Історія українського хокею, як це було...

Автор — uke-line
11 мая 2013, 16:51
1

У 1961 році перед новим хокейним сезоном до столиці УРСР завітали чемпіони СРСР хокеїсти ЦСКА. Це була непогана перевірка сил українських хокеїстів. Участь у турнірі узяли крім армійців столиці, господарі – гравці Києва, а також команди українських міст: Харкова та Сум.

У перший день змагань зустрілись команди ЦСКА і Харкова. Не можна сказати, що цей матч був нецікавий – протягом усіх трьох періодів було чимало напружених ігрових моментів і спалахів силової боротьби, але сили колективів були явно нерівні, і москвичі перемогли з рахунком 11:1.

Другий матч також проходив під знаком переваги однієї з команд-суперниць: кияни легко переграли сумчан - 20:1.

В другий день змагань лідери закріпили досягнуту перевагу: армійці з рекордним рахунком перемогли сумчан - 22:1, а хокеїсти столиці України виграли (8:2) у харків’ян.

Отже, доля пам’ятного призу Палацу спорту, та й взагалі усіх місць на турнірі, вирішувалась в останній день змагань.

Уже в першому періоді свого матчу з сумською командою більш досвідчені харків’яни зуміли довести рахунок до 3:0 на свою користь. У наступних двох періодах вони утримали перевагу і, незважаючи на впертий опір суперників, перемогли з переконливим результатом – 8:2.

Перед центральною зустріччю турніру – між киянами і москвичами на трибунах яблуку ніде було впасти – 7000 глядачів заповнили всі місця, а на «дальніх підступах» до Палацу все ще лунало: «Чи немає у вас зайвого квиточка?».

В обох команд-суперниць було по чотири очка і приблизно однакове співвідношення забитих і пропущених шайб. Все начебто передвіщало гостру боротьбу. Тай початок гри зміцнював оптимізм київських болільників – наша команда дружно пішла в атаку. Але поступово все більше почала проявлятись ігрова перевага москвичів. Відбивши перший натиск, гості гостро атакують, і в результаті потужних кидків їх нападаючих у ворота киян одна за одною влітають шість шайб. У другому періоді обстановка на полі  не змінилась, знову перевага армійців і знову у ворота господарів поля залітає шість шайб. Третій період москвичі виграли з рахунком 3:0, добившись перемоги в матчі 15:0.

Що й казати, кияни поки що явно гірше підготовлені, ніж досвідчені московські суперники, але рахунок все ж міг бути меншим. Невдала гра київських воротарів, які на початку матчу пропустили кілька легких шайб, деморалізувала захист, а нападаючі, очевидно збентежені слабкістю свого тилу, рідко і невпевнено били по воротах ЦСКА, уникали силової боротьби...