,31), 7:1 Цируль (Гончаренко,37), 8:1 Литвиненко (Олецький, Буценко,38), 9:1 Климентьєв (Касянчук, Бещасний,50), 10:1 Бобровников (Бещасний,57), 11:1 Литвиненко (Зіневич, Олецький,60 б).

фото

18 серпня:

матч

(1:1, 3:0, 2:2)

Як потрібно розім’явшись над сербсько-московськими югославами, на очне протистояння давні друзі-суперники підішли з особливим настроєм. Діло у тому, що після розпаду Радянського Союзу українці та казахстанці не раз схрещували ключки. Одного разу перемогли українці, двічі казахстанці, та дві зустрічі завершились у нічию.

Впевнені дії нашого голкіпера у середині першого періоду передались і польовим гравцям, замкнувши суперників в їх зоні, швидка двоходівка Климентьєв – Василевський вивела нашу збірну у перед. Повівши в рахунку наші гравці розслабилися, чим скористались підопічні Бориса Олександрова. В другому періоді українці просто перебігали суперників. Позначилась краща фізична підготовка - три шайби влучили в ворота Кривомазова. В останньому періоду нічого примітного не було, суперники по два рази розписалися в чужих воротах, і наша команда забезпечила собі перше місце в групі.

Шайби закинули: 1:0 Василевський (Климентьєв, 12),1:1 Пчеляков (М. Комісаров, 15), 2:1 Гаркуша (Василевський, 24 біл), 3:1 Савицький (Буценко, 30), 4:1 Василевський (Савченко, Бобровников, 40) 4:2 Шафранов (44 біл), 5:2 Литвиненко (Савченко, 45 біл), 5:3 Філатов (46), 6:3 Литвиненко (47).

Півфінали (19 серпня):

матч

(2:0, 0:1, 1:1)

матч

(0:1, 0:2, 4:1, 1:0)

Малихін, Марков, Вишедкевич, Батиршин, Семак, Жамнов, Козлов, А. і В. Морозови, Королюк, Гальченюк, Ніколішин, Буцаєв, Кваша – здавалось, що ще треба для перемоги «зірок»?

Почали гравці України добре -  в тричі перекидавши суперників, але помилки в захисті вилилися в три пропущені шайби. У третьому періоді, а саме в другій її половині, підопічні Олександра Сеуканда розтрощили «зірок». Все ж таки потрібно мати характер, щоби програючи 0:3, та потім 1:4, врятувати зустріч на останніх секундах. Це вже подвиг. Перед овертаймом кращим в складі нашої команди був визнаний Костянтин Буценко. Організатори як у воду дивились. 49 секунда. Кидок Климентьєва, воротар «зірок» відбив шайбу перед собою, і Костя, ніби справдешній тенісист закидає з льоту. Браво! Ми у фіналі!

У складі переможеної команди кращим було визнано воротаря Подпузько, (змінив Ігоря Галкіна, який у двох зустрічах пропустив сім шайб) якому покладався приз від лікеро-горілчаного виробника. Мабуть, щоб залити гіркоту поразки.

Шайби: 0:1 Козлов (Королюк, 10, б), 0:2 Королюк (Вишедкевич, 27, б), 0:3 В. Буцаєв (Волчков 39) 1:3 Олецький (Буценко, Литвиненко, 45, б), 1:4 А Морозов (Королюк, В. Морозов, 49), 2:4 Буценко (Литвиненко, Олецький, 50), 3:4 Литвиненко (Климентьєв, Савицький, 55, б), 4:4 Бобровников (Климентьєв, 59, б), 5:4 Буценко (Савицький, 61).

фото

Фінал (22 серпня):

фото

(1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Як писала російська газета «Радянський Спорт»: «Сенсаційна та бездарна поразка «Зірок Росії» дала шанс «Спартаку» стати переможцем…»  Зараз… Як завжди, «доброзичлива» до українців московська публіка знов відмітилась: на фіналі були присутні 3500 глядачів, переважна більшість шанувальники «Спартака». Вони були налаштовані агресивно, тільки наша команда з’явилась на льоду пролунав свист. Нецензурна лайка у адрес наших гравців лунала постійно. Більш того, спартаківські шанувальники дали зрозуміти, що дістатись наших хокеїстів вони можуть з трибун. Ігорю Карпенко п’ятирубльова монета (на зразок наших п’яти копійок) попала у висок. Після вдалих дій нашої команди, знов махаючи блакитно-жовтим стягом вболівальники, почули у свою адресу стільки інтересного, а отримавши такі ж відповіді від українців,  москалі буквально кидалися у нашу сторону…

Повертаючись до самого хокею, зауважимо, що фінал заслуговував самої високої оцінки. На 9й хвилині Віталій Литвиненко вдало зіграв на добиванні і відкрив рахунок. У кінці періоду спартаківці  відновили рівновагу. На початку другого періоду після чудової комбінації Валентин Олецький виводить Україну вперед. Коли до перерви залишилось майже нічого, Степанов робить дубль - 2:2. За десять хвилин до  закінчення зустрічі Олександр Зіневич кистьовим кидком запалює червоне світло за воротами Іваннікова. Але Мітрошкин знов рахунок зрівняв. В додатковий час рахунок не змінився. Довелося вдатися до буллітів, які вдало виконували тільки українські гравці. Таким чином, вперше в історії Кубка «Спартака», головний приз покидає Москву.

Шайби закинули: 1:0 Литвиненко (Буценко, 9), 1:1 Степанов (О. Смирнов, 20), 2:1 Олецький (Литвиненко, Буценко, 21), 2:2 Степанов (С. Смирнов, 40, б), 3:2 Зіневич (Марковський, Наваренко, 51), 3:3 Мітрошкин (Решетніков, Павлов 53).

Булліти: Буценко -  1:0, Степанов - 1:0 (воротар), Литвиненко - 2:0, О. Смирнов - 2:0 (воротар), Гончаренко – 2:0 (воротар), Лазаренко – 2:0 (воротар,) Цируль – 3:0.

У матчі за третє місце «Зірки Росії» переграли Казахстан 9:7 (2:2, 3:5, 4:0).

Кращими бомбардирами стали Королюк «Зірки Росії»-10 очок (6+4) та Віталій Литвиненко (Україна)- 9 (6+3).

Кращим захисником визнано Сергія Климентьєва (Україна).

фото

фото

Воротарі: Карпенко Ігор, Васильєв Олександр; захисники: Климентьєв Сергій, Кирик Володимир, Савченко Андрій, Гаркуша Сергій, Наваренко Юрій, Савицький Олександр, Шевченко Владислав; нападники: Литвиненко Віталій, Буценко Костянтин, Олецький Валентин, Василевський Олександр ,Бобровников Василь, Бещасний Руслан, Марковський Дмитро, Зіневич Олександр, Гончаренко Віктор, Цируль Дмитро, Касянчук Костянтин, Дідковський Данило.